Efektywne projektowanie w produkcji szaf sterowniczych

Kompletne procesy od projektowania do gotowej szafy sterowniczej

Producenci szaf sterowniczych napotykają na szczególne wyzwania związane z wydajnością procesów. Celem jest projektowanie maksymalnie efektywnych łańcuchów procesowych od zaprojektowania i stworzenia schematu połączeń, aż po otrzymanie gotowej szafy sterowniczej.

Kompletność łańcucha procesów to istotny warunek efektywności i konkurencyjności w produkcji szaf sterowniczych. W łańcuchu procesów istnieje wiele potencjalnych miejsc zastosowania metod bazujących na cyfryzacji lub automatyzacji. Kompleksowa oferta rozwiązań i usług COMPLETE line pomaga w maksymalnym wykorzystaniu tego potencjału.

Kompletne procesy we wszystkich następstwach wartości dodanej

Od projektu do gotowej szafy sterowniczej

Awarie systemu to strata czasu przy projektowaniu, zakupie i produkcji szaf sterowniczych. Oprogramowanie, które zapewnia sprawny przepływ danych, przyczynia się w znacznym stopniu do zwiększenia efektywności całego procesu. Kompleksowy opis cyfrowy produktów oraz płynne połączenia między elementami systemu stanowią podstawę zoptymalizowanych procesów w produkcji szaf sterowniczych.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

Intuicyjne projektowanie, inteligentne funkcje i indywidualny interfejs użytkownika: Oprogramowanie PROJECT complete to innowacyjne rozwiązanie do łatwego projektowania listew ze złączkami i nieskomplikowanego tworzenia odpowiednich oznaczeń.

Konfiguratory do indywidualnego wyboru produktów

Configurators for an individual product selection

Opracowane przez nas konfiguratory zapewniają pomoc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Dzięki prostym filtrom, szczegółowym wizualizacjom oraz intuicyjnemu interfejsowi użytkownika do skonfigurowania indywidualnego rozwiązania wystarczy kilka prostych kroków. Oprócz bezpośredniej opcji zamówienia sprzętu następuje bezpośrednie przekazanie identycznego, skonfigurowanego rozwiązania, w celu integracji z projektem CAD.

Oprogramowanie do projektowania clipx ENGINEER

Engineering-Software clipx ENGINEER

Oprogramowanie do projektowania clipx ENGINEER umożliwia niezwykle efektywne projektowanie listew ze złączkami, płyt montażowych z wyposażeniem oraz skrzynek przyłączeniowych, składanie zamówień i przesyłanie danych bezpośrednio do produkcji – z dowolnego miejsca pracy!

Dane w czasie rzeczywistym do zamówień w procesie produkcji szaf sterowniczych

Automatyzacja procesów zamawiania

Sprawnie działające łańcuchy dostaw i płynne procesy zamawiania mają kluczowe znaczenie w czasach rosnącej kompleksowości i olbrzymiej presji czasu. Duża przejrzystość oczekiwanych terminów dostaw i kosztów ma istotny wpływ na redukcję nakładów, szczególnie w przypadku modułów na specjalne zamówienie klienta.

Większa efektywność za sprawą standardowej oferty produktów

More efficiency through a standardized product portfolio

COMPLETE line oferuje szeroki wybór innowacyjnych produktów dla wszystkich funkcji w szafie sterowniczej. Prosta i intuicyjna obsługa dostosowanych do siebie komponentów sprzętowych zapewnia oszczędność czasu podczas montażu, uruchomienia i konserwacji. Technika połączeń Push-in pozwala na wykonanie okablowania szybko i bez użycia narzędzi. Ustandaryzowanie akcesoriów do oznaczania, mostkowania i testowania istotnie zmniejsza różnorodność części.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

PROJECT complete umożliwia bezpośrednie zamawianie elementów użytych w projektach*. Wykazy elementów są przesyłane w formie elektronicznej do firmy Phoenix Contact. Następnie klient otrzymuje w krótkim czasie kalkulację kosztów oraz informację o dostępności produktów.
*Proces zamówienia dostępny aktualnie tylko w Niemczech.

Listwy ze złączkami na specjalne zamówienie

Customer-specific assembled terminal strips

Nasza produkcja listew zaciskowych pozwala na elastyczne reagowanie na szczyty zamówień lub dostarczanie listew zaciskowych do produkcji seryjnej dokładnie na czas. Proces ten jest wspierany przez kompleksową automatyzację zamawiania od kalkulacji ceny, terminu dostawy i odbioru zamówienia, aż po samą dostawę.

Łatwe zamawianie oznaczeń na specjalne zamówienie przez Internet

Customer-specific printed markings easily order online

Dzięki realizacji zamówień na oznaczenia z uwzględnieniem specjalnych wymogów klienta, spersonalizowane i odpowiednio opisane etykiety są dostarczane do działu produkcji dokładnie wtedy, gdy są potrzebne. Symbolem „Printed for you” są oznaczone na naszej stronie internetowej wszystkie oznaczenia do nadruku według zamówienia klienta.

Obróbka mechaniczna szyn DIN

Wspomaganie elektroniczną dokumentacją produkcyjną

Obróbka mechaniczna jest jednym z etapów procesu budowy szafy sterowniczej, w którym przeważają czynności wykonywane ręcznie. Oprócz obróbki szafy sterowniczej i płyty montażowej, obejmuje ona także cięcie koryt grzebieniowych i szyn DIN. Efektywnie zaprojektowane i wspierane cyfrowo procesy robocze redukują czasy realizacji i koszty.

Gilotyny do profili i szyn

Profile and DIN-rail cutters

Gilotynami do profili i szyn Phoenix Contact można szybko, oszczędnie i precyzyjnie przeciąć różne rodzaje standardowych szyn DIN i korytek grzebieniowych.
Zadbaj o czyste i bezpieczne stanowisko pracy: Profile z tworzywa sztucznego lub z metalu cięte bez wiórów i ostrych krawędzi.
Dodatkowa obróbka i usuwanie zadziorów powstających w procesie przerzynania nie są już konieczne.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

Oprogramowanie PROJECT complete dostarcza wszystkich informacji niezbędnych do produkcji listew ze złączkami: W postaci cyfrowego dokumentu produkcyjnego do ręcznego montażu listwy lub po wyeksportowaniu do formatu AutomationML, do sterowników półautomatycznych lub automatycznych systemów produkcji listew ze złączkami.

Precyzyjne wyposażanie szyn DIN

Wspomaganie elektroniczną dokumentacją produkcyjną

Elektroniczna dokumentacja produkcyjna może wspierać zarówno ręczny, jak i w pełni automatyczny montaż szyn DIN w procesie produkcji szaf sterowniczych. Danych tych można używać także do systemów wspomagania. Takie rozwiązanie wpływa na znaczącą redukcję czasów realizacji i liczby błędów.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

Oprogramowanie PROJECT complete dostarcza wszystkich informacji niezbędnych do produkcji listew ze złączkami: W postaci cyfrowego dokumentu produkcyjnego do ręcznego montażu listwy lub po wyeksportowaniu do formatu AutomationML, do sterowników półautomatycznych lub automatycznych systemów produkcji listew ze złączkami.

Rozwiązania przemysłowe w zakresie znakowania

MARKING system

Kompletne oznaczenie wszystkich komponentów w produkcji szaf sterowniczych to proces wymagający znacznych nakładów czasowych. Warto zaprojektować to zadanie w sposób efektywny i intuicyjny: Kompleksowa oferta MARKING system, składająca się z profesjonalnego oprogramowania do projektowania i znakowania, innowacyjnych systemów etykietowania i oznaczeń do wszystkich obszarów zastosowania, zapewnia łatwe w obsłudze rozwiązania od projektowania po gotowe oznakowanie.

Uniwersalna drukarka kart UV LED BLUEMARK ID / BLUEMARK ID COLOR

Flexible UV-LED printer  BLUEMARK ID

Opcja wydruku w kolorze i dostępność ponad 1300 materiałów do oznaczania z tworzywa sztucznego i aluminium oraz etykiet sprawia, że BLUEMARK ID to idealne rozwiązanie spełniające wszelkie potrzeby. Funkcja odkładania w stos pozwala na efektywną obróbkę materiałów bez konieczności ingerencji operatora. Intuicyjne oprogramowanie zapewnia wsparcie podczas całego procesu druku.

Wydajna termotransferowa drukarka rolkowa THERMOMARK ROLL 2.0

Efficient thermal transfer printer for roll and continuous formats THERMOMARK ROLL 2.0

Duża presja redukcji kosztów w produkcji szaf sterowniczych wymaga efektywnych, a zarazem wszechstronnych rozwiązań w zakresie oznaczania. THERMOMARK ROLL 2.0 wykonuje nadruk na etykietach i koszulkach termokurczliwych na rolce i na materiałach ciągłych do znakowania złączek szynowych, przewodów, kabli, urządzeń i instalacji. Sprawdzona technologia termotransferowa pozwala na eksploatację przy znikomych pracach serwisowych.

Mobilna termotransferowa drukarka kart THERMOMARK PRIME

Mobile thermal transfer printer THERMOMARK PRIME

Drukarka THERMOMARK PRIME jest gotowa do pracy wszędzie tam, gdzie jest potrzebna – czy to stacjonarnie na biurku, czy też mobilnie poprzez aplikację. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu do oznaczeń, niezależnemu zasilaniu oraz intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, ta termotransferowa drukarka optymalnie nadaje się do zastosowań mobilnych.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

Oprogramowanie PROJECT complete marking to szybki i wygodny sposób na łatwe tworzenie oznaczeń. Program ten pozwala na intuicyjną obsługę wszystkich systemów oznaczania Phoenix Contact oraz standardowych drukarek biurowych. Dostępne dane nadruku są bezpośrednio importowane z systemów CAE, arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstu.

Zwiększenie efektywności i elastyczności

Wykorzystanie możliwości przygotowania i obróbki przewodów

W przygotowaniu i obróbce przewodów tkwi ogromny potencjał zwiększenia efektywności. Ta niezwykle czasochłonna operacja stanowi aż połowę czasu pracy przy produkcji szafy. Systemy wspomagające pracownika, współpracujące ze sobą narzędzia ręczne i automaty narzędziowe w maksymalnym stopniu wykorzystują ten potencjał pod kątem efektywności i elastyczności.

System wspomagania pracownika do efektywnego przygotowania przewodów

YouTube

System clipx WIRE assist umożliwia efektywne przygotowanie przewodów. System oparty na oprogramowaniu prowadzi użytkownika przez proces półautomatycznego przygotowania przewodów, steruje automatycznie odpowiednimi urządzeniami i udostępnia niezbędne informacje w oparciu o dane CAE.

Automaty narzędziowe do szybkiego przygotowania przewodów

Automatic devices for the fast wire processing

Cięcie, usuwanie izolacji i zaciskanie: Te trzy czynności można zautomatyzować i uzyskać korzyści ekonomiczne już przy niewielkich i średnich ilościach przewodów.

Oprogramowanie do projektowania i znakowania PROJECT complete

Planning and marking software PROJECT complete

Oprogramowanie PROJECT complete dostarcza wszystkich informacji niezbędnych do produkcji listew ze złączkami: W postaci cyfrowego dokumentu produkcyjnego do ręcznego montażu listwy lub po wyeksportowaniu do formatu AutomationML, do sterowników półautomatycznych lub automatycznych systemów produkcji listew ze złączkami.

Narzędzia do każdego zastosowania

The right tool for every application

Cięcie, zdejmowanie izolacji, zaciskanie, przykręcanie i mierzenie – Phoenix Contact oferuje optymalnie dobrane narzędzia do każdego zastosowania w elektrotechnice. Poznaj nasze wysokiej jakości narzędzia do obróbki i pomiaru z oferty produktów TOOL fox.

Szybka instalacja bez narzędzi dzięki technice połączeń Push-in

Obniż znacząco nakłady na oprzewodowanie. Push-in Technology pozwala na szybkie oprzewodowanie poprzez proste wetknięcie przewodu bez narzędzi. COMPLETE line to gwarancja odpowiedniego produktu w technice połączeń Push-in dla każdej funkcji.

Szybka instalacja bez narzędzi dzięki technice połączeń Push-in

Serwis systemów znakowania

Services for a smooth marking process

Oferowane przez nas usługi w zakresie systemów znakowania obejmują rozwiązania elastyczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. W ten sposób wspieramy przebieg procesów i ułatwiamy codzienną pracę.

Profesjonalne rozwiązania w chmurze do cyfryzacji produkcji szaf sterowniczych

Professional cloud solutions for digitalization of control cabinet building

Proficloud firmy Phoenix Contact to kompleksowe rozwiązanie w chmurze dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przyłącz swoją produkcję i konstrukcję do światowej sieci wykraczającej poza granice firmy. Proficloud umożliwia gromadzenie danych maszyn i urządzeń na całym świecie oraz łączenie dużych ilości danych z różnych źródeł. Nowoczesne analizy danych pomagają w podejmowaniu właściwych decyzji, tworzeniu prognoz i usprawnieniu sterowania procesami operacyjnymi.

Produkty wiodące technologicznie do każdej funkcji w szafie sterowniczej

 

COMPLETE line oferuje innowacyjne produkty do wszystkich obszarów funkcyjnych szafy sterowniczej: Od sterowania po niezawodne zasilanie 24 V. Korzystaj z uniwersalnej techniki przyłączeniowej i rozwiązań do bezpiecznego dopasowywania sygnałów. Ponadto portfolio COMPLETE line pomaga w opracowaniu indywidualnych koncepcji bezpieczeństwa funkcjonalnego, komunikacji sieciowej i podłączania obciążeń. Wszystkie komponenty dopasowane do siebie w celu optymalnego współdziałania podczas pracy.