ST 4-FE
-
Gjennomgangsklemme
3035507
Gjennomgangsklemme, nominell spenning: 800 V, nominell strøm: 32 A, antall tilkoblinger: 2, tilkoblingstype: Fjærkrafttilkobling, Merketverrsnitt: 4 mm2, 1. etasje, tverrsnitt: 0,08 mm2 - 6 mm2, monteringstype: NS 35/7,5, NS 35/15, farge: svart/gul
Produktdetaljer
| Produkttype | Gjennomgangsmodul |
| Antall tilkoblinger | 2 |
| Antall rekker | 1 |
| Potensialer | 1 |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | III |
| Forurensningsgrad | 3 |
| Merkestøtspenning | 8 kV |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 1,02 W |
| Antall tilkoblinger pr. etasje | 2 |
| Nominelt tverrsnitt | 4 mm² |
| 1. etasje | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Avisoleringslengde | 8 mm ... 10 mm |
| Prøvedor | A4 |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 6 mm² |
| Ledertverrsnitt [AWG] | 28 ... 10 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 4 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet [AWG] | 28 ... 12 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse uten kunststoffhylse) | 0,14 mm² ... 4 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse med kunststoffhylse) | 0,25 mm² ... 4 mm² |
| To ledere med samme tverrsnitt flertrådet m. TWIN-endehylse med plasthylse | 0,5 mm² ... 1 mm² |
| Nominelt tverrsnitt | 4 mm² |
| Nominell strøm | 32 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 40 A (ved 6 mm² ledertverrsnitt) |
| Nominell spenning | 800 V |
| Merkedata (ATEX/IECEx) | |
| Merking | II 2 GD Ex eb IIC Gb |
| Brukstemperaturområde | -60 °C ... 85 °C |
| Ex-attestert tilbehør | 3030420 D-ST 4 |
| 3030721 ATP-ST 4 | |
| 1204517 SZF 1-0,6X3,5 | |
| 3022276 CLIPFIX 35-5 | |
| 3022218 CLIPFIX 35 | |
| Liste over broer | Lask / FBS 2-6 / 3030336 |
| Lask / FBS 3-6 / 3030242 | |
| Lask / FBS 4-6 / 3030255 | |
| Lask / FBS 5-6 / 3030349 | |
| Lask / FBS 10-6 / 3030271 | |
| Lask / FBS 20-6 / 3030365 | |
| Brodata | 28 A (4 mm²) |
| Temperaturøkning Ex | 40 K (33,4 A / 4 mm²) |
| ved brokobling med lask | 550 V |
| - ved forbikoblet broforbindelse | 352 V |
| - ved forbikoblet broforbindelse via PE-klemme | 352 V |
| - ved lengdetilpasset broforbindelse med deksel | 220 V |
| - ved lengdetilpasset broforbindelse med gruppeskilleplate | 275 V |
| Merkeisolasjonsspenning | 500 V |
| Utgang | (permanent) |
| Etasje Ex Generelt | |
| Merkespenning | 550 V |
| Merkestrøm | 30 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 34,5 A |
| Gjennomgangsmotstand | 0,63 mΩ |
| Tilkoblingsdata Ex Generelt | |
| Nominelt tverrsnitt | 4 mm² |
| Merketverrsnitt AWG | 12 |
| Tilkoblingsegenskaper stiv | 0,08 mm² ... 6 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 28 ... 10 |
| Tilkoblingsegenskaper fleksibel | 0,08 mm² ... 4 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 28 ... 12 |
| Bredde | 6,2 mm |
| Dekselbredde | 2,2 mm |
| Farge | flerfarget (RAL -) |
| svart (RAL 9005) | |
| gul (RAL 1018) | |
| Brennbarhetsklasse iht. UL 94 | V0 |
| Isolasjonsmaterialgruppe | I |
| Isolasjonsmaterial | PA |
| Statisk isolasjonsmaterialinnsats i kulde | -60 °C |
| Relativ isolasjonsmaterial temperatur indeks (Elec., UL 746 B) | 130 °C |
| Brannbeskyttelse for skinnegående kjøretøyer (DIN EN 45545-2) R22 | HL 1 - HL 3 |
| Brannbeskyttelse for skinnegående kjøretøyer (DIN EN 45545-2) R23 | HL 1 - HL 3 |
| Brannbeskyttelse for skinnegående kjøretøyer (DIN EN 45545-2) R24 | HL 1 - HL 3 |
| Brannbeskyttelse for skinnegående kjøretøyer (DIN EN 45545-2) R26 | HL 1 - HL 3 |
| Overflater antennelighet NFPA 130 (ASTM E 162) | bestått |
| Spesifikk optisk røykgasstetthet NFPA 130 (ASTM E 662) | bestått |
| Røykgasstoksisitet NFPA 130 (SMP 800C) | bestått |
| Støtspenningstest | |
| Prøvespenning skalverdi | 9,8 kV |
| Resultat | Test bestått |
| Oppvarmingstest | |
| Krav oppvarmingstest | Temperaturøkning ≤ 45 K |
| Resultat | Test bestått |
| Test bestått | |
| Korttidsstrømsikkerhet 4 mm² | 0,48 kA |
| Korttidsstrømsikkerhet 6 mm² | 0,72 kA |
| Resultat | Test bestått |
| Driftsfrekvent spenningssikkerhet | |
| Prøvespenning skalverdi | 2 kV |
| Resultat | Test bestått |
| Mekaniske spesifikasjoner | |
| Åpen sidevegg | Ja |
| Mekanisk fasthet | |
| Resultat | Test bestått |
| Feste på holder | |
| Monteringsskinne/Befestigungsauflage | NS 32/NS 35 |
| Testkraft skalverdi | 1 N |
| Resultat | Test bestått |
| Test med hensyn til lederskader og løse ledere | |
| Rotasjonshastighet | 10 (+/- 2) o/min |
| Omdreininger | 135 |
| Ledertverrsnitt/vekt | 0,25 mm² / 0,2 kg |
| 4 mm² / 0,9 kg | |
| 6 mm² / 1,4 kg | |
| Resultat | Test bestått |
| Aldring | |
| Temperatursykluser | 192 |
| Resultat | Test bestått |
| Nålflammetest | |
| Virketid | 30 s |
| Resultat | Test bestått |
| Svingning/bredbåndstøy | |
| Testspesifikasjon | DIN EN 50155 (VDE 0115-200):2018-05 |
| Spekter | Levetidstest kategori 2, på dreibar sokkel |
| Frekvens | f1 = 5 Hz opptil f2 = 250 Hz |
| ASD-nivå | 6,12 (m/s²)²/Hz |
| Akselerasjon | 3,12g |
| Testvarighet pr. akse | 5 h |
| Testretninger | X-, Y- og Z-akse |
| Resultat | Test bestått |
| Støt | |
| Testspesifikasjon | DIN EN 50155 (VDE 0115-200):2008-03 |
| Slagform | Halvsinus |
| Akselerasjon | 5g |
| Slagvarighet | 30 ms |
| Antall slag pr. retning | 3 |
| Testretninger | X-, Y- og Z-akse (pos. og neg.) |
| Resultat | Test bestått |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 60 °C (i korte perioder, ikke over 24 h, -60 °C til +70 °C) |
| Omgivelsestemperatur (montasje) | -5 °C ... 70 °C |
| Omgivelsestemperatur (betjening) | -5 °C ... 70 °C |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 30 % ... 70 % |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Monteringstype | NS 35/7,5 |
| NS 35/15 |
| Artikkelnummer | 3035507 |
| Pakkestørrelse | 50 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31BB21 |
| Produktnøkkel | BE2111 |
| GTIN | 4046356327466 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 8,596 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 8,58 g |
| Tolltariffnummer | 85369010 |
| Opprinnelsesland | DE |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121400 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja (Ingen unntak) |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-E
Ingen farlige stoffer over grenseverdiene
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
Merk: Bruk av enkelte av tilbehørsdelene som er oppført nedenfor, kan begrense produktet.
-
-
FBS 3-6 - Lask 3030242
-
FBS 4-6 - Lask 3030255
-
FBS 5-6 - Lask 3030349
-
FBS 6-6 - Lask 1008238
-
FBS 10-6 - Lask 3030271
-
FBS 20-6 - Lask 3030365
-
FBSR 2-6 - Lask 3033715
-
FBSR 3-6 - Lask 3001594
-
FBSR 4-6 - Lask 3001595
-
FBSR 5-6 - Lask 3001596
-
FBSR 10-6 - Lask 3033716
-
FBSRH 2-6 - Kortslutningsplugg 3033812
-
FBS 2-6 BU - Lask 3036932
-
FBS 3-6 BU - Lask 3036945
-
FBS 4-6 BU - Lask 3036958
-
FBS 5-6 BU - Lask 3036961
-
FBS 10-6 BU - Lask 3032198
-
FBS 20-6 BU - Lask 3032208
-
FBS 50-6 BU - Lask 3032211
-
RB ST (2,5/4)-1,5/S - Reduksjonslask 3214356
-
RB ST 6-(2,5/4) - Reduksjonslask 3030860
-
RB ST 10-(2,5/4) - Reduksjonslask 3030873
-
RB ST 16-(2,5/4) - Reduksjonslask 3030886
-
RB ST 35-(2,5/4) - Reduksjonslask 3030899
-
RB ST (2,5/4)-1,5 - Reduksjonslask 3038943
-
RB UT 6-ST(2,5/4) - Reduksjonslask 3047264
-
RB UT 35-ST(2,5/4) - Reduksjonslask 3047280
-
RB UT 10-ST(2,5/4) - Reduksjonslask 3047086
-
RB UT 16-ST(2,5/4) - Reduksjonslask 3047099
-
D-ST 4 - Endedeksel 3030420
-
RPS - Reduksjonsstikker 0201647
