FL SWITCH 4TX/FX
-
Industrial Ethernet Switch
2832810
Ethernet switch, fire TP-RJ45-porter 10/100 Mbit/s og én FO-port, 100 Mbit/s fulldupleks i SC-D-format, automatisk registrering av dataoverføringshastigheten på 10 eller 100 Mbit/s (RJ45), autocrossing-funksjon
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Bredde | 45 mm |
| Høyde | 99 mm |
| Dybde | 112 mm |
| Farge | grønn |
| Husmateriale | PA 6.6 |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Ethernet (RJ45) | |
| Tilkoblingstype | Fire porter 10/100BaseT(X), autonegotiation og autocrossing |
| Overføringshastighet | 10/100 MBit/s (RJ45) |
| Overføringsfysikk | Ethernet i RJ45 twisted pair |
| Overføringslengde | 100 m (pr. segment) |
| Signal-LED-er | Datamottak, link status |
| Antall kanaler | 4 |
| Ethernet fiberoptiske ledere | |
| Tilkoblingstype | SC-dupleks |
| Overføringshastighet | 100 MBit/s |
| Overføringsfysikk | Ethernet 100Base FX i SC-D |
| Overføringslengde | 6400 m (Glassfiber med F-G 50/125 0,7 F 1000) |
| 2800 m (Glassfiber med F-G 50/125 1,6 F 800) | |
| 10000 m (Glassfiber med F-G 62,5/125 0,7 F 1000) | |
| 3000 m (Glassfiber med F-G 62,5/125 2,6 F 1000) | |
| Bølgelengde | 1300 nm |
| Signal-LED-er | Datamottak, link status |
| Potensialfri meldekontakt | |
| Tilkoblingstype | Stikk-/skrutilkobling via COMBICON |
| Produkttype | Switch |
| Byggform | Stand-alone |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Switch-funksjoner | |
| Grunnleggende funksjoner | Unmanaged switch/fulldupleks, standardkonform IEEE 802.3, store and forward switching mode |
| Signalkontakt styrespenning | 24 V DC (typisk) |
| Signalkontakt styrestrøm | 100 mA (typisk) |
| Status- og diagnostikkvisninger | LED-er: US1, US2 (redundant spenningsforsyning), Link og Activity pr. port |
| Flere funksjoner | Autonegotiation |
| Security-funksjoner | |
| Grunnleggende funksjoner | Unmanaged switch/fulldupleks, standardkonform IEEE 802.3, store and forward switching mode |
| Effektopptak | typ. 4,3 W |
| Lokal diagnostikk | US1, US2 Forsyningsspenning US1, US2 LED grønn |
| hhv. én lysdiode pr. port Link aktiv LED grønn | |
| hhv. én lysdiode pr. port Telegrammottak LED gul | |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 4,3 W |
| Prøveavstand | 500 V DC 1 min |
| Overføringsmedium | Kobber |
| FO | |
| Forsyning | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC |
| Forsyningsspenningsområde | 18,5 V DC ... 30,2 V DC |
| Tilkobling forsyning | via COMBICON, maks. ledertverrsnitt 2,5 mm² |
| Restripple | 3,6 VPP (innenfor tillatt spenningsområde) |
| Typisk strømopptak | 180 mA (til US) |
| Funksjon | |
| Signalkontakt styrespenning | 24 V DC (typisk) |
| Signalkontakt styrestrøm | 100 mA (typisk) |
| Tilkoblingstype | RJ45, skjermet eller SC-D |
| Miljøforhold | |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Omgivelsestemperatur (drift) | 0 °C ... 55 °C (ingen dugging) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -20 °C ... 70 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 30 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 30 % ... 95 % (ingen dugging) |
| Vibrasjoner (drift) | iht. IEC 60068-2-6: 5g, 150 Hz |
| Lufttrykk (drift) | 86 kPa ... 108 kPa (1500 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 66 kPa ... 108 kPa (3500 m over havet) |
| Motstandsdyktig mot funksjonsfarlige gasser i henhold til DIN 40046-36, DIN 40046-37 | Svoveldioksid (SO2) 10 ± 0,3 cm3/m3, hydrogensulfid (H2S) 1 ± 0,3 cm3/m3, henholdsvis ved 25 °C og 75 % luftfuktighet og en virketid på fire dager |
| Fri for substanser som kan skade lakk | iht. VW-spesifisering |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | I overensstemmelse med EMC-direktiv 89/336/EØF |
| konformitet med EMC-retningslinjer | IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-2 (ESD) Kriterium B |
| IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-3 (strålet støyfasthet) Kriterium A | |
| IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-4 (Burst) Kriterium A | |
| IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-5 (Surge) Kriterium B | |
| IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-6 (ledningsført støyfasthet) Kriterium A | |
| IEC 61000-6-2 IEC 61000-4-8 (støyfasthet mot magnetfelt) Kriterium A | |
| IEC 61000-6-2 EN 55022 (støyutstråling) Kriterium A | |
| Støyfasthet | EN 61000-6-2:2005 |
| Støyemisjon | |
| Standarder/bestemmelser | EN 61000-6-4 |
| Funksjoner | |
| Grunnleggende funksjoner | Unmanaged switch/fulldupleks, standardkonform IEEE 802.3, store and forward switching mode |
| Statusindikator | LED-er: US1, US2 (redundant spenningsforsyning), Link og Activity pr. port |
| Artikkelnummer | 2832810 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Produktnøkkel | DNN111 |
| GTIN | 4017918911744 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 307 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 307 g |
| Opprinnelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo