Śluzy

Śluzy

Wydajne działanie śluz

Zapewnij bezpieczną pracę przez całą dobę dzięki światłom sygnalizacyjnym i technice automatyzacji firmy Phoenix Contact.

Śluzy umożliwiają kompensowanie różnic wysokości na drogach wodnych. W przypadku awarii śluzy na drodze wodnej o dużym ruchu powstają milionowe szkody dla branży.

Oprócz bezusterkowego działania śluzy, zwiększone wymagania w zakresie bezpieczeństwa wymuszają również niezawodne i łatwe w diagnozowaniu sygnalizowanie w śluzie. Światła sygnalizacyjne i technika automatyzacji Phoenix Contact zapewniają bezpieczną pracę przez całą dobę, obniżając bieżące koszty.

Zalety

  • Bezpieczne uruchamianie i łatwe utrzymanie dzięki preinstalowanym funkcjom oprogramowania
  • Urządzenia o długiej żywotności dzięki solidnej konstrukcji i innowacyjnym technologiom
  • Szybka diagnostyka i długotrwałe bezpieczeństwo danych dzięki podłączeniu do sieci ze standardowymi protokołami

Niezawodna sygnalizacja

Instalacja sygnalizacyjna  

Lampy sygnalizacyjne LED do śluz

W przypadku śluz dostępność systemów sygnalizacji ma najwyższy priorytet.

Poprzez lampy sygnalizacyjne LED uwzględniono ten wymóg w postaci konsekwentnie stosowanych właściwości diagnostycznych i połączenia komunikacji przystosowanego do przemysłu. Szczególnie solidna obudowa odporna na działanie wody morskiej oraz masywna technika przyłączeniowa umożliwiają zastosowania w wymagającym otoczeniu.

Sterowanie systemami częściowymi śluzy

Bezpieczne systemy sterowania i systemy I/O  

Bezpieczne sterowanie jednostkami śluzy

Wszystkie jednostki kompleksu śluzy, takie jak bramy i komory, są sterowane ze stanowiska sterowania. Dzięki rozbudowanemu asortymentowi systemów sterowania i systemów I/O można monitorować funkcje bezpieczeństwa i sterować nimi zgodnie z wymaganą kategorią SIL lub poziomem wydajności.

W połączeniu z redundancyjną komunikacją PROFINET inteligentny system wyłączenia awaryjnego zapewnia bezpieczne sterowanie systemami częściowymi śluzy.

Regulacja poziomów wody

Mechanizm pomp dopływu  

Bezpieczne sterowanie dopływem i odpływem wody

Za pomocą modułowej techniki sterowania firmy Phoenix Contact reguluje się dopływ i odpływ wody w komorze śluzy zgodnie z potrzebami oraz niezawodnie rejestruje się poziomy wysokości.

Pompy, klapy i zasuwy są sterowane i kontrolowane za pomocą wstępnie zaprogramowanych bloków funkcyjnych. Integracja z istniejącymi systemami jest łatwa do wykonania.

Automatyczna sygnalizacja do śluz

Dzięki lampkom sygnalizacyjnym LED i technice sterowania Phoenix Contact tworzy się niezawodne i wydajne energetycznie instalacje sygnalizacyjne do zastosowań morskich.

Jako integralny element całościowego rozwiązania promienniki sygnałowe udostępniają informacje o statusie i komunikaty alarmowe w całej sieci. Wspomagają one powszechnie stosowane interfejsy komunikacyjne. Podłączenie do magistrali umożliwia bezprzewodową integrację z siecią.

Topologia: automatyczna sygnalizacja do śluz  

Wydajne energetycznie instalacje sygnalizacyjne do śluz

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410