Podłączenie rozwiązań automatyzacyjnych do centrali sterowniczej z wykorzystaniem otwartych protokołów komunikacyjnych

Przegląd

Sterownia  

Do sterowni spływają wszystkie ważne informacje

  • W infrastrukturze transportowej różne urządzenia muszą być zintegrowane z układem sterowania z wykorzystaniem bardzo zróżnicowanych protokołów.
  • Phoenix Contact oferuje systemy z interfejsami obsługującymi szereg popularnych protokołów automatyzacyjnych i wykorzystującymi różne media transmisyjne.
  • Do efektywnego zintegrowania rozproszonych obszarów systemu są dostępne konwertery interfejsu, konwertery protokołu oraz koncentratory danych.

Zastosowanie

Konwerter protokołu Resygate  

Konwerter protokołu do efektywnej integracji rozproszonych obszarów systemu

Większość aplikacji w dziedzinie infrastruktury transportowej to rozległe struktury, wielokrotnie modernizowane i rozbudowywane na przestrzeni wielu lat.

Dlatego też dostawcy pojedynczych urządzeń lub systemów muszą mierzyć się z problematyką różnych protokołów komunikacyjnych. Bowiem ważnym aspektem komunikacji jest zintegrowanie w układach sterowania lub sterowniach, które zazwyczaj wymagają określonych protokołów lub mechanizmów.

Rozwiązanie

TC Mobile I/O X200  

Proste zdalne serwisowanie poprzez sieć komórkową

Produkty i systemy firmy Phoenix Contact oferują ponadprzeciętnie wiele możliwości podłączenia rozwiązań automatyzacyjnych do sterowni. Technika sterowania udostępnia użytkownikowi protokoły użytkowe i mechanizmy z klasycznej automatyzacji oraz technologii IT.

Do komunikacji ze sterownią i układami sterowania muszą być ponadto obsługiwane wszystkie media. W firmie Phoenix Contact dostępne są komponenty do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej, do sieci własnych lub publicznych. Wszystkie istotne dane z obiektu są przesyłane do układu sterowania w czasie rzeczywistym.

Skalowalne i pasujące idealnie rozwiązania do każdej aplikacji
Phoenix Contact oferuje dostosowane optymalnie rozwiązania – od prostej integracji poszczególnych urządzeń obiektowych po kompresujące bramy na bazie komputera. Asortyment, a tym samym dostępne szerokości pasma do aplikacji komunikacyjnych do układów sterowania są niespotykane. Za pomocą inteligentnych funkcji i modułów dane są w razie potrzeby przechowywane tymczasowo, zabezpieczane lokalnie oraz wysyłane w określonych porach lub dostarczane cyklicznie. Wieloletnie doświadczenie zdobyte przy realizacji setek różnych projektów dla klientów jest wykorzystywane na bieżąco przy dalszym rozwoju komponentów i systemów.

Topologia: podłączenie do sterowni  

Kompleksowa integracja z systemem sterowania

Zalety

  • Rozwiązania do wszystkich dróg komunikacji dzięki szerokiemu asortymentowi do sieci własnych i publicznych, WiFi itp.
  • Produkty pasujące do różnych aplikacji i systemów o różnej wielkości dzięki skalowalności funkcji oprogramowania
  • Optymalna integracja z istniejącymi systemami dzięki standardowym protokołom Ethernet i protokołom do zdalnego serwisowania
  • Kompetencje w dziedzinie zdalnej komunikacji z realizacji licznych projektów o różnej wielkości i tematyce dla klientów z różnych branż

Produkty

OpisTypNr art.
Pamięć programów / konfiguracji wraz z podłączeniem do bazy danych SQL, komunikacją zdalną itd.SD FLASH 2GB APPLIC A2701190
Konwerter protokołunp. RESYGATE 30002400129
Oprogramowanie układu sterowaniaACRON2400115
Stacje zdalnego serwisowaniaAX ODP SERVER 5FU2700391
OpisTypNr art.
Pamięć programów / konfiguracji wraz z podłączeniem do bazy danych SQL, komunikacją zdalną itd.SD FLASH 2GB APPLIC A
Konwerter protokołunp. RESYGATE 3000
Oprogramowanie układu sterowaniaACRON
Stacje zdalnego serwisowaniaAX ODP SERVER 5FU

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410
Referrer: