Zrób miejsce w rozdzielni dzięki kompaktowej koncepcji krosowania sygnałów do systemów technologicznych.
W instalacjach technologicznych procesów przetwórczych w dalszym ciągu najczęściej używaną formą sygnału są konwencjonalne sygnały analogowe i binarne. Ten sposób transmisji sygnałów jest najłatwiejszy do obsługi i diagnostyki, jednakże to klasyczne oprzewodowanie równoległe zwiększa zapotrzebowanie na miejsce w pomieszczeniu rozdzielni.
W zależności od instalacji na obiekcie zbieranych jest od kilkuset do kilku tysięcy sygnałów, które przy użyciu pojedynczych par przewodów podłączane są do do kart I/O centralnej dyspozytorni. Pojedyncze przewody czujników lub urządzeń wykonawczych gromadzone są w obiektowych skrzynkach przyłączeniowych, tak zwanych Junction Box, i za pomocą wielobiegunowych kabli dalekosiężnych ciągnięte są do centralnego pomieszczenia rozdzielni. Tam znajdują się szafy lub stojaki krosujące, w których te przewody dalekosiężne układane są według różnych typów sygnałów. Następnie w nich wykonywane jest krosowanie krótkodystansowe za pomocą kart I/O DCS uzależnionych od typu sygnałów. Zarówno moduły interfejsów, jak również karty I/O dyspozytorni najczęściej znajdują się w oddzielnych szafach lub stojakach.
Szybko stało się jasne, że efektywne krosowanie sygnałów wymaga zwrócenia uwagi na bardzo wiele szczegółów. Użytkownicy instalacji, biura projektowe i dostawcy techniki sterowania są równomiernie zainteresowani kompaktową koncepcją krosowania. Docelowo można zminimalizować liczbę szaf sterowniczych, a tym samym zredukować wielkość i koszty pomieszczenia całej rozdzielni. Kolejnym punktem, który należy przy tym uwzględnić, jest otwartość migracji.
Przykładowa struktura krosowania sygnałów iskrobezpiecznych
To, czy koncepcja krosowania jest prawidłowa, czy błędna, w znacznym stopniu zależy od okoliczności i techniki sterowania. W ciągu dziesięcioleci ograniczano się do możliwości krosowania sygnałów, a w szczególności do gęstości sygnałów.
Jako dostawca wszystkich komponentów pomiędzy znajdujących się dyspozytornią a obiektem dysponujemy międzynarodowym doświadczeniem z wieloma klientami końcowymi i oferentami rozproszonych układów sterowania (DCS) i oferujemy obszerny program produkcyjny najróżniejszych komponentów krosujących o dowolnej gęstości sygnałów.
Od dziesięcioleci rozwijamy specjalne moduły interfejsowe i rozwiązania dotyczące oprzewodowania, które skrojone są do najróżniejszych komponentów I/O większości producentów techniki sterowania, jak również do lokalnych wymagań użytkowników.
Oprócz złączek szynowych lub łączników krosowych produkujemy pasywne moduły interfejsów i moduły przekaźnikowe, jak również wszystkie aktywne komponenty interfejsów, jak np. certyfikowane przez SIL separatory zasilania, półprzewodnikowe duplikatory sygnałów, moduły sterowania zaworami, układy ochrony przepięciowej i przekaźniki bezpieczeństwa.
Wszystkie te urządzenia projektowane są pod kątem optymalizacji temperatury przy użyciu najnowocześniejszych technologii i są bardzo małe. Na przykład w jednej szafie o wymiarach 80×80 cm można w iskrobezpieczny sposób rozdzielić i skrosować aż do 1024 wejść analogowych. Oznacza to oszczędność miejsca sięgającą dobrze powyżej 20%. Są one po prostu montowane w szafie sterowniczej w sposób ergonomiczny przy użyciu solidnego układu nośnego, nośników Termination Carrier i podłączane za pomocą obracanych ręcznie wtyczek systemowych.
Nasze produkty stosowane są na całym świecie w prawie wszystkich instalacjach technologicznych procesów przetwórczych we współpracy ze wszystkimi powszechnie stosowanymi układami sterowania. Korzystając z naszej wiedzy, chętnie opracujemy prawidłową koncepcję krosowania dla pomieszczenia rozdzielni — dla nowych instalacji, małej rozbudowy i migracji.
Wspólnie dobierzemy prawidłowe produkty, pomożemy w opracowaniu schematów elektrycznych i wraz z naszymi partnerami dostarczymy wszystko z jednej ręki — wystarczy się z nami skontaktować.
System złączy szeregowych Phoenix Contact jest jedyny w swoim rodzaju: zapewnia pełną swobodę wyboru techniki przyłącza.
Połącz żyły systemu obiektowego z jednostką sterującą — dokładne dopasowanie do aplikacji.
MACX Analog Ex — to jedno- i dwukanałowe separatory sygnałów do obwodów iskrobezpiecznych w strefie Ex.
Termination Carrier to kompaktowe rozwiązania do szybkiego i bezbłędnego podłączania urządzeń szynowych serii MACX Analog Ex do kart wejść i wyjść systemów automatyki przemysłowej.
Najwyższy poziom dyspozycyjności urządzeń — nasze rozwiązania układów zasilania wyznaczają kierunki rozwoju technologicznego.
"$pageName" na