Rozwiązania do oświetlania wież

Przegląd

Wieża elektrowni wiatrowej  

Niezawodne oświetlenie wieży również w sytuacji awaryjnej

  • Kompleksowe oświetlenie stref roboczych i ewakuacyjnych w elektrowniach wiatrowych gwarantuje bezpieczeństwo personelu.
  • Firma Phoenix Contact oferuje kompletny system — od zasilaczy UPS po lampy.
  • System do oświetlenia wież elektrowni wiatrowych gwarantuje nie tylko wysoki komfort pracy dla serwisantów, lecz również bezpieczne zejście w razie awarii zasilania.

Rozwiązanie

Kompletny system oświetlania wież  

Kompletny system do oświetlenia wież

Phoenix Contact oferuje kompletny system do oświetlenia wieży elektrowni wiatrowych, składający się z szafy sterowniczej z centralnym zasilaczem UPS, wstępnie konfekcjonowanej wiązki przewodów oraz modułów LED. Moduły LED są zgodne z wymogami odpowiedniej normy PN-EN 50308 i mają klasę ochronności IP 65. Ponieważ moduły LED mają żywotność 50 000 godzin, system jest niemal całkowicie bezobsługowy. Gdyby mimo wszystko jeden z modułów LED miał ulec awarii, specjalny system wtykany pozwala szybko go usunąć i zastąpić. Taka operacja nie wymaga wyłączenia oświetlenia.

W modułach LED znajduje się zasilacz sieciowy, dzięki któremu mogą być one zasilane prądem przemiennym. Do centralnego zasilania w prąd firma Phoenix Contact używa zasilacza bezprzerwowego UPS z rodziny produktów Quint z technologią IQ. Akumulator zainstalowanego w podstawie wieży zasilacza bezprzerwowego można bezproblemowo i szybko wymienić. Personel serwisu nie musi wchodzić po drabinie, aby wymienić znajdujący się w module LED akumulator. Zastosowana IQ Technology umożliwia stałą komunikację między zasilaczem a akumulatorem. W ten sposób można pobrać informacje o aktualnym stanie naładowania, wydajności oraz przewidywanym czasie życia akumulatora. Umożliwia to szybką koordynację czynności serwisowych. Technik serwisu nie musi już schodzić z instalacji bez światła.

System instalacyjny QPD  

Dyrektywa niskonapięciowa zabezpiecza stabilność sieci

Szybka instalacja na bazie łączonej wtykowo wiązki przewodów

Sprawdzony system instalacji QPD firmy Phoenix Contact zapewnia ekonomiczne łączenie poszczególnych elementów. Rozwiązanie ma przy tym wyraźną przewagę nad okablowaniem na bazie skrzynek zacisków kabli. Producent elektrowni wiatrowej zamawia wstępnie konfekcjonowaną wiązkę przewodów dla dowolnego typu instalacji w firmie Phoenix Contact. Wystarczy połączyć ją wtykami, dzięki czemu na placu budowy pomoc elektryka nie jest potrzebna. Skomplikowane i czasochłonne oprzewodowanie, wykonywane bezpośrednio na miejscu, zostaje zastąpione prostym rozwiązaniem typu plug and play.

Topologia oświetlenia wież

W kwestii oświetlenia liczy się oszczędne pod względem czasu oprzewodowanie.

Zalety

  • Optymalne planowanie prac serwisowych dzięki zdalnemu nadzorowi
  • Bezobsługowe oświetlenie dzięki lampom LED o żywotności wynoszącej około 50 000 godzin
  • Szybka i łatwa instalacja oświetlenia bez specjalnych narzędzi
  • Bezpieczne oświetlenie dróg ewakuacyjnych dzięki centralnemu zasilaniu za pomocą zasilacza bezprzerwowego

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis

Rozwiązania do oświetlenia wież

Kompletny system z jedną szafą sterowniczą

Referrer: