FPSO i dostawca platform

FPSO i dostawca platform

Niezawodna technika na pokładzie

Wspólnie z firmą Phoenix Contact zrealizuj rozwiązania automatyki na pokładzie i pod pokładem.

Przy wysokich kosztach wydobywania ropy naftowej za pomocą FPSO efektywna automatyzacja może mieć decydujący wpływ na konkurencyjność. Trend zmierza wyraźnie ku zdalnym serwisowaniu i redukcji personelu technicznego przy coraz większej wielkości statków. Równie istotne są certyfikaty i protokoły morskie, takie jak SAE J1939, NMEA 2000, NMEA 0183, GL czy ABS.

Sprzęt musi być przystosowany do pracy w trudnych warunkach i posiadać specyficzne funkcje, na przykład możliwość całkowitego ściemnienia wyświetlacza. Phoenix Contact to doświadczony partner w dziedzinie niezawodnych rozwiązań automatyzacyjnych na pokładzie i pod pokładem.

Zalety

  • Skuteczna i bezpieczna kompensacja falowania dzięki redundancyjnym rozwiązaniom sterowania
  • Większe bezpieczeństwo na pokładzie z pełną integracją detektorów gazu
  • Elastyczne rozwiązania związane z obsługą i nadzorem z zastosowaniem komputerów przemysłowych, paneli HMI i wizualizacji do statków

Rozwiązania dla kompensacji falowania

Tłok do kompensacji falowania  

Rozwiązanie automatyzacyjne do systemów kompensacji falowania

Dzięki rozwiązaniu automatyzacyjnym na bazie aplikacyjnej redundancji systemowej układ kompensacji falowania zapewni zawsze prawidłową pozycję statku. Jest to konieczne na przykład wtedy, gdy z powodu zbyt wysokich fal funkcja Dynamic Positioning będzie niewystarczająca.

Routery bezpieczeństwa mGuard i technologia VPN umożliwiają bezpieczną komunikację w sieci bez ryzyka dostępu osób niepowołanych.

Detekcja gazu

Szafa sterownicza z techniką sterowania Axioline  

Redundancyjna budowa systemu do bezpiecznego alarmowania

W przemyśle naftowym i gazowym różne gazy stanowią zagrożenie dla ludzi i maszyn. Rozwiązanie Phoenix Contact umożliwia pełne włączenie detektorów gazu do systemu komunikacji.

Dzięki redundancyjnej budowie gwarantuje natychmiastowe alarmowanie i wdrożenie środków przeciwdziałających w sytuacji awaryjnej. W zależności od wymagań to rozwiązanie można zrealizować również za pomocą SIL.

Zasilacze redundancyjne

Szafa sterownicza z zasilaczem redundancyjnym  

Redundantne na każdym etapie zasilanie pomocnicze w prąd

Jeśli w częściach systemu lub jego poszczególnych komponentach wystąpią krótkie przerwy w zasilaniu, mogą one prowadzić z powodu długich czasów wyłączania i uruchamiania procesów do kosztownych przestojów produkcyjnych.

Phoenix Contact oferuje redundancyjne układy zasilania pomocniczego od sieci do każdego odbiornika energii.

Redundancyjne alarmowanie i monitorowanie

Napęd statku, generator energii, maszyna sterowa i centrala przeciwpożarowa należą do najważniejszych aplikacji na statku. Ich awaria oznacza niebezpieczeństwo dla załogi i statku.

Aby zapewnić odpowiednio wczesne informowanie o krytycznych sytuacjach, stosuje się redundancyjny system alarmowania i monitorowania na bazie wytrzymałych sterowników i sieci. Poza najważniejszymi aplikacjami system informuje również o aktualnym stanie statku, np. poziomie wody balastowej, poziomie paliwa, czy zapasach wody pitnej.

Topologia: redundancyjne alarmowanie i monitorowanie  

Koncepcja redundancyjności dla statków

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410