-
ATP-ST 4 - Gruppeskilleplate 3030721
-
SZF 1-0,6X3,5 - Skrutrekker 1204517
-
WST 4 - Varselavdekning 3030954
-
ST-IL - Monteringsmateriell 3039900
-
ST-BW - Betjeningsverktøy 1207608
-
D-ST 4 OG - Endedeksel 3037685
-
D-ST 4 BU - Endedeksel 3032295
-
NS 35/ 7,5 PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 0801733
-
NS 35/ 7,5 UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801681
-
NS 35/ 7,5 WH PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1204119
-
NS 35/ 7,5 WH UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1204122
-
NS 35/ 7,5 AL UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801704
-
NS 35/ 7,5 ZN PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1206421
-
NS 35/ 7,5 ZN UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1206434
-
NS 35/ 7,5 CU UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 0801762
-
NS 35/ 7,5 CAP - Endehette 1206560
-
NS 35/15 PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1201730
-
NS 35/15 UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1201714
-
NS 35/15 WH PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 0806602
-
NS 35/15 WH UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1204135
-
NS 35/15 AL UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1201756
-
NS 35/15 ZN PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1206599
-
NS 35/15 ZN UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1206586
-
NS 35/15 CU UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1201895
-
NS 35/15 CAP - Endehette 1206573
-
NS 35/15-2,3 UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1201798
-
ZB 6:UNBEDRUCKT - Merkeremse 1051003
-
ZB 6 CUS - Merkeremse 0824992
-
ZB 6,LGS:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse 1051016
-
ZB 6,QR:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse 1051029
-
ZB 6,LGS:GLEICHE ZAHLEN - Merkeremse 1051032
-
ZB 6,LGS:L1-N,PE - Merke for klemmer 1051414
-
ZB 6,LGS:U-N - Merke for klemmer 1051430
-
UC-TM 6 - Merke for klemmer 0818085
-
UC-TM 6 CUS - Merke for klemmer 0824589
-
UCT-TM 6 - Merke for klemmer 0828736
-
UCT-TM 6 CUS - Merke for klemmer 0829602
-
ZBF 6:UNBEDRUCKT - Merkeremse flat 0808710
-
ZBF 6 CUS - Merkeremse flat 0825027
-
UC-TMF 6 - Merke for klemmer 0818140
-
UC-TMF 6 CUS - Merke for klemmer 0824646
-
UCT-TMF 6 - Merke for klemmer 0828746
-
UCT-TMF 6 CUS - Merke for klemmer 0829665
-
ZBF 6,LGS:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse flat 0808749
-
ZBF 6,QR:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse flat 0808765
-
ZBF 6,LGS:GERADE ZAHLEN - Merkeremse flat 0810834
-
ZBF 6,LGS:UNGERADE ZAHLEN - Merkeremse flat 0810876
-
MPS-MT - Prøvestikker 0201744
-
MPS-IH WH - Isolasjonshylse 0201663
-
MPS-IH RD - Isolasjonshylse 0201676
-
MPS-IH BU - Isolasjonshylse 0201689
-
MPS-IH YE - Isolasjonshylse 0201692
-
MPS-IH GN - Isolasjonshylse 0201702
-
MPS-IH GY - Isolasjonshylse 0201728
-
MPS-IH BK - Isolasjonshylse 0201731
-
ISH 4/0,5 - Isolasjonshylse 3002885
-
ISH 4/1,0 - Isolasjonshylse 3002898
-
PAI-4-FIX-5/6 BU - Prøveadapter 3035975
-
PAI-4-FIX-5/6 OG - Prøveadapter 3035974
-
PAI-4-FIX-5/6 YE - Prøveadapter 3035977
-
PAI-4-FIX-5/6 RD - Prøveadapter 3035976
-
PAI-4-FIX-5/6 GN - Prøveadapter 3035978
-
PAI-4-FIX-5/6 BK - Prøveadapter 3035980
-
PAI-4-FIX-5/6 GY - Prøveadapter 3035982
-
PAI-4-FIX-5/6 VT - Prøveadapter 3035979
-
PAI-4-FIX-5/6 BN - Prøveadapter 3035981
-
PAI-4-FIX-5/6 WH - Prøveadapter 3035983
-
PS-6 - Prøvestikker 3030996
-
PS-6/2,3MM RD - Prøvestikker 3038736
-
CLIPFIX 35 - Endeholder 3022218
-
CLIPFIX 35-5 - Endeholder 3022276
-
E/NS 35 N - Endeholder 0800886
-
E/UK - Endeholder 1201442
-
E/UK 1 - Endeholder 1201413
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo