ST 35 RD
-
Gjennomgangsklemme
3035664
Gjennomgangsklemme, nominell spenning: 1000 V, nominell strøm: 125 A, antall tilkoblinger: 2, tilkoblingstype: Fjærkrafttilkobling, Merketverrsnitt: 35 mm2, 1. etasje, tverrsnitt: 2,5 mm2 - 35 mm2, monteringstype: NS 35/7,5, NS 35/15, farge: rød
Produktdetaljer
| Produkttype | Gjennomgangsmodul |
| Antall tilkoblinger | 2 |
| Antall rekker | 1 |
| Potensialer | 1 |
| Isolasjonsegenskaper | |
| Overspenningskategori | III |
| Forurensningsgrad | 3 |
| Merkestøtspenning | 8 kV |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 4,06 W |
| Antall tilkoblinger pr. etasje | 2 |
| Nominelt tverrsnitt | 35 mm² |
| 1. etasje | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Avisoleringslengde | 25 mm |
| Prøvedor | A8 |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Ledertverrsnitt entrådet | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Ledertverrsnitt [AWG] | 14 ... 2 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet [AWG] | 14 ... 2 (omregnet i henhold til IEC) |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse uten kunststoffhylse) | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet (endehylse med kunststoffhylse) | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| To ledere med samme tverrsnitt flertrådet m. TWIN-endehylse med plasthylse | 2,5 mm² ... 10 mm² |
| Nominelt tverrsnitt | 35 mm² |
| Nominell strøm | 125 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 125 A (ved 35 mm 2 ledertverrsnitt) |
| Nominell spenning | 1000 V |
| Merk | Forsyningen fra klemme ST 35 til klemme ST 16-TWIN med reduksjonslasken RB-ST 35 kan kun foregå på én side. Ved midtforsyning kan dekselet D-ST 16-TWIN ikke laskes med reduksjonslasken. |
| Merkedata (ATEX/IECEx) | |
| Merking | II 2 GD Ex eb IIC Gb |
| Brukstemperaturområde | -60 °C ... 85 °C |
| Ex-attestert tilbehør | 1206612 SZF 3-1,0X5,5 |
| 3022276 CLIPFIX 35-5 | |
| 3022218 CLIPFIX 35 | |
| Liste over broer | Lask / FBS 2-16 / 3005963 |
| Brodata | 85,5 A (35 mm²) |
| Temperaturøkning Ex | 40 K (118,6 A / 35 mm²) |
| ved brokobling med lask | 690 V |
| Merkeisolasjonsspenning | 630 V |
| Utgang | (permanent) |
| Etasje Ex Generelt | |
| Merkespenning | 690 V |
| Merkestrøm | 107,5 A |
| Belastningsstrøm maksimal | 107,5 A |
| Gjennomgangsmotstand | 0,21 mΩ |
| Tilkoblingsdata Ex Generelt | |
| Nominelt tverrsnitt | 35 mm² |
| Merketverrsnitt AWG | 2 |
| Tilkoblingsegenskaper stiv | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 14 ... 2 |
| Tilkoblingsegenskaper fleksibel | 2,5 mm² ... 35 mm² |
| Tilkoblingskapasitet AWG | 14 ... 2 |
| Bredde | 16 mm |
| Farge | rød (RAL 3001) |
| Brennbarhetsklasse iht. UL 94 | V0 |
| Isolasjonsmaterialgruppe | I |
| Isolasjonsmaterial | PA |
| Statisk isolasjonsmaterialinnsats i kulde | -60 °C |
| Temperatur indeks isolasjonsmaterial (DIN EN 60216-1 (VDE 0304-21)) | 125 °C |
| Relativ isolasjonsmaterial temperatur indeks (Elec., UL 746 B) | 125 °C |
| Støtspenningstest | |
| Prøvespenning skalverdi | 9,8 kV |
| Resultat | Test bestått |
| Oppvarmingstest | |
| Krav oppvarmingstest | Temperaturøkning ≤ 45 K |
| Resultat | Test bestått |
| Korttidsstrømsikkerhet 35 mm² | 4,2 kA |
| Resultat | Test bestått |
| Driftsfrekvent spenningssikkerhet | |
| Prøvespenning skalverdi | 2,2 kV |
| Resultat | Test bestått |
| Mekaniske spesifikasjoner | |
| Åpen sidevegg | Nei |
| Mekanisk fasthet | |
| Resultat | Test bestått |
| Feste på holder | |
| Monteringsskinne/Befestigungsauflage | NS 35 |
| Testkraft skalverdi | 10 N |
| Resultat | Test bestått |
| Test med hensyn til lederskader og løse ledere | |
| Rotasjonshastighet | 10 o/min |
| Omdreininger | 135 |
| Ledertverrsnitt/vekt | 2,5 mm² / 0,7 kg |
| 35 mm² / 6,8 kg | |
| Resultat | Test bestått |
| Aldring | |
| Temperatursykluser | 192 |
| Resultat | Test bestått |
| Nålflammetest | |
| Virketid | 30 s |
| Resultat | Test bestått |
| Svingning/bredbåndstøy | |
| Testspesifikasjon | DIN EN 50155 (VDE 0115-200):2008-03 |
| Spekter | Levetidstest kategori 2, på dreibar sokkel |
| Frekvens | f1 = 5 Hz opptil f2 = 250 Hz |
| ASD-nivå | 6,12 (m/s²)²/Hz |
| Akselerasjon | 3,12g |
| Testvarighet pr. akse | 5 h |
| Testretninger | X-, Y- og Z-akse |
| Resultat | Test bestått |
| Støt | |
| Testspesifikasjon | DIN EN 50155 (VDE 0115-200):2008-03 |
| Slagform | Halvsinus |
| Akselerasjon | 30g |
| Slagvarighet | 18 ms |
| Antall slag pr. retning | 3 |
| Testretninger | X-, Y- og Z-akse (pos. og neg.) |
| Resultat | Test bestått |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 60 °C (i korte perioder, ikke over 24 h, -60 °C til +70 °C) |
| Omgivelsestemperatur (montasje) | -5 °C ... 70 °C |
| Omgivelsestemperatur (betjening) | -5 °C ... 70 °C |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 30 % ... 70 % |
| Tilkobling iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Monteringstype | NS 35/7,5 |
| NS 35/15 |
| Artikkelnummer | 3035664 |
| Pakkestørrelse | 10 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 10 Stk. |
| Rabattgruppe | 31BB21 |
| Produktnøkkel | BE2111 |
| GTIN | 4046356625111 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 84,12 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 84,12 g |
| Tolltariffnummer | 85369010 |
| Opprinnelsesland | PL |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 39121400 |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-E
Ingen farlige stoffer over grenseverdiene
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
Merk: Bruk av enkelte av tilbehørsdelene som er oppført nedenfor, kan begrense produktet.
-
-
RB ST 35-(2,5/4) - Reduksjonslask 3030899
-
RB 35-16 - Reduksjonslask 3032169
-
SZF 3-1,0X5,5 - Skrutrekker 1206612
-
PAI-ST 35/1000MM - Prøveadapter 3029994
-
ST-IL - Monteringsmateriell 3039900
-
E/NS 35 N - Endeholder 0800886
-
NS 35/ 7,5 PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 0801733
-
NS 35/ 7,5 UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801681
-
NS 35/ 7,5 WH PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1204119
-
NS 35/ 7,5 WH UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 1204122
-
NS 35/ 7,5 AL UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 0801704
-
NS 35/ 7,5 ZN PERF 2000MM - Monteringsskinne med hull 1206421
-
NS 35/ 7,5 ZN UNPERF 2000MM - Monteringsskinne uperforert 1206434
-
NS 35/ 7,5 CU UNPERF 2000MM-VPE 10 - Monteringsskinne uperforert 0801762
-
NS 35/ 7,5 CAP - Endehette 1206560
-
ZB 16:UNPRINTED - Merkeremse 0827461
-
ZB 16 CUS - Merkeremse 0827463
-
ZB 16,LGS:L1-N,PE - Merkeremse 0827462
-
UC-TM 16 - Merke for klemmer 0819217
-
UC-TM 16 CUS - Merke for klemmer 0824621
-
UCT-TM 16 - Merke for klemmer 0829146
-
UCT-TM 16 CUS - Merke for klemmer 0829637
-
ZBF 16:UNPRINTED - Merkeremse flat 0827464
-
ZBF 16 CUS - Merkeremse flat 0827465
-
UC-TMF 16 - Merke for klemmer 0819262
-
UC-TMF 16 CUS - Merke for klemmer 0824678
-
UCT-TMF 16 - Merke for klemmer 0829218
-
UCT-TMF 16 CUS - Merke for klemmer 0829693
-
MPS-MT - Prøvestikker 0201744
-
MPS-IH WH - Isolasjonshylse 0201663
-
MPS-IH RD - Isolasjonshylse 0201676
-
MPS-IH BU - Isolasjonshylse 0201689
-
MPS-IH YE - Isolasjonshylse 0201692
-
MPS-IH GN - Isolasjonshylse 0201702
-
MPS-IH GY - Isolasjonshylse 0201728
-
MPS-IH BK - Isolasjonshylse 0201731
-
PROJECT COMPLETE - Programvare 1050453
-
E/AL-NS 35 - Endeholder 1201662
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo