Inteligentne usługi z Proficloud

Inteligentne usługi z Proficloud

Prekursor w dziedzinie cyfryzacji

Już dziś przygotuj się na przyszłość – wejdź z nami do świata cyfryzacji.

Proficloud to otwarta, skalowalna platforma IoT, która oferuje inteligentną komunikację, komponenty sieciowe, technikę sterowania, inteligentne usługi, kompleksową analizę danych oraz najwyższe bezpieczeństwo.

Wykorzystaj nieograniczone możliwości rozwiązania opartego na chmurze do ciągłego przesyłania danych procesowych. Proficloud pozwala na łatwe i bezpieczne podłączenie rozproszonych urządzeń do sieci poprzez Internet. Zaletą tego rozwiązania jest globalne monitorowanie stanu oraz sterowanie danymi.

Korzyści

  • Maksymalna elastyczność, dyspozycyjność i dostęp do danych z dowolnego miejsca o dowolnej porze
  • Dostęp do nowoczesnych, inteligentnych usług, takich jak np. zarządzanie urządzeniami, state of health oraz inne interakcje z urządzeniem
  • Bezpieczna i certyfikowana komunikacja między sterownikiem a Proficloud z wykorzystaniem szyfrowania TLS

Rozwiązania w chmurze dla przemysłu

Automatyzacja oparta na chmurze  

Automatyzacja oparta na chmurze – szybko i bezpiecznie

Nowoczesne inteligentne usługi

Inteligentne komponenty i sterowniki firmy Phoenix Contact kompatybilne z IoT umożliwiają bezpośrednie przesyłanie danych do Proficloud. Zapewnia to wysoką dyspozycyjność oraz dostęp do danych urządzeń z dowolnego miejsca o dowolnej porze.

Proficloud zapewnia dostęp do nowoczesnych, inteligentnych usług, takich jak np. zarządzanie urządzeniami, state of health oraz inne interakcje z urządzeniem. Ponadto inteligentne usługi zapewniają zwiększoną transparentność danych pomiarowych i danych komponentów dzięki zaawansowanym metodom analitycznym, np. w przyszłości Machine Learning. Zapewniona jest bezpieczna i certyfikowana komunikacja między sterownikiem, urządzeniami a Proficloud z wykorzystaniem szyfrowania TLS.

Analiza danych na przykładzie zastosowania w sieci wodno-kanalizacyjnej

Zdalne sterowanie dla rozproszonych przepompowni ścieków  

Zdalne sterowanie dla rozproszonych przepompowni ścieków

Bieżące dane, takie jak poziom, natężenie przepływu lub zużycie energii rozproszonej infrastruktury są analizowane w Proficloud i porównywane z innymi parametrami. Pozwala to na przykład na efektywną eksploatację przepompowni ścieków w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Komunikaty o stanie i komunikaty robocze są przesyłane do sterowni za pośrednictwem łącza internetowego. Z Proficloud można odbierać również inne ważne informacje umożliwiające optymalne działanie, np. dane atmosferyczne z nadrzędnych systemów. Ponadto dane eksploatacyjne pomp można połączyć na przykład na potrzeby zarządzania cyklem życia lub zarządzania energią, aby wykorzystać je efektywnie do konserwacji zapobiegawczej.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410