Nowoczesne sieci przemysłowe od Smart Factory po Smart City

Skontaktuj się z nami

Wszystko do sieci przemysłowych

Cyfryzacja produktów, technologii i procesów produkcyjnych postępuje coraz szybciej. Podstawą Smart Factory i Smart City są komunikujące się ze sobą urządzenia połączone w sieć. Powoduje to zwiększenie zarówno liczby, jak i złożoności sieci. Podstawowym warunkiem udanej cyfryzacji jest wydajna i niezawodna infrastruktura sieciowa.

Firma Phoenix Contact oferuje kompleksowe rozwiązania do nowoczesnej przemysłowej transmisji danych. Jest najlepszym długofalowym partnerem, który umożliwi sprostanie wyzwaniom cyfryzacji w praktyce. Wspieramy Cię od początku do końca w planowaniu i konfigurowaniu inteligentnych sieci i dopasowaniu do Industry 4.0!

Przystosuj swoją sieć do wymogów cyfryzacji

Osoba odpowiedzialna za infrastrukturę IT sprawdza sieć na komputerze

Udostępnienie sieci: IT na produkcji

Dla osób odpowiedzialnych za infrastrukturę IT szczególnie ważną kwestią jest dostępność wszystkich sieci w firmie. Dowiedz się, jak firma Phoenix Contact może pomóc Ci w zapewnieniu dostępności, bezpieczeństwa danych i wydajności Operational Technology (OT) do włączenia do obszaru Information Technology (IT).

Bezpieczeństwo, dostępność i wydajność sieci

Bezpieczeństwo, dostępność i wydajność sieci

Oferujemy indywidualne rozwiązania i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego dla najnowszych standardów bezpieczeństwa 4.0 branży. Nasze urządzenia zabezpieczające mGuard pozwalają na łatwe kontrolowanie i regulowanie dostępu do sieci i przesyłania danych z użyciem reguł filtrów. Ponadto oferują standardową koncepcję zdalnego serwisowania do bezpiecznego dostępu do systemu. Segmentacja za pomocą naszych switchy warstwy drugiej i trzeciej umożliwia dodatkowo zwiększenie dostępności sieci.

Centralne konfigurowanie i zarządzanie urządzeniami

Centralne konfigurowanie i zarządzanie urządzeniami

Programy do scentralizowanego zarządzania urządzeniami stały się standardem w biurowych sieciach informatycznych. Nasz Network Manager umożliwia centralne zarządzanie naszymi switchami przemysłowymi, routerami, modułami radiowymi i urządzeniami zabezpieczającymi. Dzięki niemu możesz na bieżąco kontrolować najważniejsze informacje, np. komponenty sieci oraz ich dostępność, wersje oprogramowania i pliki konfiguracyjne.

Szkolenia i wsparcie techniczne

Szkolenia i wsparcie techniczne

Poza sprzętem zapewniamy również szeroką ofertę różnych usług. Zapewniamy pełne wsparcie przy realizacji wysokodostępnej i bezpiecznej sieci – od doradztwa i zaprojektowania sieci, po uruchomienie w miejscu instalacji. W razie wystąpienia awarii zapewniamy pomoc telefoniczną lub wizytę serwisanta. Oferujemy również szkolenia zwiększające świadomość zagrożeń i poświęconej bezpiecznemu użytkowaniu naszych produktów.

Brzmi interesująco? Z przyjemnością pomożemy Ci w zwiększeniu bezpieczeństwa i dostępności sieci. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązania i komponenty do Twojej sieci.

Skontaktuj się z nami
Pracownicy producenta maszyn przed obrabiarką CNC

Od magistrali obiektowej po Ethernet przemysłowy: niezawodne sieci maszyn

Jako projektant lub konstruktor maszyn jesteś odpowiedziany za projektowanie, a zatem za funkcjonalność i jakość maszyn. Dowiedz się, jak firma Phoenix Contact dzięki wytrzymałym rozwiązaniom do komunikacji może pomóc Ci w poprawie niezawodności i czasów cyklu maszyny. Oferujemy indywidualne systemy fieldbus, takie jak PROFIBUS i INTERBUS, a także wydajne rozwiązania Ethernetowe z PROFINET i EtherNet / IP ™.

Infrastruktura sieciowa z jednego źródła

Infrastruktura sieciowa z jednego źródła

ezależnie od tego, czy chcesz wyposażyć swoją maszynę w klasyczną magistralę obiektową czy nowoczesną technologię Ethernet, w ofercie Phoenix Contact znajdziesz odpowiednie produkty: od kabli po switche, od komponentów do zdalnego serwisowania po urządzenia zabezpieczające.  

Możesz liczyć na naszą pomoc przy wyborze odpowiedniego produktu, zarówno w postaci tabeli doboru, jak i indywidualnego doradztwa.

Szybkie konfigurowanie i zarządzanie sieciami

Szybkie konfigurowanie i zarządzanie sieciami

Nie lubisz tracić cennego czasu. Dlatego oferujemy produkty, które zapewniają szczególnie szybkie przygotowanie i konfigurowanie. W razie awarii switche zarządzalne mają specjalne funkcje do szybkiej diagnostyki błędów i łatwej wymiany urządzeń. Oprogramowanie Network Manager pozwoli Ci na bieżące kontrolowanie swojej sieci.

Bezpieczne zdalne serwisowanie maszyn

Bezpieczne zdalne serwisowanie maszyn

Twoi klienci są rozsiani po całym świecie i wymagają efektywnej obsługi. Nasze produkty mGuard do zdalnego serwisowania oferują standardową koncepcję zdalnego serwisowania za pośrednictwem VPN, którą Twój klient może sterować samodzielnie. W zależności od wymogów klient może wykorzystywać te urządzenia dodatkowo jako router, zaporę sieciową lub do segmentacji sieci.

Brzmi interesująco? Chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiednich komponentów sieci i zajmiemy się skonfigurowaniem sieci maszyn. Zachęcamy tu do kontaktu w celu uzyskania indywidualnego doradztwa.

Skontaktuj się z nami
Użytkownik podłącza tablet bezprzewodowo do sieci

Planowanie i zabezpieczenie sieci produkcyjnych

Dla użytkownika największe znaczenie ma dyspozycyjność i produktywność systemu. Dowiedz się, jak firma Phoenix Contact może pomóc Ci w minimalizacji awarii i zwiększeniu produktywności poprzez niezawodne rozwiązania komunikacyjne i profesjonalne projektowanie sieci. Wspieramy Cię od początku do końca w planowaniu i zabezpieczaniu globalnych sieci produkcyjnych.

Stabilne sieci zakładów

Stabilne sieci zakładów

System o wysokiej dyspozycyjności wymaga stabilnej i dostępnej sieci. Nasze produkty umożliwiają dokładne analizowanie i diagnozowanie sieci w ramach prewencyjnej konserwacji. Nasze urządzenia zabezpieczające pozwalają na zabezpieczenie sieci przed dostępem osób nieupoważnionych, a switche NAT umożliwiają bardzo proste włączanie do sieci również maszyn o identycznym zakresie adresów IP bez konieczności ich zmiany.

Zdalna konserwacja przemysłowa dla Twojej sieci zakładów

Zdalna konserwacja przemysłowa dla Twojej sieci zakładów

Produkty mGuard oferują standardową koncepcję zdalnego serwisowania do wszystkich maszyn. Zdalne serwisowanie może być sterowane np. przełącznikiem kluczykowym, za pomocą którego można określać, kiedy może nastąpić dostęp do maszyny. Dodatkowo urządzenia mGuard oferują funkcje zapory sieciowej i funkcje filtrów pozwalające na reglamentowanie dostępu i przepływu danych maszyny. Dzięki temu system będzie zabezpieczony przed wirusami i niezamierzonymi modyfikacjami.

Doradztwo i szkolenia

Doradztwo i szkolenia

Oferujemy kompetentne wsparcie na etapie projektowania, uruchomienia i serwisowania sieci. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie automatyki przemysłowej znamy stojące przed Tobą wyzwania i możemy doradzić Ci jednocześnie w kwestii nowych Przemysł 4.0 norm i technologii.

Dla Twoich pracowników możemy zorganizować szkolenia zwiększające świadomość zagrożeń i uczące prawidłowej obsługi naszych urządzeń.

Brzmi interesująco? Chętnie pomożemy Ci w profesjonalnym zaprojektowaniu i skonfigurowaniu sieci. Skontaktuj się z nami, a znajdziemy rozwiązanie dostosowane do Twoich specyficznych potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowoczesną technologię sieciową:
od magistrali obiektowej po Ethernet przemysłowy

W poniższych filmach i artykułach poznasz liczne przykłady, jak pomagamy naszym klientom w dziedzinie projektowania, konfiguracji i bezpieczeństwa sieci. Ponadto znajdziesz tam ciekawe informacje na temat trendów technologicznych w dziedzinie przesyłania danych: od klasycznej magistrali obiektowej po nowoczesną technologię Ethernet z zabezpieczeniami przed cyberprzestępczością.

Zaabonuj nasz kanał na YouTube, aby nie ominęły Cię nowe przykłady zastosowania i relacje na żywo.

Why is industrial security so important? YouTube
OPC UA FLC: New standard in industrial communication technology YouTube
Twisted-Pair-Cable: Single Pair Ethernet YouTube
Szybka i niezawodna sieć WLAN dla maszyn i szaf sterowniczych Szybka i niezawodna sieć WLAN dla maszyn i szaf sterowniczych YouTube
Easy cabling with M12 PUSH-PULL from PHOENIX CONTACT YouTube
Bezpieczeństwo sieciowe dzięki FL mGuard Bezpieczeństwo sieciowe dzięki FL mGuard YouTube
Złącza do danych i sygnałów - SACC QUICKON Złącza do danych i sygnałów - SACC QUICKON YouTube
Złącza RJ45 - bezpieczne połączenie dla Ethernetu i PROFINET Złącza RJ45 - bezpieczne połączenie dla Ethernetu i PROFINET YouTube

Przykłady z praktyki:
relacje, białe księgi i historie sukcesów

Szybsza automatyzacja urządzeń produkcyjnych za pomocą CC-Link IE

W zautomatyzowanej produkcji wydajna sieć komputerowa stanowi podstawę wymiany danych. Wymagania odnośnie do komunikacji i elastyczności są coraz wyższe. 100-krotnie wyższą prędkość transmisji oraz sprawdzoną, uniwersalną infrastrukturę Ethernet oferuje znany system magistrali CC-Link z Azji przez wprowadzenie CC-Link IE. Przy czym złącza muszą spełniać tutaj wysokie wymagania.
Szybsza automatyzacja urządzeń produkcyjnych za pomocą CC-Link IE

Niezawodne sieci dzięki wydajnym 10-Gbitowym kablom M12 Ethernet

Jak szybko i niezawodnie przesyłać możliwie jak najwięcej danych PROFINET w systemie? Konstruktorzy i projektanci coraz częściej zadają sobie to pytanie, ponieważ ilość przesyłanych informacji nieustannie rośnie. Interfejs M12 z kodowaniem X ustanowionym w środowisku Ethernet, w połączeniu z 4-parowymi kablami PROFINET, zapewnia transmisję danych do 10 GBit i może być zainstalowany sprawnie i prosto.
Komponenty sieci: serwer portów szeregowych, switch, zapora sieciowa, moduł radiowy, kabel konfekcjonowany, wtyk M12, RJ45, światłowód

Bezpieczny dostęp WLAN do sieci maszyn

W centrum cyfryzacji przyszły projekt Industry 4.0 i Internet of Things (IoT) to w pełni połączona sieć maszyna. Ale w jaki sposób dostęp użytkowników do tak wysoce komunikatywnej aplikacji może być bezpieczny? Dzięki modułowi bezprzewodowemu WLAN 1100, Phoenix Contact zapewnia punkt dostępowy, który realizuje to zadanie w sposób przyjazny dla użytkownika.
Bezpieczny dostęp WLAN do sieci maszyn

Zapewnienie dostępu serwisowego do maszyn i instalacji

W Industrial Internet of Things większość maszyn i systemów w sieciach produkcyjnych jest połączona w sieć. Zapewnienie dostępu do usług tym maszynom przynosi znaczące korzyści operatorom, ale także stanowi poważne wyzwanie pod względem bezpieczeństwa dostępu. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom to zadanie można opanować, zmniejszając w ten sposób koszty konserwacji i jednocześnie zwiększając dostępność.
Zapewnienie dostępu serwisowego do maszyn i instalacji

Smart Wiring: inteligentne rozwiązania okablowania do inteligentnej produkcji

W Smart Factory technologie informatyczne, telekomunikacyjne i produkcyjne łączą się w cyfrową fabrykę, która samodzielnie sobą steruje. Industrie 4.0 wymaga, aby maszyny i urządzenia komunikowały się nie tylko ze sobą, lecz również z wieloma innymi instancjami wewnątrz i na zewnątrz firmy. Przedmioty obrabiane komunikują się z urządzeniami produkcyjnymi: produkty są identyfikowalne i można je w każdej chwili zlokalizować.
Smart Wiring: inteligentne rozwiązania okablowania do inteligentnej produkcji

Znaczne ułatwienie serwisu poprzez zdalne serwisowanie

Podstawowym wymogiem każdego użytkownika jest wysoka dyspozycyjność jego maszyn i urządzeń. Dlatego koncepcja zdalnego serwisowania firmy Hermes Systeme GmbH jest oparta na chmurze obliczeniowej Phoenix Contact, będącej elastycznym i ekonomicznym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczny dostęp do aplikacji klienta.
Znaczne ułatwienie serwisu poprzez zdalne serwisowanie

Zmniejszenie kosztów pracy i skrócenie przestojów dzięki technologii telefonii komórkowej

Frezarki i inne obrabiarki CNC charakteryzują się zazwyczaj długimi czasami realizacji poszczególnych operacji. Często oznacza to dodatkowe koszty, ponieważ operator maszyny musi pozostać na miejscu, choć nie wykonuje przy tym żadnej pracy lub musi powrócić do hali produkcyjnej w przewidywanym terminie ukończenia produkcji wykonywanego aktualnie detalu. Jeśli jednak podczas jego nieobecności wystąpi błąd, może dojść do wielogodzinnego przestoju maszyny. W tym przypadku koszty przestoju znacznie przewyższają koszty pracownicze.
Zmniejszenie kosztów pracy i skrócenie przestojów dzięki technologii telefonii komórkowej

Nasze komponenty sieci do komunikacji przemysłowej

Do stworzenia bezpiecznej i stabilnej sieci potrzebujesz wysokiej klasy komponentów, optymalnie do siebie dostosowanych i umożliwiających sprawną komunikację.

Phoenix Contact oferuje szeroki wybór komponentów sieciowych. Od sprawdzonej magistrali obiektowej po nowoczesną technologię Ethernet – jesteśmy najlepszym partnerem w dziedzinie cyfryzacji maszyn i systemów. Niezależnie od tego, czy szukasz produktów w dziedzinie techniki połączeń, np. kabli i wtyków, czy też aktywnych komponentów sieciowych, takich jak switche sieciowe, konwertery mediów czy zapory sieciowe, u nas znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Dowiedz się więcej na temat naszych produktów, klikając na wybrany dział:

Komponenty sieci: serwer portów szeregowych, switch, zapora sieciowa, moduł radiowy, kabel konfekcjonowany, wtyk M12, RJ45, światłowód

Skontaktuj się z naszymi ekspertami w dziedzinie sieci

U nas nie musisz być specjalistą od cyfryzacji. Chętnie pomożemy Ci w stworzeniu sieci umożliwiających nowoczesną komunikację danych. Od projektu sieci, poprzez wybór odpowiednich komponentów, po etap realizacji – nasi eksperci oferują profesjonalne doradztwo i wsparcie.

Skontaktuj się z nami. Uzgodnimy termin indywidualnego spotkania, na którym omówimy Twoje oczekiwania i potrzeby.

Wysoka dyspozycyjność sieci dzięki innowacyjnym produktom i fachowemu doradztwu
Oszczędność czasu i kosztów: dostarczymy wszystkie komponenty niezbędne do budowy sieci przemysłowej
Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie automatyki przemysłowej, komunikacji i zabezpieczeń
konkludować

Zamknij