Skrojone na wymiar krosowanie sygnałów oszczędza miejsce w pomieszczeniu rozdzielni

Skrojone na wymiar krosowanie sygnałów oszczędza miejsce w pomieszczeniu rozdzielni

Ergonomiczne

Zrób miejsce w rozdzielni dzięki kompaktowej koncepcji krosowania sygnałów do systemów technologicznych.

Korzyści

  • Obniżenie kosztów krosowania sygnałów aż do 20% poprzez zmniejszenie szaf sterowniczych
  • Wsparcie przy projektowaniu i rozmieszczaniu na potrzeby projektu
  • Cała koncepcja krosowania sygnałów od jednego dostawcy
  • Tylko jeden partner do rozmów o wszystkich komponentach

Zastosowanie

W instalacjach technologicznych procesów przetwórczych w dalszym ciągu najczęściej używaną formą sygnału są konwencjonalne sygnały analogowe i binarne. Ten sposób transmisji sygnałów jest najłatwiejszy do obsługi i diagnostyki, jednakże to klasyczne oprzewodowanie równoległe zwiększa zapotrzebowanie na miejsce w pomieszczeniu rozdzielni.

W zależności od instalacji na obiekcie zbieranych jest od kilkuset do kilku tysięcy sygnałów, które przy użyciu pojedynczych par przewodów podłączane są do do kart I/O centralnej dyspozytorni. Pojedyncze przewody czujników lub urządzeń wykonawczych gromadzone są w obiektowych skrzynkach przyłączeniowych, tak zwanych Junction Box, i za pomocą wielobiegunowych kabli dalekosiężnych ciągnięte są do centralnego pomieszczenia rozdzielni. Tam znajdują się szafy lub stojaki krosujące, w których te przewody dalekosiężne układane są według różnych typów sygnałów. Następnie w nich wykonywane jest krosowanie krótkodystansowe za pomocą kart I/O DCS uzależnionych od typu sygnałów. Zarówno moduły interfejsów, jak również karty I/O dyspozytorni najczęściej znajdują się w oddzielnych szafach lub stojakach.

Szybko stało się jasne, że efektywne krosowanie sygnałów wymaga zwrócenia uwagi na bardzo wiele szczegółów. Użytkownicy instalacji, biura projektowe i dostawcy techniki sterowania są równomiernie zainteresowani kompaktową koncepcją krosowania. Docelowo można zminimalizować liczbę szaf sterowniczych, a tym samym zredukować wielkość i koszty pomieszczenia całej rozdzielni. Kolejnym punktem, który należy przy tym uwzględnić, jest otwartość migracji.

Przykładowa struktura krosowania sygnałów iskrobezpiecznych

Przykładowa struktura krosowania sygnałów iskrobezpiecznych

Rozwiązanie

Pomieszczenie rozdzielni instalacji technologicznej procesów przetwórczych  

Pomieszczenie rozdzielni instalacji technologicznej procesów przetwórczych

To, czy koncepcja krosowania jest prawidłowa, czy błędna, w znacznym stopniu zależy od okoliczności i techniki sterowania. W ciągu dziesięcioleci ograniczano się do możliwości krosowania sygnałów, a w szczególności do gęstości sygnałów.

Jako dostawca wszystkich komponentów pomiędzy znajdujących się dyspozytornią a obiektem dysponujemy międzynarodowym doświadczeniem z wieloma klientami końcowymi i oferentami rozproszonych układów sterowania (DCS) i oferujemy obszerny program produkcyjny najróżniejszych komponentów krosujących o dowolnej gęstości sygnałów.

Do 20% oszczędności miejsca dzięki skrojonemu na wymiar krosowaniu sygnałów  

Do 20% oszczędności miejsca dzięki skrojonemu na wymiar krosowaniu sygnałów

Od dziesięcioleci rozwijamy specjalne moduły interfejsowe i rozwiązania dotyczące oprzewodowania, które skrojone są do najróżniejszych komponentów I/O większości producentów techniki sterowania, jak również do lokalnych wymagań użytkowników.

Oprócz złączek szynowych lub łączników krosowych produkujemy pasywne moduły interfejsów i moduły przekaźnikowe, jak również wszystkie aktywne komponenty interfejsów, jak np. certyfikowane przez SIL separatory zasilania, półprzewodnikowe duplikatory sygnałów, moduły sterowania zaworami, układy ochrony przepięciowej i przekaźniki bezpieczeństwa.

Wszystkie te urządzenia projektowane są pod kątem optymalizacji temperatury przy użyciu najnowocześniejszych technologii i są bardzo małe. Na przykład w jednej szafie o wymiarach 80×80 cm można w iskrobezpieczny sposób rozdzielić i skrosować aż do 1024 wejść analogowych. Oznacza to oszczędność miejsca sięgającą dobrze powyżej 20%. Są one po prostu montowane w szafie sterowniczej w sposób ergonomiczny przy użyciu solidnego układu nośnego, nośników Termination Carrier i podłączane za pomocą obracanych ręcznie wtyczek systemowych.

Od doradztwa po dostawę — wszystko od jednego producenta

Szafa sterownicza o wysokiej gęstości upakowania  

Szafa sterownicza o wysokiej gęstości upakowania

Nasze produkty stosowane są na całym świecie w prawie wszystkich instalacjach technologicznych procesów przetwórczych we współpracy ze wszystkimi powszechnie stosowanymi układami sterowania. Korzystając z naszej wiedzy, chętnie opracujemy prawidłową koncepcję krosowania dla pomieszczenia rozdzielni — dla nowych instalacji, małej rozbudowy i migracji.

Wspólnie dobierzemy prawidłowe produkty, pomożemy w opracowaniu schematów elektrycznych i wraz z naszymi partnerami dostarczymy wszystko z jednej ręki — wystarczy się z nami skontaktować.

Nasze produkty

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410