Wieża

Wieża

Innowacyjne kompletne rozwiązania

Wyposaż swoje systemy w wieży w trwały i niezawodny sposób dzięki rozwiązaniom firmy Phoenix Contact.

Powrót do Elektrownie wiatrowe

Kategoria

Wieża elektrowni wiatrowej oprócz przetwornicy i okablowania danych, sygnałów i mocy zawiera również kompletną infrastrukturę serwisową, taką jak oświetlenie czy winda. Są to systemy, które częściowo działają niezależnie od głównego sterownika, ale muszą być monitorowane i zaprojektowane zgodnie z lokalnymi normami bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy chodzi o okablowanie przetwornicy, elektronikę Bottom-Box, systemy oświetleniowe czy monitorujące — w firmie Phoenix Contact znajdziesz innowacyjne kompletne rozwiązania dla wieży elektrowni wiatrowej.

Zalety

  • Zmniejszenie zapotrzebowania na czynności serwisowe dzięki rozwiązaniom oświetleniowym nie wymagającym konserwacji
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne dzięki rozwiązaniom dla systemów niezależnych lub włączonych do sieci
  • Oszczędność czasu dzięki przemyślanym rozwiązaniom okablowania

Okablowanie

Okablowanie w wieży elektrowni wiatrowej  

Rozwiązania do niezawodnego okablowania w wieży

U nas znajdziesz wiele rozwiązań do trwałego i niezawodnego okablowania wieży elektrowni wiatrowej: zarówno do transmisji sygnałów, danych i mocy.

Indywidualnie konfekcjonowane kable umożliwiają dodatkowe skrócenie czasu instalacji poprzez dopasowanie wymiarów kabli i złączy wtykowych do konkretnych wymagań.

Oświetlenie

Oświetlenie w wieży elektrowni wiatrowej  

Niewymagające częstej konserwacji i łatwe w instalacji rozwiązania oświetleniowe

Rozwiązania z zakresu oświetlenia firmy Phoenix Contact przekonują bezobsługową eksploatacją. Dzięki specjalnej technice wtykowej można szybciej i łatwiej wykonać oprzewodowanie dla systemu oświetlenia, bez korzystania z pomocy elektryka.

Zintegrowany UPS zapewnia wystarczające oświetlenie w sytuacji awaryjnej. Dodatkowe lampy oświetlenia awaryjnego nie są wymagane, gdyż oszczędne lampy LED mogą być bez problemu zasilane z tego akumulatora.

Winda

Winda  

Bezpieczne rozwiązania do niezawodnego odłączania w razie awarii

O bezpieczeństwo ludzi w windach dbają funkcjonalnie bezpieczne systemy autonomiczne do niezawodnego odłączania w razie awarii.

Bazę tych systemów stanowią modułowe ministerowniki, które przejmują funkcję monitorowania. Komunikacja ze sterownikiem instalacji jest realizowana przez moduły radiowe RADIOLINE.

Technika dla podsystemów niezależnych i włączonych do sieci

Również w wieży elektrowni wiatrowej wymagana jest wytrzymała technika. Wyposaż pracujące częściowo niezależnie podsystemy niezawodnie i trwale w rozwiązania firmy Phoenix Contact.

Modułowa technika sterowania i obszerny asortyment modułów I/O umożliwiają również elastyczne rozszerzenie systemu w późniejszym czasie, na przykład o rejestrację danych energetycznych do celów zasilania. W kwestii oświetlenia liczy się oszczędne pod względem czasu, a przede wszystkim łatwe oprzewodowanie.

Technika dla podsystemów niezależnych i włączonych do sieci

Wytrzymała technika dla wieży — od okablowania przez oświetlenie aż do windy

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis

Rozwiązania do oświetlenia wież

Kompletny system z jedną szafą sterowniczą