Mijanki dla statków

Mijanki dla statków

Bezawaryjna żegluga

Sięgnij po sprawdzone rozwiązania do kontrolowania stanu urządzeń i przełączania sygnałów.

Powrót do Szlaki wodne

Kategoria

W kanałach żeglugowych nie zawsze możliwe jest bezproblemowe mijanie się statków. Na tzw. mijankach stosuje się wysokodostępne urządzenia sygnalizacyjne, zapewniające bezawaryjną pracę.

Rozwiązania firmy Phoenix Contact umożliwiają kontrolowanie stanu urządzeń oraz bezpieczne przełączanie sygnałów poprzez systemy zdalnego sterowania. Poprzez zastosowanie efektywnych lamp sygnalizacyjnych LED, stworzonych do trudnych warunków otoczenia w środowisku morskim, można zagwarantować sprawną obsługę ruchu żeglugowego.

Zalety

  • Bezpieczne rozwiązania zdalnego sterowania integrowane w układach sterowania
  • Szybka instalacja dzięki konfekcjonowanemu systemowi instalacyjnemu
  • Proste uruchamianie dzięki gotowym funkcjom i przykładowym projektom

Sygnalizacja

Sygnalizacja na mijance dla statków  

Efektywne lampy sygnalizacyjne LED

Phoenix Contact oferuje wysokodostępne lampy sygnalizacyjne LED do systemów sygnalizacji świetlnej. Sterowniki modułowe komunikują się bezpośrednio z lampą.

Aby np. regulować natężenie światła lub określić tryb działania w razie przerwania połączenia, lampy są połączone siecią PROFINET ze stanowiskiem sterowania. W centrali sterowania mijanką możliwy jest dostęp do licznych informacji diagnostyki i stanu.

Zdalne sterowanie do rozproszonych urządzeń sygnalizacyjnych

Zdalne sterowanie do rozproszonych urządzeń sygnalizacyjnych  

Modułowe rozwiązania zdalnego sterowania do urządzeń sygnalizacyjnych

Firma Phoenix Contact oferuje modułowe rozwiązania zdalnego sterowania do urządzeń poprzez sieć komórkową, sieci kablowe, technologię radiową lub DSL. Możliwość dowolnego łączenia różnych sposobów przesyłania danych zapewnia optymalne dopasowanie do struktury urządzenia.

Dzięki zaprogramowanym bibliotekom modułów funkcyjnych można w bezpieczny sposób przesyłać dane z rozproszonych stacji do sterowni z wykorzystaniem standardowych protokołów.

Utrzymanie ruchu przez Internet

Utrzymanie ruchu przez Internet z wykorzystaniem tabletu  

Zdalny dostęp z dowolnego miejsca do celów utrzymania ruchu

Serwery WWW zintegrowane w sterownikach umożliwiają dostęp do danych aplikacji również z urządzeń przenośnych. Można korzystać z opartych na HTML interfejsów wizualizacyjnych do utrzymania ruchu i uruchamiania.

Dostępność sygnalizacji jest bardziej przejrzysta, ponieważ przeglądy utrzymania ruchu można wykonywać w zależności od faktycznych potrzeb.

Rozwiązania do zdalnego serwisowania do dróg żeglugowych

Na szlakach żeglugowych istnieją duże odległości. Sterowanie oparte na technologii GSM umożliwia wymianę danych na podstawie standardowych protokołów. Dzięki zintegrowanemu modemowi sieci komórkowej sterownik nadaje się idealnie do zdalnej obsługi i zdalnego serwisowania.

Topologia: rozwiązania do zdalnego serwisowania do dróg żeglugowych  

Rozwiązania do zdalnej obsługi i zdalnego serwisowania na bazie standardowych protokołów

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410