Transmisja danych światłowodami.
Nasze konwertery światłowodowe obsługują stosowane do zdalnego sterowania protokoły komunikacyjne PROFIBUS, Modbus/RTU/ASCII/TCP i DeviceNet/CAN oraz interfejsy RS-232, RS-422 i RS-485. Główne zalety w porównaniu z tradycyjną transmisją danych przewodami miedzianymi to odporność na zakłócenia elektromagnetyczne, wysokiej jakości separacja potencjału łącza optycznego i możliwość transmisji danych na odległość do 45 km. Sięgnij po te atuty do wymagających aplikacji zdalnego sterowania.
Poza licznymi diodami LED do diagnostyki konwerter mediów jest wyposażony w funkcję zarządzania łączem (Link Fault Pass Through). Zapewnia ona ciągłe monitorowanie połączenia. Obie strony połączenia sieciowego są w stanie natychmiast wykryć utratę połączenia. Cała droga połączenia łączem optycznym zachowuje się równie przejrzyście, jak ma to miejsce w komunikacji wyłącznie miedzianej. W przypadku przerwania pracy sieci następuje wyłączenie łącza. Mogą wtedy zadziałać bezpośrednio mechanizmy redundancji.
Sygnalizacja funkcji FEF (Far End Fault) w konwerterach mediów umożliwia w razie utraty połączenia zlokalizowanie wadliwego segmentu.
Zaletą optycznej transmisji danych jest zwiększenie maksymalnego zasięgu. W przypadku komunikacji Ethernet opartej na przewodach miedzianych maksymalna odległość pomiędzy dwoma urządzeniami wynosi zaledwie 100 metrów.
Odległość ta jest wystarczająca dla małych systemów, lecz okazuje się zbyt mała w przypadku komunikacji z oddalonymi systemami. Natomiast w przypadku używania przewodów optycznych i przemysłowych konwerterów mediów lub switchy możliwe są odległości sięgające kilku kilometrów za pomocą połączenia punkt-punkt.
"$pageName" na