Zastosowania bezprzewodowe w infrastrukturze transportowej

Przegląd

Wydajna infrastruktura transportowa  

Wydajna infrastruktura transportowa

  • Wydajna infrastruktura transportowa jest warunkiem niezbędnym do pozytywnego rozwoju gospodarczego.
  • Phoenix Contact oferuje nowoczesne i skoordynowane rozwiązania w dziedzinie komunikacji i automatyzacji zapewniające wysoką dyspozycyjność i bezpieczeństwo dróg i szlaków wodnych.
  • Systemy radiowe firmy Phoenix Contact z wbudowanymi funkcjami repeatera, które w większości nie wymagają licencji, nadają się szczególnie do tworzenia struktur liniowych lub siatkowych.

Zastosowanie

Most Erasmusbrug w Rotterdamie  

Ruchome mosty

W infrastrukturze transportowej (szlaki komunikacyjne, obiekty inżynieryjne, lotniska, dworce kolejowe, śluzy lub porty) często konieczne jest pokonywanie dużych odległości lub przeszkód, aby zrealizować połączenie ze sterownią na przykład systemów sterowania ruchem lub systemów parkingowych. Wyświetlacze i tablice informacyjne na placach budowy często muszą być połączone w sieć tylko tymczasowo.

Do zapewnienia niezawodnego działania i wysokiej dyspozycyjności systemów konieczna jest prosta i szybka instalacja oraz nowoczesne, skoordynowane koncepcje komunikacyjne.

Rozwiązanie

Phoenix Contact od wielu lat oferuje sprawdzone rozwiązania i produkty w dziedzinie infrastruktury transportowej. Wszystkie sygnały interfejsowe, zarówno proste sygnały I/O, dane szeregowe jak i protokoły magistrali przemysłowej, mogą być przesyłane drogą kablową lub bezprzewodowo na wiele kilometrów.

Dzięki systemom radiowym firmy Phoenix Contact można łatwo i skutecznie sprostać wielu wyzwaniom związanym z infrastrukturą komunikacji przemysłowej.

Radioline firmy Phoenix Contact umożliwia przesyłanie zarówno sygnałów I/O, jak i danych szeregowych. System radiowy ma bardzo wszechstronne zastosowanie, a technologia radiowa Trusted Wireless 2.0 zapewnia niezawodną transmisję niezależnie od typu protokołu również w trudnych warunkach przemysłowych. Połącz swój sterownik z szeregowymi urządzeniami obiektowymi bezprzewodowo: od prostej transmisji punkt-punkt po wydajne sieci siatkowe.

Połączenie urządzeń slave następuje bezpośrednio za pomocą stacji pośrednich repeater-slave. Aby powiększyć linię radiową lub zintegrować wiele urządzeń repeater-slave, można połączyć za sobą do 250 takich urządzeń. Do stacji pośrednich repeater-slave można również podłączać peryferyjne urządzenia szeregowe. W przypadku utraty połączenia w obrębie sieci informacje zostaną przesłane poprzez inne węzły sieci (roaming). Samoorganizacja i zdolność samoczynnej naprawy zapewniają stabilność sieci. Każde urządzenie posiada wiele łączy komunikacyjnych.

Zastosowanie jako sieć siatkowa (mesh)  

Zastosowanie jako sieć siatkowa (mesh)

Zalety

  • Elastyczność, łatwa instalacja i niższe koszty w stosunku do instalacji kablowych
  • Pokonywanie przeszkód
  • Alternatywa do podatnych na zużywanie się pierścieni ślizgowych i kabli w urządzeniach mobilnych
  • Obniżenie kosztów konserwacji
  • Brak licencji – brak kosztów stałych

Więcej informacji

Tutaj można znaleźć dalsze informacje na temat naszych produktów Radioline.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410