Sieci światłowodowe

Sieci światłowodowe

Odporne na zakłócenia i wydajne

Transmisja danych światłowodami.

Nasze konwertery światłowodowe obsługują stosowane do zdalnego sterowania protokoły komunikacyjne PROFIBUS, Modbus/RTU/ASCII/TCP i DeviceNet/CAN oraz interfejsy RS-232, RS-422 i RS-485. Główne zalety w porównaniu z tradycyjną transmisją danych przewodami miedzianymi to odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, wysokiej jakości separacja potencjału łącza optycznego i możliwość transmisji danych na odległość do 45 km. Sięgnij po te atuty do wymagających aplikacji zdalnego sterowania.

Korzyści

  • Maksymalne bezpieczeństwo transmisji i przepustowość na dużych dystansach
  • Automatyczne nadzorowanie i sygnalizowanie jakości sygnałów optycznych
  • Ostrzeżenie przed uszkodzeniem przez styk bez bezpośredniego uziemienia
  • Dioda LED diagnostyki do sygnalizacji stanu roboczego
  • Wysoka wytrzymałość urządzeń dzięki zwiększonemu zakresowi temperatur
  • Dopuszczenia urządzeń: ATEX, UL HazLoc, instalacja na wysokości do 5000 m n.p.m.

Modułowy koncentrator MOS PSI

Wszystkie konwertery MOS PSI mają budowę modułową. Można je łączyć z zasilaczem systemowym i innymi urządzeniami, tworząc modułowy koncentrator.

Koncentrator magistrali obiektowej  

Dowolne łączenie przewodów miedzianych i światłowodów

Szybka diagnostyka w razie awarii

Topologia światłowodowa  

Budowa redundancyjnych sieci urządzeń za pomocą światłowodowych konwerterów mediów

Poza licznymi diodami LED do diagnostyki konwerter mediów jest wyposażony w funkcję zarządzania łączem (Link Fault Pass Through). Zapewnia ona ciągłe monitorowanie połączenia. Obie strony połączenia sieciowego są w stanie natychmiast wykryć utratę połączenia. Cała droga połączenia łączem optycznym zachowuje się równie przejrzyście, jak ma to miejsce w komunikacji wyłącznie miedzianej. W przypadku przerwania pracy sieci następuje wyłączenie łącza. Mogą wtedy zadziałać bezpośrednio mechanizmy redundancji.

Sygnalizacja funkcji FEF (Far End Fault) w konwerterach mediów umożliwia w razie utraty połączenia zlokalizowanie wadliwego segmentu.

Komunikacja światłowodowa z oddalonymi systemami

Topologia światłowodowa  

Podłączanie do sieci oddalonych systemów za pomocą światłowodów

Zaletą optycznej transmisji danych jest zwiększenie maksymalnego zasięgu. W przypadku komunikacji Ethernet opartej na przewodach miedzianych maksymalna odległość pomiędzy dwoma urządzeniami wynosi zaledwie 100 metrów.

Odległość ta jest wystarczająca dla małych systemów, lecz okazuje się zbyt mała w przypadku komunikacji z oddalonymi systemami. Natomiast w przypadku używania przewodów optycznych i przemysłowych konwerterów mediów lub switchy możliwe są odległości sięgające kilku kilometrów za pomocą połączenia punkt-punkt.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410