Zarządzanie farmą: automatyzacja i sterowanie

Zarządzanie farmą: automatyzacja i sterowanie

Optymalne włączenie do sieci

Podnieś sprawność dzięki przemyślanej automatyzacji i budowie sieci w swojej instalacji.

Powrót do Instalacje na otwartej przestrzeni

Kategoria

Korzystaj z ciągłego zbierania danych roboczych i inteligentnego zarządzania danymi, aby zwiększyć sprawność i rentowość swojego systemu fotowoltaicznego. Za pomocą komponentów infrastruktury sieciowej firmy Phoenix Contact stworzysz bezpieczną i niezawodną sieć w naziemnym systemie fotowoltaicznym.

Dzięki inteligentnym narzędziom do automatyzacji i wizualizacji można rejestrować i przetwarzać dane z naziemnej. Ponadto możliwe jest zdalne serwisowanie instalacji za pośrednictwem sieci publicznej.

Zalety

  • Niskie koszty projektowania i eksploatacji dzięki inteligentnym rozwiązaniom automatyzacyjnym
  • Redundancyjne, czyli bezawaryjne sieci
  • Znormalizowane przesyłanie danych zgodnie z SunSpec® lub IEC 61850
  • Szybkie projektowanie dzięki specjalnym blokom funkcyjnym

Budowa sieci

Switch w aplikacji  

Komponenty sieciowe do bezpiecznej eksploatacji systemów fotowoltaicznych

Komponenty firmy Phoenix Contact umożliwiają szybkie i łatwe budowanie sieci w instalacji naziemnej. W ten sposób stworzysz redundantne sieci chronione przez zapory sieciowe.

Niezależnie od tego, jakie medium przesyłowe wykorzystujesz: u nas znajdziesz odpowiednie komponenty sieciowe do zbudowania bezawaryjnego rozwiązania komunikacyjnego. Podstawę stanowią wydajne switche gigabitowe, modemy, sterowniki i konwertery mediów.

Monitorowanie i sterowanie

Array Control w aplikacji  

Ciągła rejestracja i przetwarzanie wszystkich danych z systemu fotowoltaicznego

Eksploatacja dużych systemów fotowoltaicznych wymaga ciągłego monitorowania i sterowania na płaszczyźnie poszczególnych segmentów. Służy do tego nasz rejestrator danych, który rejestruje wszystkie najważniejsze dane dotyczące warunków otoczenia i stanu falowników. Dane są przesyłane do nadrzędnego systemu SCADA w centralnej sterowni.

Rejestrowanie danych – do efektywnej eksploatacji dużych systemów fotowoltaicznych

Dla zapewnienia skutecznego monitorowania w dużych systemach fotowoltaicznych, monitorowane są prądy w poszczególnych stringach. Dane są zapisywane przez rejestratory danych firmy Phoenix Contact. Dodatkowo zbierane są dalsze dane falowników i czujników pogodowych, np. informacje o zacienieniu.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410