Maszynownia

Maszynownia

Ruszaj w rejs

Systemy redundantne zapewniają skuteczną eksploatację oraz dużą dostępność silników i napędów.

Aby zapewnić bezzakłóceniową eksploatację statku, konieczny jest niezawodny sterownik w maszynowni. Dzięki systemom redundantnym na bazie PROFINET firma Phoenix Contact zapewnia bezpieczną eksploatację oraz dużą dostępność silników i napędów. Oprogramowanie PC Worx jest łatwe w programowaniu zgodnie z IEC 61131 i niezawodnie przekazuje zarejestrowane wartości ze sterownika do centrali.

Zalety

  • Łatwe połączenie dzięki wielu protokołom komunikacji niezależnym od producenta
  • Możliwość rozbudowania punktów I/O bez kabli
  • Koncepcje rozproszone wymagające mniejszej liczby kabli dzięki pobliskim punktom I/O na czujniku

Sterownik maszyny z SAE J1939

Maszynownia w łodzi podwodnej  

Niezawodne sterowanie silników i napędów

Aby zapewnić płynność procesów w maszynowni, potrzebne jest niezawodne sterowanie. Można je zapewnić dzięki naszym rozwiązaniom związanym z automatyką silników i napędów.

Dzięki otwartym interfejsom można zapewnić elastyczność podłączania maszyn. Dzięki protokołowi komunikacji J1939 na bazie CAN cały czas można zachować kontrolę nad złożonymi procesami w maszynowni.

Komunikacja GPS zgodnie z NMEA 2000

Rozwiązania dla nawigacji  

Łatwa integracja danych nawigacji

Dzięki komunikacji GPS wg NMEA 2000 można łatwo włączyć dane nawigacji ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) w system automatyzacji bez potrzeby stosowania innych bramek.

NMEA 0183-rejestracja danych

Interfejs sieciowy konwerter NMEA  

Rozwiązanie internetowe do przesyłania danych wg NMEA 0183

Voyage Data Recorder (zwany również VDR) zbiera ważne dane czujników na pokładzie statków. Te dane są kluczowe dla analizowania wypadków statków, w związku z czym należy stosować tylko solidne i sprawdzone komponenty.

Phoenix Contact oferuje właściwe rozwiązanie dla rejestracji danych wg NMEA 0183.

Podłączenie rejestratorów danych statku wg NMEA 0183

NMEA 0183 to zdefiniowany standard komunikacji między urządzeniami nawigacyjnymi na statkach. Ważne rejestratory danych statku (nazywane również VDR lub czarną skrzynką) posiadają wejście NMEA 0183, które nie jest kompatybilne z większością czujników standardowych.

Za pomocą specjalnych bloków funkcyjnych Phoenix Contact sygnały czujników są rejestrowane przez technikę sterowania, skalowane i przekazywane do czarnej skrzynki przez protokółów NMEA 0183. Uruchomienie następuje przez ustawienie parametrów sieciowych bez konieczności skomplikowanego programowania. Komunikację między rejestratorem danych statku a czujnikami instaluje się bez ponoszenia dużych kosztów, ponieważ liczbę terminali wejściowych Inline można optymalnie dopasować do zastosowania.

Topologia: podłączenie rejestratorów danych statku wg NMEA 0183  

Standardowa komunikacja z rejestratorami danych statku przez NMEA 0183

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410