STS 2,5 RD
-
Gjennomgangsklemme
3037601
Gjennomgangsklemme, nominell spenning: 800 V, nominell strøm: 24 A, antall tilkoblinger: 2, tilkoblingstype: Fjærkrafttilkobling, Merketverrsnitt: 2,5 mm2, 1. etasje, tverrsnitt: 0,08 mm2 - 4 mm2, monteringstype: NS 35/7,5, NS 35/15, farge: rød
Produktdetaljer
| Produkttype | Gjennomgangsmodul |
| Antall tilkoblinger | 2 |
| Antall rekker | 1 |
| Potensialer | 1 |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | III |
| Merkestøtspenning | 8 kV |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 0,77 W |
| Antall tilkoblinger pr. etasje | 2 |
| Nominelt tverrsnitt | 2,5 mm² |
| 1. etasje | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Avisoleringslengde | 10 mm |
| Prøvedor | A3 |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 4 mm² |
| Ledertverrsnitt [AWG] | 28 ... 12 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet [AWG] | 28 ... 14 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse uten kunststoffhylse) | 0,14 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse med kunststoffhylse) | 0,14 mm² ... 2,5 mm² |
| To ledere med samme tverrsnitt flertrådet m. TWIN-endehylse med plasthylse | 0,5 mm² |
| Nominelt tverrsnitt | 2,5 mm² |
| Nominell strøm | 24 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 31 A (ved 4 mm² ledertverrsnitt) |
| Nominell spenning | 800 V |
| Merkedata (ATEX/IECEx) | |
| Merking | II 2 G Ex eb IIC Gb |
| Brukstemperaturområde | -60 °C ... 110 °C |
| Ex-attestert tilbehør | 3031762 D-STS 2,5 |
| 3206209 ATP-QTC | |
| 1204517 SZF 1-0,6X3,5 | |
| 3022276 CLIPFIX 35-5 | |
| 3022218 CLIPFIX 35 | |
| Liste over broer | Lask / FBS 2-5 / 3030161 |
| Lask / FBS 3-5 / 3030174 | |
| Lask / FBS 4-5 / 3030187 | |
| Lask / FBS 5-5 / 3030190 | |
| Lask / FBS 10-5 / 3030213 | |
| Lask / FBS 20-5 / 3030226 | |
| Lask / FBS 50-5 / 3038930 | |
| Brodata | 20,5 A (2,5 mm²) |
| Temperaturøkning Ex | 40 K (20,5 A / 2,5 mm²) |
| ved brokobling med lask | 550 V |
| - ved forbikoblet broforbindelse | 352 V |
| - ved lengdetilpasset broforbindelse | 275 V |
| - ved lengdetilpasset broforbindelse med deksel | 220 V |
| - ved lengdetilpasset broforbindelse med gruppeskilleplate | 352 V |
| Merkeisolasjonsspenning | 500 V |
| Utgang | (permanent) |
| Etasje Ex Generelt | |
| Merkespenning | 550 V |
| Merkestrøm | 20,5 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 26,5 A |
| Gjennomgangsmotstand | 1,04 mΩ |
| Tilkoblingsdata Ex Generelt | |
| Nominelt tverrsnitt | 2,5 mm² |
| Merketverrsnitt AWG | 14 |
| Tilkoblingsegenskaper stiv | 0,08 mm² ... 4 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 28 ... 12 |
| Tilkoblingsegenskaper fleksibel | 0,08 mm² ... 2,5 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 28 ... 14 |
| Bredde | 5,2 mm |
| Dekselbredde | 2,2 mm |
| Høyde | 50,8 mm |
| Dybde på NS 35/7,5 | 43 mm |
| Dybde på NS 35/15 | 50,5 mm |
| Farge | rød (RAL 3001) |
| Brennbarhetsklasse iht. UL 94 | V0 |
| Isolasjonsmaterialgruppe | I |
| Isolasjonsmaterial | PA |
| Mekaniske spesifikasjoner | |
| Åpen sidevegg | Ja |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -60 °C ... 110 °C (Driftstemperaturområde inkl. egenoppvarming, maks. driftstemperatur over kort tid, se RTI Elec.) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 60 °C (i korte perioder, ikke over 24 h, -60 °C til +70 °C) |
| Omgivelsestemperatur (montasje) | -5 °C ... 70 °C |
| Omgivelsestemperatur (betjening) | -5 °C ... 70 °C ( ) |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 20 % ... 90 % |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 30 % ... 70 % |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Monteringstype | NS 35/7,5 |
| NS 35/15 |
| Artikkelnummer | 3037601 |
| Pakkestørrelse | 50 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 50 Stk. |
| Rabattgruppe | 31BB21 |
| Produktnøkkel | BE2111 |
| GTIN | 4046356053648 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 6,874 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 6,874 g |
| Tolltariffnummer | 85369010 |
| Opprinnelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27250101 |
ETIM
| ETIM 9.0 | EC000897 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121400 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja (Ingen unntak) |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-E
Ingen farlige stoffer over grenseverdiene
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
Merk: Bruk av enkelte av tilbehørsdelene som er oppført nedenfor, kan begrense produktet.
-
-
FBS 3-5 - Lask 3030174
-
FBS 4-5 - Lask 3030187
-
FBS 5-5 - Lask 3030190
-
FBS 10-5 - Lask 3030213
-
FBS 20-5 - Lask 3030226
-
FBS 50-5 - Lask 3038930
-
FBSR 2-5 - Lask 3033702
-
FBSR 3-5 - Lask 3001591
-
FBSR 4-5 - Lask 3001592
-
FBSR 5-5 - Lask 3001593
-
FBSR 10-5 - Lask 3033710
-
FBS 2-5 BU - Lask 3036877
-
FBS 3-5 BU - Lask 3036880
-
FBS 4-5 BU - Lask 3036893
-
FBS 5-5 BU - Lask 3036903
-
FBS 10-5 BU - Lask 3036916
-
FBS 20-5 BU - Lask 3036929
-
FBS 50-5 BU - Lask 3032114
-
RB PTPOWER 35-ST(2,5/4) - Reduksjonslask 3030900
-
D-STS 2,5 - Endedeksel 3031762
-
WST 2,5 - Varselavdekning 3030941
-
CEC 2,5 - Dekkplugg 3062757
-
P-CO 2-5 R47K - Komponentplugg 3032447
-
LPO 2,5/E - Uttaksplugg 3270516
-
LPO 2,5 - Uttaksplugg 3270517
-
LPS-5/E - Serviceplugg 3270520
-
LPS-5 - Serviceplugg 3270521
-
D-STS 2,5 OG - Endedeksel 3037589
-
NS 35/ 7,5 PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 0801733
-
NS 35/ 7,5 UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801681
-
NS 35/ 7,5 WH PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1204119
-
NS 35/ 7,5 WH UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1204122
-
NS 35/ 7,5 AL UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801704
-
NS 35/ 7,5 ZN PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1206421
-
NS 35/ 7,5 ZN UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1206434
-
NS 35/ 7,5 CU UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 0801762
-
NS 35/ 7,5 CAP - Endehette 1206560
-
ZB 5 :UNBEDRUCKT - Merkeremse 1050004
-
ZB 5 CUS - Merkeremse 0824962
-
ZB 5,LGS:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse 1050017
-
ZB 5,QR:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse 1050020
-
ZB 5,LGS:GLEICHE ZAHLEN - Merkeremse 1050033
-
ZB 5,LGS:L1-N,PE - Merkeremse 1050415
-
UC-TM 5 - Merke for klemmer 0818108
-
UC-TM 5 CUS - Merke for klemmer 0824581
-
UCT-TM 5 - Merke for klemmer 0828734
-
UCT-TM 5 CUS - Merke for klemmer 0829595
-
ZBF 5:UNBEDRUCKT - Merkeremse flat 0808642
-
ZBF 5 CUS - Merkeremse flat 0825025
-
ZBF 5,LGS:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse flat 0808671
-
ZBF 5,QR:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse flat 0808697
-
ZBF 5,LGS:GERADE ZAHLEN - Merkeremse flat 0810821
-
ZBF 5,LGS:UNGERADE ZAHLEN - Merkeremse flat 0810863
-
UC-TMF 5 - Merke for klemmer 0818153
-
UC-TMF 5 CUS - Merke for klemmer 0824638
-
UCT-TMF 5 - Merke for klemmer 0828744
-
UCT-TMF 5 CUS - Merke for klemmer 0829658
-
MPS-MT - Prøvestikker 0201744
-
MPS-IH WH - Isolasjonshylse 0201663
-
MPS-IH RD - Isolasjonshylse 0201676
-
MPS-IH BU - Isolasjonshylse 0201689
-
MPS-IH YE - Isolasjonshylse 0201692
-
MPS-IH GN - Isolasjonshylse 0201702
-
MPS-IH GY - Isolasjonshylse 0201728
-
MPS-IH BK - Isolasjonshylse 0201731
-
ISH 2,5/0,2 - Isolasjonshylse 3002843
-
ISH 2,5/0,5 - Isolasjonshylse 3002856
-
ISH 2,5/1,0 - Isolasjonshylse 3002869
-
PAI-4-FIX-5/6 BU - Prøveadapter 3035975
-
PAI-4-FIX-5/6 OG - Prøveadapter 3035974
-
PAI-4-FIX-5/6 YE - Prøveadapter 3035977
-
PAI-4-FIX-5/6 RD - Prøveadapter 3035976
-
PAI-4-FIX-5/6 GN - Prøveadapter 3035978
-
PAI-4-FIX-5/6 BK - Prøveadapter 3035980
-
PAI-4-FIX-5/6 GY - Prøveadapter 3035982
-
PAI-4-FIX-5/6 VT - Prøveadapter 3035979
-
PAI-4-FIX-5/6 BN - Prøveadapter 3035981
-
PAI-4-FIX-5/6 WH - Prøveadapter 3035983
-
PS-5 - Prøvestikker 3030983
-
DP PS-5 - Avstandsplate 3036725
-
PS-5/2,3MM RD - Prøvestikker 3038723
-
E/AL-NS 35 - Endeholder 1201662
-
SZF 1-0,6X3,5 - Skrutrekker 1204517
-
X-PEN 0,35 - Merkepenn 0811228
-
B-STIFT - Merkepenn 1051993
-
ST-BW - Betjeningsverktøy 1207608
Dine fordeler
Praktisk oppkobling takket være tilkobling på forsiden
Vinklet ledertilføring for bruk i flate klemmekasser
Gjennomgangsrekkeklemmer med to, tre eller fire tilkoblinger har samme profil
God plassbesparelse ved bruk i koblingssystemer i samme plan
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo