Efektywne okablowanie obiektowe za pomocą skrzynek Junction Box

Efektywne okablowanie obiektowe za pomocą skrzynek Junction Box

Skalowalna koncepcja instalacji

Najwyższa dyspozycyjność dzięki modułowości.

Korzyści

  • Redukcja zapotrzebowania na miejsce, ciężaru i kosztów okablowania obiektowego
  • Zwiększone rezerwy na rozbudowę instalacji przy takim samym zapotrzebowaniu na miejsce
  • Łatwy i bezpieczny proces zamawiania dzięki jednoznacznym numerom katalogowym
  • Globalny pakiet dopuszczeń i dyspozycyjność
  • Wsparcie przy projektowaniu i rozmieszczaniu na potrzeby projektu
  • Tylko jeden partner do rozmów dla przyszłych koncepcji

Zastosowanie

Skrzynki przyłączeniowe urządzeń obiektowych w instalacji chemicznej  

Skrzynki przyłączeniowe urządzeń obiektowych w instalacji chemicznej

Instalacjach technologicznych procesów przetwórczych w dalszym ciągu najczęściej używanymi formami sygnałów są sygnały analogowe i binarne. W zależności od instalacji na obiekcie zbieranych jest od kilkuset do wielu tysięcy sygnałów, które przy użyciu pojedynczych par przewodów podłączane są do do kart I/O centralnej dyspozytorni. Ten sposób transmisji sygnałów jest najłatwiejszy do obsługi i diagnostyki. Jednakże ze względu na klasyczne oprzewodowanie równoległe zwiększa on zapotrzebowanie na miejsce w obudowie obiektowej.

Pojedyncze przewody czujników gromadzone są w obiektowych skrzynkach przyłączeniowych, tak zwanych Junction Box, i za pomocą wielobiegunowych kabli dalekosiężnych (Trunks) ciągnięte są do centralnego pomieszczenia rozdzielni. Chcąc oszczędzić miejsce, a tym samym pieniądze, projektanci i użytkownicy instalacji wciąż stają przed nowymi wyzwaniami w zakresie okablowania obiektowego instalacji chemicznych. Tak samo dotyczy to projektantów i użytkowników instalacji modułowych lub morskich platform wiertniczych i tak zwanych jednostek pływających FPSO.

Dodatkowo dochodzą jeszcze wymagania dotyczące takiego rozplanowania elementów instalacji, które umożliwi uzyskanie oszczędności na ciężarze, a pomimo to zachowanie wystarczającej rezerwy miejsca umożliwiającej także późniejszą rozbudowę instalacji.

Rozwiązanie

Dla wszystkich zastosowań techniki procesowej firma Phoenix Contact oprócz bardzo obszernego programu złączek szynowych oferuje teraz także program obudów ze stali szlachetnej, które zostały zaprojektowane właśnie w celu stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

CLIPLINE complete  

Zredukowana szerokość montażowa pozwala na zaoszczędzenie miejsca

Złączki szynowe o wysokiej gęstości upakowania do najciaśniejszych pomieszczeń

Wraz z programem złączy rzędowych CLIPLINE complete spoglądamy wstecz na ponad 90 lat doświadczeń. W dziedzinie okablowania obiektowego w technice procesowej i technologii procesów przetwórczych oprócz sprawdzonych połączeń śrubowych udostępniamy także nową innowację: technologię Push-in.

Przy użyciu tych złączek szynowych uzyskuje się przejrzyste i oszczędzające miejsce oprzewodowanie w najciaśniejszym pomieszczeniu. Zapobiegają one błędnemu wtykaniu i na przykład w typoszeregu PT 1,5 /S… o szerokości podziałowej 3,5 mm oferują dodatkowo możliwość przyłączenia przewodów o przekroju 1,5 mm² — oszczędza to miejsce na szynie nośnej i umożliwia zmniejszenie obudowy.

Obudowa ze stali szlachetnej o nowej koncepcji kołnierzy  

Obudowa ze stali szlachetnej o nowej koncepcji kołnierzy

Obudowa ze stali szlachetnej z tym czymś

Nowe obudowy ze stali szlachetnej oprócz uzyskania globalnego pakietu dopuszczeń przede wszystkim charakteryzują się szerokim zakresem temperatur od +140°C do ‑55°C. Można wybierać pomiędzy różnymi typami i rozmiarami obudów (od 100×100×80 mm do 1000×1000×300 mm), jak również różnymi wersjami (od 0 do 4 kołnierzy, płytka końcowa, drzwi).

Nowa koncepcja kołnierzy obudowy przy tej samej stabilności pozwala na uzyskanie co najmniej 10‑procentowej redukcji ciężaru w porównaniu z typowymi obudowami.

Wstępnie zmontowane i gotowe do podłączenia skrzynki Junction Box  

Rozwiązanie All-in-one pozwala na zaoszczędzenie do 30% miejsca

Wstępnie zmontowane i gotowe do podłączenia skrzynki Junction Box

Na życzenie dostarczamy wyposażone przez nas na gotowo, obudowy ze stali szlachetnej w postaci gotowych rozwiązań. Obudowy wyposażane są w nasze złącza rzędowe zgodnie z wymaganiami klienta. To połączenie umożliwia zmniejszenie rozmiaru konstrukcyjnego o ok. 30% w porównaniu z typowymi obiektowymi skrzynkami przyłączeniowymi. Pozwala to na uzyskanie oszczędności na ciężarze, zapotrzebowaniu na miejsce i kosztach całego okablowania obiektowego. Należy się tylko zdecydować jeszcze na oszczędność miejsca (platforma wiertnicza) lub dodatkową rezerwę na rozbudowę instalacji (np. instalacja chemiczna).

Chętnie opracujemy optymalną koncepcję okablowania obiektowego i na życzenie dostarczymy wszystko z jednej ręki (jeden lub wielu dostawców), na całym świecie, terminowo i indywidualnie na potrzeby Twojego projektu — wystarczy się z nami skontaktować.

Nasze produkty

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410