Ochrona przeciwprzepięciowa dla instalacji w narażonej na burze miejscowości Hainan

Hainan w Chinach: linia do produkcji styropianu

Założenie firmy Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company było związane z rozwojem globalnych zdolności wytwórczych styropianu i ograniczoną produkcją.

Firma powstała na skutek zawiązania spółki joint venture pomiędzy Hainan Shihua Petrochemical Company oraz Jiansu Jiasheng Chemical Company.

Celem było wybudowanie linii krakingu katalitycznego (Fluid Catalytic Cracking) o zdolności produkcyjnej na poziomie 80 tysięcy ton styrenu rocznie. Dodatkowo zaplanowano budowę sieci rurociągów pomiędzy obydwoma firmami.

Koszty inwestycyjne całego projektu wyniosły 390 milionów juanów przy dochodach na poziomie miliarda juanów.

Firma Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company zwiększyła również produkcję całej gałęzi przemysłu. Jej udział to 100 tysięcy ton styropianu rocznie.

Aplikacja

Firma Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company znajduje się przy południowej granicy Chin. Obszar ten charakteryzuje się występowaniem groźnych burz i wichur.

Ochrona odgromowa była ważnym tematem już od rozpoczęcia projektowania. Pan Jiang, kierownik technologii, zdecydował się na zastosowanie urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej firmy Phoenix Contact.

Rozwiązanie

Ochrona przeciwprzepięciowa w chińskim mieście Hainan  

Ochrona przeciwprzepięciowa na ponad 2000 elementach

Firma Hainan Shihua Jiasheng Chemical Company zaimplementowała ochronę przeciwprzepięciową firmy Phoenix Contact przy wszystkich przyrządach w polu i wyposażeniu elektrycznym, jak również przy przyrządach w systemie kontroli i urządzeniach układów zasilania.

Łącznie nieco ponad 2000 elementów zostało wyposażonych w urządzenia ochrony odgromowej i przeciwprzepięciowej firmy Phoenix Contact.

Odgromniki FLASHTRAB FLT zapewniają ochronę i zasilanie. Ochrona przeciwprzepięciowa z rodziny produktów VALVETRAB VAL i PLUGTRAB PT zabezpiecza centrum kontrolne. Odgromniki PLUGTRAB S-PT w wykonaniu iskrobezpiecznym do instalacji w polu zabezpieczają transmisję wrażliwych danych techniki AKPiA.

Podsumowanie

Miejsce produkcji etylobenzenu musiało wielokrotnie opierać się burzom i wichurom. Od momentu zainstalowania urządzeń ochronnych firmy Phoenix Contact nie było już żadnych problemów.

Pan Jiang powiedział: „To udowadnia wysoką jakość urządzeń ochrony przeciwprzepięciowej. Nasza decyzja jest absolutnie prawidłowa. Życzyłbym sobie, aby firma Phoenix Contact udzielała się jeszcze bardziej w operacjach związanych z bezpieczeństwem w przemyśle chemicznym.”

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410