Axioline — każda sieć, każde środowisko

Axioline — każda sieć, każde środowisko

System I/O Axioline jest szybki, wytrzymały i prosty. Od szafy sterowniczej aż po obiekt. Nowość: Axioline F dla standardu IEC 61850.

Dzięki systemowi I/O Axioline wszystko jest możliwe. Axioline można stosować w szafie sterowniczej oraz w obiektach, wybierając wejścia/wyjścia odpowiednie dla preferowanej sieci.

Wszystkie wejścia/wyjścia systemu Axioline są szybkie, wytrzymałe i proste.

Zalety

 • Podwyższenie wydajności maszyn dzięki szybkiej i synchronicznej rejestracji sygnałów
 • Niezwykła wytrzymałość — dzięki doskonałej kompatybilności elektromagnetycznej i stabilnej mechanice
 • Łatwa i szybka instalacja dzięki zaciskom Push-in, szybkiemu ryglowaniu SPEEDCON i M12 Power
 • Najwyższa elastyczność dzięki otwartości sieci i dużej różnorodności funkcji umożliwiających instalację w szafach sterowniczych oraz w obiektach

Axioline F — teraz także dla standardu IEC 61850

System Axioline F upraszcza komunikację pomiędzy wejściami/wyjściami instalacji elektroenergetycznych

System Axioline F upraszcza komunikację pomiędzy wejściami/wyjściami instalacji elektroenergetycznych

System Axioline F zapewnia szybką transmisję danych, jest wytrzymały pod względem konstrukcyjnym i mechanicznym — dzięki tym cechom idealnie nadaje się do stosowania w środowisku elektroenergetycznym. Komunikacja poprzez złącze magistrali za pomocą szybkiego protokołu GOOSE umożliwia ustawianie modułów I/O na zwiększone napięcia znamionowe i odpowiednią wytrzymałość elektryczną także w surowych warunkach środowiskowych.

Szczególnie prosta obsługa systemu Axioline F nie tylko pozwala na oszczędność czasu podczas uruchamiania, ale zwiększa również dyspozycyjność systemu. W celu dobrania dokładnie pasującej liczby wejść/wyjść i zapewnienia większej elastyczności można posłużyć się obszernym asortymentem produktów systemu Axioline F.

Zalety:

 • Łatwe projektowanie, uruchamianie i łatwa konserwacja dzięki interoperacyjności systemu I/O zgodnie ze standardem IEC 61850
 • Szczególnie elastyczny zakres zastosowania dzięki możliwości łączenia z urządzeniami dowolnych producentów
 • Łatwe uruchamianie dzięki parametryzacji — bez konieczności posiadania wiedzy programistycznej
 • Dokładnie dopasowana liczba wejść/wyjść i łatwe doposażenie redukują koszty i zwiększają elastyczność
 • Możliwość budowy bardziej kompaktowych stacji I/O dzięki dowolnemu łączeniu modułów słabo- i niskonapięciowych
 • Łatwa konfiguracja urządzeń i elastyczny dostęp online za pomocą interfejsu sieci WWW
Zobacz film

Axioline — każda sieć

System Axioline jest otwarty dla wszystkich powszechnie stosowanych sieci Ethernet i Profibus.  

System Axioline jest otwarty dla wszystkich powszechnie stosowanych sieci Ethernet i Profibus.

Trendy rozwoju techniki automatyzacji coraz bardziej kierują się w stronę protokołów komunikacyjnych opartych na sieci Ethernet. Ma to znaczenie przede wszystkim w aplikacjach, w których w centrum zainteresowania znajdują się czas reakcji i synchroniczność. 

Szybkość i wytrzymałość, przy jednoczesnej łatwości obsługi, stanowią decydujące kryteria, które zyskują coraz większe znaczenie. Na podstawie tych wymagań system I/O Axioline oferuje komponenty dla wszystkich powszechnie stosowanych systemów sieci Ethernet, takich jak:

 • PROFINET
 • Ethernet/IP
 • EtherCAT
 • Modbus/TCP
 • sercos

Dodatkowo komponenty systemu I/O Axioline obsługują Profibus DP.

Axioline — każde środowisko

Axioline można stosować w szafie sterowniczej oraz w obiektach  

Axioline można stosować w szafie sterowniczej oraz w obiektach

Instalacja zarówno w szafie sterowniczej, jak i w obiektach — system I/O Axioline zawsze oferuje rozwiązanie odpowiednie do danego zastosowania.

Do szafy sterowniczej

Axioline F jest modułowym systemem I/O do szaf sterowniczych. Dzięki szczególnie krótkim czasom odpowiedzi system Axioline F nadaje się znakomicie do szybkich i synchronicznych procesów. Technologia Push-in zapewnia łatwą i szybką instalację, zaś dzięki zredukowanej emisji elektromagnetycznej system Axioline F nadaje się również do stosowania w budynkach.

Do instalacji w obiektach

Rodzina produktów Axioline E o stopniu ochrony IP65/67 dzięki dwóm różnym typom obudów (tworzywo sztuczne i metal) pozwala na szczególnie elastyczne stosowanie również w najbardziej niekorzystnych warunkach środowiskowych. Nowe zaciski M12 Power o obciążalności prądowej 2 × 12°A zapewniają szczególnie efektywne zasilanie urządzeń. W ten sposób można znacznie zredukować nakłady na oprzewodowanie, gdyż wymagany jest tylko jeden przewód doprowadzający do urządzenia. Do szybkiej i łatwej instalacji przyczyniają się również szybkozłącza Speedcon oraz płyta montażowa metalowego urządzenia.

Axioline — szybki, wytrzymały i prosty

Systemy I/O Axioline są szybkie, wytrzymałe i proste.

Wejścia/wyjścia Axioline są szybkie, wytrzymałe i proste.

Zarówno w szafie sterowniczej, jak i w obiektach — wszystkie komponenty systemu I/O Axioline są szybkie pod względem czasu odpowiedzi i czasu instalacji, szczególnie wytrzymałe pod względem konstrukcyjnym i mechanicznym oraz łatwe w obsłudze. Przekonaj się sam!

Pakiet systemów automatyki przemysłowej: Axioline F i Axiocontrol

Axioline i Axiocontrol do kompleksowych rozwiązań PROFINET  

Axioline i Axiocontrol do kompleksowych rozwiązań PROFINET lub Modbus

Wykorzystując Axiocontrol i Axioline F, można stworzyć kompleksowe rozwiązanie zadań automatyzacyjnych bazujących na PROFINET lub Modbus. 

Sterownik kompaktowy Axiocontrol AXC 3050 niezawodnie i szybko steruje zadaniami automatyzacyjnymi, poczynając od tych średnio zaawansowanych aż po zadania o dużych wymaganiach. Ministerownik z rodziny Axiocontrol AXC 1050, działając jako urządzenie PROFINET, odciąża nadrzędne sterowniki PROFINET. Nadaje się on optymalnie do sterowania rozproszonymi stacjami I/O, zapewniając wysoką dyspozycyjność dzięki zintegrowanemu zasilaczowi UPS. 

Wszystkie sterowniki Axiocontrol można bezproblemowo rozbudować aż do 63 modułów I/O IP20 z rodziny Axioline F.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410