Zapewnij bezpieczną pracę przez całą dobę dzięki światłom sygnalizacyjnym i technice automatyzacji firmy Phoenix Contact.
Śluzy umożliwiają kompensowanie różnic wysokości na drogach wodnych. W przypadku awarii śluzy na drodze wodnej o dużym ruchu powstają milionowe szkody dla branży.
Oprócz bezusterkowego działania śluzy, zwiększone wymagania w zakresie bezpieczeństwa wymuszają również niezawodne i łatwe w diagnozowaniu sygnalizowanie w śluzie. Światła sygnalizacyjne i technika automatyzacji Phoenix Contact zapewniają bezpieczną pracę przez całą dobę, obniżając bieżące koszty.
W przypadku śluz dostępność systemów sygnalizacji ma najwyższy priorytet.
Poprzez lampy sygnalizacyjne LED uwzględniono ten wymóg w postaci konsekwentnie stosowanych właściwości diagnostycznych i połączenia komunikacji przystosowanego do przemysłu. Szczególnie solidna obudowa odporna na działanie wody morskiej oraz masywna technika przyłączeniowa umożliwiają zastosowania w wymagającym otoczeniu.
Wszystkie jednostki kompleksu śluzy, takie jak bramy i komory, są sterowane ze stanowiska sterowania. Dzięki rozbudowanemu asortymentowi systemów sterowania i systemów I/O można monitorować funkcje bezpieczeństwa i sterować nimi zgodnie z wymaganą kategorią SIL lub poziomem wydajności.
W połączeniu z redundancyjną komunikacją PROFINET inteligentny system wyłączenia awaryjnego zapewnia bezpieczne sterowanie systemami częściowymi śluzy.
Za pomocą modułowej techniki sterowania firmy Phoenix Contact reguluje się dopływ i odpływ wody w komorze śluzy zgodnie z potrzebami oraz niezawodnie rejestruje się poziomy wysokości.
Pompy, klapy i zasuwy są sterowane i kontrolowane za pomocą wstępnie zaprogramowanych bloków funkcyjnych. Integracja z istniejącymi systemami jest łatwa do wykonania.
Dzięki lampkom sygnalizacyjnym LED i technice sterowania Phoenix Contact tworzy się niezawodne i wydajne energetycznie instalacje sygnalizacyjne do zastosowań morskich.
Jako integralny element całościowego rozwiązania promienniki sygnałowe udostępniają informacje o statusie i komunikaty alarmowe w całej sieci. Wspomagają one powszechnie stosowane interfejsy komunikacyjne. Podłączenie do magistrali umożliwia bezprzewodową integrację z siecią.
"$pageName" na