Światłowodowe złącza wtykowe do transmisji danych

Oprzewodowanie światłowodowe do transmisji danych do 40 GB/s

Szybka i bezpieczna transmisja danych

Wybierz wysokie prędkości transmisji danych, elastyczne systemy połączeń i niezawodne koncepcje ochrony.

Powrót do Złącza wtykowe do transmisji danych

Kategoria

Szukaj w Światłowodowe złącza wtykowe do transmisji danych

Pokaż wszystkie produkty w tej kategorii

Szeroka oferta produktów Phoenix Contact obejmuje odpowiednie rodzaje połączeń do światłowodów. POF do transmisji na krótkich odcinkach do 75 m, PCF do średnich dystansów do 500 m lub GOF d przesyłu danych na duże odległości do 50 km. Ofertę uzupełniają przyłącza urządzeń, panele krosownicze, elementy łączące i rozdzielacze dla szyn nośnych.

Zalety

  • Przyszłościowe oprzewodowanie dzięki szybkości transmisji do 40 GB/s
  • Szerokie spektrum zastosowań dzięki różnym rodzajom włókien (POF, PCF, GOF)
  • Najwyższa elastyczność dzięki różnorodności kształtów
  • Wysokie bezpieczeństwo dzięki odporności na zakłócenia elektromagnetyczne

Rozdzielacz do szyn nośnych

Rozdzielacz do szyn nośnych i rozdzielnica światłowodowa  

Rozdzielacz do szyn nośnych

Rozdzielnice światłowodowe, modułowe rozdzielnice krosowe, panele krosowe i gniazda do montażu na ścianie oferują rozwiązania do strukturalnego okablowania światłowodowego. Łatwe w obsłudze złącza przednie SC-Duplex, LC-Duplex, ST-Duplex, LC-Quad i E-2000® gwarantują przez długi czas bezpieczne przesyłanie danych w czasie rzeczywistym.

  • Stopień ochrony: IP20
  • Kategorie włókien: OM1-OM4 oraz OS2
  • Rozwiązania modułowe i konfekcjonowane
  • Możliwość zastosowania w urządzeniach 19" lub na szynie nośnej (tylko rozdzielnica światłowodowa)

Standardowe typy złączy

Standardowe typy złączy  

Standardowe typy złączy

Realizuj elastyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie przesyłania danych na bazie bogatej oferty standardowych złączy do transmisji danych.

  • Złącza światłowodowe do transmisji danych serii M17 MPO
  • Kompaktowe złącza LC-Duplex
  • Popularne złącza FSMA i ST
  • SC-Duplex z technologią Push-Pull
  • SC-RJ do POF, GOF i PCF

 

Bogata oferta przewodów

Wysoka różnorodność połączeń  

Wysoka różnorodność połączeń

Konfekcjonowane lub na metry z wolną końcówką przewodu — kable i systemy połączeń Phoenix Contact oferują rozwiązania do różnych zastosowań, np. do automatyki przemysłowej, centrów obliczeniowych czy instalacji budynków.

  • Polymer Optical Fiber (POF) do max. 100 MB/s
  • Polymer Clad Fiber (PCF) do max. 1 Gb/s
  • Glas Optical Fiber (GOF) Multimode do 10 GB/s
  • Glas Optical Fiber (GOF) Singlemode do 40 GB/s

 

Popularne protokoły

Popularne protokoły  

Popularne protokoły

Budowa maszyn i urządzeń, automatyzacja budynków czy automatyka przemysłowa — światłowodowe oprzewodowanie do transmisji danych to elastyczny sposób oprzewodowania obsługujący wiele systemów magistralowych:

  • Ethernet, Ethernet/IP, EtherCAT®
  • PROFINET, Sercos®, INTERBUS
  • PROFIBUS, CANopen®, DeviceNet™, Modbus

 

Niezawodne koncepcje ochrony

Niezawodne koncepcje ochrony  

Niezawodne koncepcje ochrony

Specjalne ekranowanie EMC 360° gwarantuje wysoką odporność oprzewodowania na zakłócenia EMC i ESD. Dodatkowo złącza wtykowe i przewody są niezawodnie zabezpieczone przed trudnymi czynnikami otoczenia.

  • Ochrona przed ekstremalnymi temperaturami
  • Ochrona przed wilgocią
  • Ochrona przed wibracjami
  • Ochrona przed promieniowaniem UV

Narzędzia do montażu obiektowego

Montaż obiektowy  

Montaż obiektowy

Konfekcjonowanie światłowodów bezpośrednio w obiekcie. Narzędzia do montażu firmy Phoenix Contact ułatwiają uzyskanie bezpiecznych połączeń w najkrótszym czasie.

  • Narzędzia do wszystkich rodzajów światłowodów
  • Bez klejenia i polerowania
  • Zestawy narzędzi z praktycznymi akcesoriami

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
Budynek nr 3/A
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis


Narzędzie do światłowodów GOF

Prosty i niezawodny montaż złączy do światłowodów szklanych.


Narzędzie do światłowodów POF

Łatwy i niezawodny montaż złączy do światłowodów polimerowych.

Wszystko do sieci przemysłowych

Rozwiązania gotowe na nowoczesne technologie przesyłania danych.

Wszystko do sieci przemysłowych
Więcej informacji

Z ręką na pulsie instalacji

ImpulseCheck to system wspomagający ochronę przed przepięciami.

System wspomagający ochronę przed przepięciami ImpulseCheck
Dowiedz się więcej!

E-learning

Zobacz e-learning o ochronie instalacji budynków [EN]

Ochrona instalacji budynków, burza, pioruny
Przejdź do modułu e-learning

EMpro

Rodzina produktów EMpro to odpowiednie rozwiązanie do zarządzania energią, pomiarów, kontroli i komunikacji.

EMpro
Dowiedz się więcej o miernikach parametrów sieci - EMpro

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zamknij