Zwiększona dostępność szlaków wodnych poprzez utrzymanie ruchu na podstawie stanu technicznego

Przegląd

Mijanka statków  

Optymalny przepływ ruchu na przewężeniach szlaków wodnych

  • Zarządcy i firmy wykonawcze systemów sygnalizacji do dróg wodnych stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpiecznego sterowania aplikacją i nieprzerwanej pracy urządzeń.
  • Phoenix Contact oferuje systemy, których komponenty są zintegrowane głęboko w środowisku sterowania i można włączać do nadrzędnej architektury poprzez różne media komunikacyjne.
  • Dzięki skalowalności rozwiązanie można dostosować elastycznie do różnych wymogów, a diagnostyka internetowa zapewnia maksymalną niezawodność.

Zastosowanie

Słup ze światłami sygnalizacyjnymi  

Lampy sygnalizacyjne LED do systemów sygnalizacji świetlnej

Na wielu szlakach żeglugowych istnieją miejsca, gdzie duże statki nie mogą się minąć, bowiem nie w każdym miejscu można zachować bezpieczną odległość podczas mijania. Aby mimo to umożliwić w tych miejscach ruch w obu kierunkach przez 24 godziny na dobę, tworzy się mijanki lub regulacje szlaków jednokierunkowych. Do sterowania ruchem w tych miejscach stosuje się systemy sygnalizacji, które służą do przekazywania statkom komunikatów i stanie.

Najpopularniejszymi drogami wodnymi na świecie przepływa często ponad 100 statków dziennie. Awaria sygnalizacji i zawiązane z tym zamknięcie szlaku miałoby ogromne skutki finansowe.

Rozwiązanie

Szafa sterownicza  

Szafa sterownicza do automatyzacji sygnalizacji na drogach wodnych

Phoenix Contact oferuje produkty i systemy do wszystkich obszarów zastosowania. Komponenty są integrowane w technice sterowania, aby nadzorować i sygnalizować stan urządzeń. W systemach sygnalizacji do dróg wodnych szafy sterownicze montuje się bezpośrednio na urządzeniach sygnalizacyjnych. Posiadają one zasilanie UPS do zasilania poziomu napięcia 24 V. Za pomocą zaprogramowanych wstępnie bloków funkcyjnych można w prosty sposób projektować informacje o stanie (np. akumulatory) w aplikacji sterownika. Dzięki temu informacje są dostępne natychmiast również w wizualizacji i można je sprawdzać w każdym punkcie w obrębie sieci.

Urządzenia znajdujące się na wolnym powietrzu muszą posiadać bezwzględnie ochronę przed przepięciami. Również do tego „klasycznego” zastosowania inteligentną ochronę przed przepięciami można zintegrować głęboko w programie aplikacyjnym. Plugtrab IQ umożliwia prewencyjne utrzymanie ruchu. To jedyny na rynku system, który rozpoznaje i sygnalizuje więcej niż dwa stany. Poza komunikatami stanu w kolorze zielonym (wszystko w porządku) i czerwonym (urządzenie uszkodzone) istnieje dodatkowy stan w kolorze żółtym. Sygnalizuje on wartość krytyczną inteligentnych urządzeń i wskazuje, że element wymaga wymiany przy najbliższej okazji.

Wizualizacja z poziomu WWW  

Utrzymanie ruchu wszystkich podłączonych komponentów przez Internet

Skalowalność i integrowalność zapewniające maksymalną dostępność i prewencyjną diagnostykę

Inteligentne urządzenia i dostępne interfejsy w komponentach Phoenix Contact otwierają całkowicie nowe możliwości eksploatacji i utrzymania ruchu.

Komponenty mają zintegrowaną diagnostykę i dlatego można je stosować lokalnie. Alternatywnie użytkownik ma do dyspozycji szereg zaprogramowanych modułów funkcyjnych i może włączyć urządzenia do programu aplikacyjnego.

Urządzenia sygnalizacyjne i szafy sterownicze umożliwiają obsługę techniczną przez Internet z wykorzystaniem różnych mediów. Połączenie można nawiązać zarówno lokalnie, jak również poprzez sieć komórkową lub własne połączenia SHDSL. Skalowalność systemu umożliwia optymalne dopasowanie do wymogów użytkownika z zastosowaniem niedrogiego rozwiązania. Jednocześnie zapewniona jest maksymalna dyspozycyjność systemu, a tym samym niezawodna eksploatacja dróg wodnych.

Zalety

  • Prosta, szybka i głęboka integracja wszystkich komponentów dzięki gotowym zaprogramowanym modułom funkcyjnym
  • Niezawodne rozwiązanie dzięki zaprogramowanym i przetestowanym funkcjom w aplikacji
  • Integracja z istniejącymi układami sterowania z zastosowaniem standardowych protokołów Ethernet
  • Możliwość elastycznego dopasowania do wymogów aplikacji dzięki skalowalności sprzętowej sterowania

Produkty

OpisTypNr art.
Pamięć programów / konfiguracjiSD FLASH 2GB APPLIC A2701190
Zasilacze UPSnp. QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/102320225
Urządzenia zabezpieczającenp. PT-IQ-1X2-24DC-UT2800976
Urządzenia do pomiaru energiinp. EEM-MA2502901363
OpisTypNr art.
Pamięć programów / konfiguracjiSD FLASH 2GB APPLIC A
Zasilacze UPSnp. QUINT-UPS/ 24DC/ 24DC/10
Urządzenia zabezpieczającenp. PT-IQ-1X2-24DC-UT
Urządzenia do pomiaru energiinp. EEM-MA250

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410
Referrer: