Busskobleren brukes innenfor rammen av et EtherCAT®-nettverk og utgjør bindeleddet til Inline-I/O-systemet. Opptil 63 Inline-deltakere kan kobles til busskobleren. EtherCAT® er et registrert merke og en patentert teknologi, lisensiert via Beckhoff Automation GmbH, Tyskland. I forbindelse med integrering av Inline-stasjonen i programmeringssystemet finnes det en tilsvarende ESI-fil. Denne filen kan lastes ned under følgende adresse: www.phoenixcontact.net/product/2702507
IL EC BK-PAC
-
Busskobler
2702507
Inline, Busskobler, EtherCAT®, RJ45-bøssing, overføringshastighet i lokalbussen: 500 kBit/s / 2 MBit/s, beskyttelsesgrad: IP20, inkludert Inline-stikker og merkefelt
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Målskisse |
|
| Bredde | 40 mm |
| Høyde | 119,4 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Merknader til målangivelser | Husdimensjoner |
| Merknad for bruk | |
| Merknad for bruk | Kun for industriell bruk |
| Farge (Hus) | grønn (RAL 6021) |
| EtherCAT® | |
| Antall grensesnitt | 2 |
| Tilkoblingstype | RJ45-bøssing |
| Merknad til tilkoblingstype | Autonegotiation og autocrossing |
| Overføringshastighet | 100 MBit/s (Fulldupleks) |
| Overføringsfysikk | Ethernet i RJ45 twisted pair |
| Inline-lokalbuss | |
| Antall grensesnitt | 1 |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Overføringshastighet | 500 kBit/s / 2 MBit/s (Automatisk registrering, ikke blandet system) |
| EtherCAT® | |
| Systemspesifikk protokoll | Mailboksprotokoll CAN application protocol over EtherCAT® |
| Mailboksprotokoll File access over EtherCAT® | |
| Spesifikasjoner | ETG.1000 V1.02 |
| Systemgrenser | |
| Antall støttede deltakere | maks. 63 (pr. stasjon) |
| Antall lokalbussdeltakere som kan kobles til | maks. 63 |
| Antall deltakere med parameterkanal | maks. 16 |
| Antall avgreningsklemmer med remote bus-kontakt som støttes | 0 |
| Programmeringsdata | |
| Registerlengde (hovedenhet) | 512 Byte |
| Produkttype | IO-komponenter |
| Produktserie | Inline |
| Byggform | modulær |
| Monteringsposisjon | vilkårlig |
| Leveringsomfang | inkludert Inline-stikker og merkefelt |
| Diagnostikkmeldinger | Meldinger via objektet 10F3hex Diagnosis history |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | II (IEC 60664-1, EN 60664-1) |
| Forurensningsgrad | 2 (IEC 60664-1, EN 60664-1) |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 3,6 W |
| Potensialer: Busskoblermating UBK. Logikkforsyningen UL (7,5 V) og analogforsyningen UANA (24 V) genereres ut fra busskoblermatingen. | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via Inline-stikker) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Strømforbruk | maks. 0,9 A (med maksimalt antall tilkoblede I/O-moduler) |
| typ. 50 mA (ingen local-bus-enheter tilkoblet, fra HW 04) | |
| typ. 70,6 mA (ingen local-bus-enheter tilkoblet, til HW 03) | |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC |
| Forsyning | maks. 0,8 A |
| Potensialer: Forsyning av analogmoduler (UANA) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Forsyning | maks. 0,5 A DC |
| Potensialer: Forsyning av hovedkretsen (UM) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via Inline-stikker) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Forsyning | maks. 8 A DC (Summen av UM + US) |
| Potensialer: Forsyning av segmentkrets (US) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via Inline-stikker) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Forsyning | maks. 8 A DC (Summen av UM + US) |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 1 / Ethernet-grensesnitt 2 | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 1 / logikk (UBK, UL, UANA) | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 1 / periferi (UM, US) | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 1 / funksjonsjord | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 2 / logikk (UBK, UL, UANA) | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 2 / periferi (UM, US) | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet-grensesnitt 2 / funksjonsjord | 1500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Logikk (UBK, UL, UANA) / periferi (UM, US) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Logikk (UBK, UL, UANA) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Periferi (UM, US) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Tilkoblingsteknikk | |
| Betegnelse tilkobling | Inline-tilkoblingsplugger |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Avisoleringslengde | 8 mm |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -40 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Mekanisk testing | |
| Vibrasjonsfasthet i henhold til EN 60068-2-6/IEC 60068-2-6 | 5g |
| Støt iht. EN 60068-2-27/IEC 60068-2-27 | 25g |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Monteringsposisjon | vilkårlig |
| Artikkelnummer | 2702507 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31NDR |
| Produktnøkkel | DRI11E |
| GTIN | 4055626258683 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 156,3 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 133 g |
| Tolltariffnummer | 85176200 |
| Opprinnelsesland | DE |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27242608 |
| ECLASS-15.0 | 27242608 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC001604 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 32151600 |
cULus Listed
Godkjennings-ID: E238705| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja |
| unntak så sant de er kjente | 7(a), 7(c)-I |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-50
Du finner en artikkelrelatert deklarasjonstabell China RoHS på nedlastingsområdet for de forskjellige artiklene, under "produsenterklæring". For artikler med EFUP-E blir ingen China RoHS deklarasjonstabell utstedt, og er ikke nødvendig.
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Lead (CAS-nr.: 7439-92-1) |
| SCIP | 9cba4bf3-dfdd-471d-b3b7-e112abf1e545 |
Kompatible produkter
-
CLIPFIX 35 - Endeholder 3022218
-
CLIPFIX 35-5 - Endeholder 3022276
-
E/UK - Endeholder 1201442
-
E/AL-NS 35 - Endeholder 1201662
-
IB IL FIELD 2 - Merkefelt 2727501
-
EMT (62X10)R - Innstikksskilt 0800057
-
FL PLUG RJ45 GR/2 - RJ45-pluggforbinder 2744856
-
FL PLUG RJ45 GN/2 - RJ45-pluggforbinder 2744571
-
FL CAT5 HEAVY - Datakabel 2744814
-
FL CAT5 FLEX - Installasjonskabel 2744830
-
FL CRIMPTOOL - Konfeksjoneringsverktøy 2744869
-
DT-LAN-CAT.6+ - Overspenningsvern 2881007
-
NBC-R4AC-R4AC-IE8/.../... - Nettverkskabel 1411842
Dine fordeler
2 RJ45-tilkoblinger
Automatisk adressering
Fremstilling av stasjonen som modulær EtherCAT®-enhet ved hjelp av Modular Device Profile (MDP)
Asyklisk datakommunikasjon (mailbox-protokoll)
Støtter SafetyBridge V3
Egnet for firmwareoppdatering
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo