Rafinerie

Rafinerie

Maksymalna dyspozycyjność

Phoenix Contact to ekspert w dziedzinie skalowalnych rozwiązań, które umożliwią minimalizację przestojów.

Dyspozycyjność systemu to kluczowy czynnik integracji systemów magistrali obiektowej do automatyzacji systemów sterowania procesami. Dotyczy to zarówno PROFIBUS PA, jak i FOUNDATION Fieldbus.

W tej dziedzinie Phoenix Contact to partner posiadający doświadczenie w branży, oferujący skalowalne rozwiązania. Rozwiązania zwiększające dyspozycyjność systemu poprzez minimalizację skutków błędu w segmencie. Można na przykład w toku procesu wymienić lub rozbudować kondycjonery sygnałów, nie pogarszając przy tym komunikacji z węzłem magistrali obiektowej.

Zalety

  • Najwyższa dyspozycyjność w razie błędu dzięki komponentom wymienianym bez konieczności wyłączenia zasilania
  • Szybka instalacja dzięki gotowym do montażu oprzewodowanym obiektowym skrzynkom przyłączeniowym
  • Krosowanie wielu sygnałów na niewielkiej powierzchni dzięki kompaktowym rozwiązaniom oprzewodowania, na przykład Termination Carrier

Junction box

Junction box w aplikacji  

Zainstalowane i gotowe do użycia skrzynki junction box do obszaru Ex

Junction box to nasze gotowe do zainstalowania skrzynki rozdzielcze, za pomocą których można zrealizować różne przyłączenia do poziomu obiektu.

Junction box są dostępne w wersji do samodzielnego wyposażenia bądź z pełnym wyposażeniem we wszystkie kondycjonery sygnałów i kompletnym oprzewodowaniem. Nadają się również do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Rozwiązania do PROFIBUS PA i FOUNDATION Fieldbus

Szafa sterownicza do komunikacji poprzez PROFIBUS PA lub Foundation Fieldbus  

Rozwiązania do komunikacji poprzez FOUNDATION Fieldbus lub PROFIBUS PA

Znajdziesz tu gotowe oprzewodowane rozwiązania do niezawodnej komunikacji poprzez FOUNDATION Fieldbus lub PROFIBUS PA.

Dzięki temu zaoszczędzisz czas przy instalacji, a dzięki komponentom wymienianym bez konieczności wyłączania zasilania zapewnisz wysoką dyspozycyjność systemu. Do 4-przewodowych urządzeń magistrali obiektowej są dostępne również wersje z rozdzielnicą 24 V DC.

Termination Carrier

Termination Carrier  

Termination Carrier do łączenia sygnałów

W liniach technologicznych występuje do 10 000 sygnałów. Ważne są skuteczne możliwości szybkiego i bezbłędnego krosowania.

Termination Carrier firmy Phoenix Contact to odpowiednie rozwiązanie oprzewodowania, umożliwiające łączenie wielu sygnałów z systemem sterowania procesem w sposób przejrzysty i na niewielkiej przestrzeni.

Struktura krosowa do sygnałów iskrobezpiecznych

Zmniejsz liczbę szaf sterowniczych poprzez zwiększenie stopnia upakowania sygnałów. Nasze rozwiązania do krosowania sygnałów wyróżniają się niewielkimi rozmiarami i przejrzystością od obszaru Ex poprzez krosowanie krzyżowe z modułami interfejsowymi po karty I/O DCS. Ofertę uzupełniają innowacyjne rozwiązania do oznaczania do obszaru Ex.

Struktura krosowa do sygnałów iskrobezpiecznych  

Kompaktowe rozwiązania Phoenix Contact do krosowania sygnałów

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410