Modułowa koncepcja skrzynek przyłączeniowych generatora do dachowych instalacji fotowoltaicznych

Przegląd

Zestaw fotowoltaiczny na 2x1 string z wtykami SUNCLIX  

Zestaw fotowoltaiczny z wtykami SUNCLIX

  • Skrzynki przyłączeniowe generatora są używane w instalacjach dachowych do zbierania i ochrony stringów fotowoltaicznych oraz w razie potrzeby do odłączania modułów od pozostałej części systemu.
  • Duży asortyment skrzynek przyłączeniowych generatora do instalacji dachowych jest dostępny na bieżąco, a indywidualne rozwiązania na zamówienie są tworzone w krótkim czasie.
  • Rozwiązania są zgodne z normą dotyczącą zespołów aparatury rozdzielczej i sterowniczej niskonapięciowej oraz posiadają deklarację zgodności CE.

Zastosowanie

Energia słoneczna to podstawowe źródło energii odnawialnych. W coraz większej liczbie krajów odnawialne źródła energii stają się największym producentem energii elektrycznej. Dzięki coraz niższym kosztom systemu instalacje fotowoltaiczne są niezwykle atrakcyjne nie tylko z perspektywy ekologicznej, lecz coraz częściej mogą konkurować z tradycyjnymi sposobami wytwarzania energii również pod względem ekonomicznym.

Stacjonarne systemy magazynowania energii w połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi stają się coraz bardziej opłacalne, zwiększając jednocześnie elastyczność rozproszonych instalacji wytwarzania energii.

Aby zapewnić optymalną ochronę przed przepięciami różnych elementów instalacji, np. modułów fotowoltaicznych, falowników czy akumulatorów, konieczne jest stosowanie skrzynek przyłączeniowych generatora, tzw. zestawów fotowoltaicznych. Ponadto w zależności od wykonania zestawy fotowoltaiczne mogą odłączać moduły fotowoltaiczne od systemu wytwarzania energii za pomocą wyłącznika przeciwpożarowego lub odłącznika.

Rozwiązanie

Zestaw fotowoltaiczny z przepustami kablowymi i połączeniem Push-in  

Zestaw fotowoltaiczny z przepustami kablowymi i połączeniem Push-in

Phoenix Contact oferuje wiele różnych zestawów fotowoltaicznych, które są gotowe do zainstalowania i natychmiastowego podłączenia.

Do połączenia stringów fotowoltaicznych stosuje się w zależności od wykonania zestawy fotowoltaiczne z przepustami ściennymi SUNCLIX lub alternatywnie z przepustami kablowymi na złączkach szynowych z zaciskiem sprężynowym Push-in.

Wtyki SUNCLIX oraz złączki szynowe z zaciskiem Push-in łączą w sobie zalety łatwej instalacji oraz niezawodne i bezobsługowe połączenie.

Zestaw fotowoltaiczny z wtykami SUNCLIX  

Zestaw fotowoltaiczny z wtykami SUNCLIX

Standardowo każdy zestaw fotowoltaiczny jest wyposażony w element wyrównujący ciśnienie. Posiada on specjalną membranę, która przepuszcza powietrze, lecz nie przepuszcza wody. Stanowi ona skuteczną ochronę przed zwiększoną wilgotnością powietrza, zapobiegając skraplaniu się wody w zestawie.

Oczywiście każdy zestaw fotowoltaiczny spełnia wymagania normy dotyczącej rozdzielnic i sterownic DIN EN 61439-2.

Jeśli w przeglądzie produktów nie znajdziesz właściwego zestawu fotowoltaicznego do swojego zastosowania, skontaktuj się z naszym działem handlowym. Jesteśmy w stanie w krótkim czasie dostarczyć nowe wersje pasujące do spektrum naszego rozwiązania.

Zalety

  • Szeroki asortyment dostępnych na bieżąco skrzynek przyłączeniowych generatora
  • Szybkie tworzenie indywidualnych rozwiązań
  • Bezobsługowe podłączenie stringów fotowoltaicznych za pomocą wtyków SUNCLIX lub połączeń Push-in
  • Szybka instalacja i uruchomienie
  • Zgodne z normami kombinacje urządzeń łączeniowych dzięki zastosowaniu normy DIN EN 61439
  • Doradztwo w zakresie zastosowania

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis


Indywidualna konfiguracja zestawów fotowoltaicznych

Gotowe do zainstalowania i natychmiastowego podłączenia.

Otwórz formularz

Kupuj u naszego dystrybutora

Wszystkie produkty z oferty Phoenix Contact dedykowane instalacjom elektrycznym kupisz w sklepie TIM S.A.

TIM S.A.
Kup teraz

Kupuj u naszego dystrybutora

Wszystkie produkty z oferty Phoenix Contact dedykowane instalacjom elektrycznym kupisz w sklepie Alfa Elektro

Alfa Elektro
Kup teraz