Bağlantı kutularıyla verimli saha kablolaması

Bağlantı kutularıyla verimli saha kablolaması

Ölçeklenebilir montaj konsepti

Modülerlik sayesinde maksimum süreklilik.

Avantajlarınız

  • Yer ihtiyacı, ağırlık ve saha kablajı maliyetinde düşüş
  • Aynı yer ihtiyacı ile sistem genişlemesi için rezervleri arttırır
  • Özgün sipariş numaralarıyla kolay ve güvenli sipariş süreci
  • Global onay paketi ve bulunabilirlik
  • Projeye özel planlama ve pozisyonlama desteği
  • Ek konseptler için yalnız bir kontak kişisi

Uygulama

Bir kimyasal sistemde saha cihazı bağlantı kutuları  

Bir kimyasal sistemde saha cihazı bağlantı kutuları

Klasik analog ve dijital sinyaller proses mühendisliğinde en sık kullanılan sinyal tipleri olmaya devam etmektedir. Sisteme bağlı olarak birkaç yüzden binlercesine saha sinyali sahadan toplanır ve çift kablolarla merkezi kontrol teknolojisinin IO kartlarına bağlanır. Bu tip sinyal iletiminin yönetilmesi ve teşhis edilmesi çok kolaydır, bununla birlikte klasik paralel kablajı saha muhafazasında çok fazla yer kaplar.

Sensör ve aktüatör kabloları saha bağlantı kutularında toplanır ve merkezi switch odasına çok kutuplu ana kablolarla taşınır (trunk). Kimyasal tesislerde saha kablolaması söz konusu olduğunda, sistem planlamacıları ve operatörler yer ve maliyet tasarrufu sağlama yönünde sürekli yeni zorluklarla karşılaşmaktadır. Aynısı modüler sistemlerin veya offshore platformlarının ve FPSO gemilerinin planlamacıları ve operatörleri için de geçerlidir.

Sistem genişlemeleri için yeterli alan muhafaza edilirken ağırlığın azaltılması amacıyla sistem bölümleri de planlanmalıdır.

Çözüm

Kapsamlı modüler klemens portföyünün yanında Phoenix Contact şimdi patlama riskli bölgeler için özel olarak geliştirdiği, tüm proses uygulamalarına yönelik paslanmaz çelik muhafaza serisini sunmaktadır.

CLIPLINE complete  

Toplam genişliğin azalması yer kazandırır

Sınırlı alanda yüksek yoğunluk sunan modüler klemensler

CLIPLINE complete modüler klemens serisinde 90 yıllık tecrübeyi görebiliriz. Kanıtlanmış vidalı teknolojiye ek olarak proses mühendisliğinde saha kablajı için yeni bir inovasyon sunuyoruz: push-in teknolojisi.

Bu modüler klemensler size sınırlı alanda düzenli ve yer kazandıran kablolama sağlar. Hatalı bağlantıyı önler ve örneğin 3.5 mm pin aralıklı PT 1,5 /S ... serisi ile 1,5 mm² bağlantı kapasitesi sunar – bu DIN rayında alan yaratır ve gerekli muhafazayı küçültür.

Yeni flanş konseptli paslanmaz çelik muhafaza  

Yeni flanş konseptli paslanmaz çelik muhafaza

Kesin birşeyli paslanmaz çelik muhafaza

Yeni paslanmaz çelik muhafaza +140°C ila -55°C arası geniş sıcaklık aralığı ve sahip olduğu global onaylarla öne çıkar. Çok çeşitli muhafaza tipleri ve ölçüleri (100 x 100 x 80 mm - 1000 x 1000 x 300 mm) ile farklı tasarımlar (0 - 4 flanş, kapak, kapı) içinden seçim yapabilirsiniz.

Muhafazanın yeni flanş konsepti stabiliteyi etkilemeden klasik muhafazalara göre ağırlığı en az %10 azaltır.

 

All-in-one çözümü %30'a varan yer tasarrufu sağlar

Montajlı ve kullanıma hazır bağlantı kutuları

Talep edilirse size tam bir çözüm şeklinde donanımlı paslanmaz çelik muhafaza sağlayabiliriz. Muhafazada ihtiyacınıza uygun modüler klemenslerimiz yer alır. Bu kombinasyon klasik saha bağlantı kutularına göre boyutları yaklaşık %30 azaltır. Böylece tüm saha kablajında ağırlık, alan ve maliyet tasarrufu sağlanır. Tek yapmanız gereken yer kazancı (offshore) ile sistem genişlemeleri için ek rezerv (örneğin kimya tesisleri) arasında karar vermektir.

Optimum saha kablolamasını geliştirmek üzere sizine çalışmaktan memnun oluruz ve isterseniz herşeyi tek kaynaktan, dünya çapında, zamanında, projenize uyarlanmış şekilde tedarik edebiliriz - sadece iletişime geçin!

Ürünlerimiz

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300