Farmy wiatrowe

Farmy wiatrowe

Optymalne włączenie do sieci

Zoptymalizuj swoje zarządzanie zasilaniem za pomocą rozwiązań komunikacyjnych i sterowniczych dla farm wiatrowych.

Powrót do Zastosowania i rozwiązania

Kategoria

  • Rozwiązania dla farm wiatrowych

    W telekomunikacji nadchodzą olbrzymie zmiany. Wielu operatorów już od lat wymienia stosowane dotąd centrale telefoniczne ISDN lub analogowe na technologię All IP.

Współdziałanie instalacji w ramach farmy wiatrowej staje się coraz bardziej złożone. Miejsce zbioru instalacji pracujących jako oddzielnie siłownie zajęły obecnie farmy wiatrowe działające często jako jednorodne siłownie w ramach sieci.

Spełnienie coraz bardziej wymagających przepisów dotyczących zasilania wymaga komunikacji pomiędzy instalacjami o znacznie wyższych standardach. W ten sposób powstaje złożony układ regulacji pozostający w ciągłej komunikacji z siecią, aby dostosować zasilanie do zmian w sieci. Połączenie z siecią za pośrednictwem DSL musi być chronione przed dostępem z zewnątrz.

Zalety

  • Zgodne z normami zarządzanie zasilaniem, również w przypadku modernizacji
  • Bezawaryjna komunikacja dzięki redundantnej technice sieciowej
  • Możliwość elastycznej rozbudowy podsystemów przy użyciu modułowej techniki I/O i sterowania

Zasilanie

Komponenty do rejestracji danych przy zasilaniu  

Przekładniki prądowe PACT RCP są elementem rozwiązania modernizacyjnego do zasilania

Niezależnie od tego, czy chodzi o nową instalację czy modernizację, dzięki kompletnym rozwiązaniom do zarządzania zasilaniem w efektywny i zgodny z normami sposób wdrożysz lokalne dyrektywy w swojej famie wiatrowej.

Przekładniki prądowe PACT RCP są przykładowo rdzeniem oszczędzającego czas rozwiązania modernizacyjnego dotyczącego rejestracji danych przy zasilaniu.

Sieć farmy wiatrowej

Komponenty w szafie sterowniczej  

Niezawodne komponenty dla wysokiej dyspozycyjności sieci farmy wiatrowej

Sieci farm wiatrowych muszą być wysokowydajne, a przede wszystkim bezawaryjne. Możliwe jest zarówno użycie kabla sieciowego, jak i połączenia radiowego.

W firmie Phoenix Contact znajdziesz odpowiednie rozwiązanie: wytrzymałe systemy okablowania lub elastyczne aplikacje WLAN. Bazujące na trwałej elektronice przemysłowej komponenty przekonują niskimi kosztami instalacji i konserwacji.

Stacja meteorologiczna

Maszt do pomiaru wiatru  

Rejestracja siły i kierunku wiatru w celu efektywnego sterowania farmą wiatrową

Efektywną eksploatację farm wiatrowych ułatwia instalacja własnego masztu do pomiaru wiatru. Zarejestrowane i przetworzone dane są przekazywane przez światłowód lub drogą radiową do sterownika farmy wiatrowej.

Firma Phoenix Contact oferuje systemy na bazie PROFINET, które zapewniają łatwą i kompleksową komunikację pomiędzy wszystkimi poziomami.

Systemy złączy wtykowych M12 są idealne do przyłączania czujników przy każdej pogodzie.

Wszystko dla najlepszego włączenia do sieci

Redundancja i wysoka wydajność to kluczowe terminy dotyczące włączania elektrowni wiatrowych do sieci. Nasze rozwiązania na każdym poziomie zapewniają bezawaryjną i chronioną przed dostępem osób trzecich komunikację ze sterownią i siecią przedsiębiorstw energetycznych. Optymalne dostosowanie elektrowni wiatrowych do wymagań zasilania pozwala osiągać najlepsze uzyski.

Włączenie elektrowni wiatrowych do sieci

Rozwiązania do bezpiecznej komunikacji ze sterownią i z siecią przedsiębiorstwa energetycznego

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410