Bezpieczeństwo instalacji

Bezpieczeństwo instalacji

Bezpieczeństwo

Pewne, zgodne z normami i proste wdrożenie bezpieczeństwa funkcjonalnego w elektrowni wiatrowej.

Zgodnie z obowiązującymi w Europie przepisami każda elektrownia wiatrowa musi spełniać wymagania dyrektywy maszynowej. Bezpieczeństwo funkcjonalne stanowi więc integralny składnik każdego elementu elektrowni wiatrowej, zarówno od strony sprzętowej, jak i od strony oprogramowania.

Dzięki obszernemu asortymentowi produktów bezpieczeństwa i profesjonalnych usług dla każdego obszaru i każdej wielkości instalacji firma Phoenix Contact oferuje dopasowane rozwiązania pozwalające zaprojektować aplikacje energetyki wiatrowej zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Nasi eksperci w zakresie bezpieczeństwa udzielają wsparcia dotyczącego produktów i doradzają, poczynając od etapu projektowania aż do uruchomienia instalacji, jak również przy modernizacji.

Zalety

  • Elastyczne systemy bezpieczeństwa z rozwiązaniami sprzętowymi i oprogramowaniem certyfikowanymi przez TÜV
  • Kontrola prędkości obrotowej i przestojów przy użyciu przyrządów rozdzielczych niezależnych od sterowników
  • Bezpieczne sieci dzięki niezawodnym koncepcjom bezpieczeństwa aż do sterowni

Bezpieczne przetwarzanie wartości analogowych

Zrzut ekranu oprogramowania SAFE AI certyfikowanego przez TÜV  

Certyfikowane oprogramowanie do realizacji funkcji bezpieczeństwa

Dzięki pakietowi rozwiązań SAFE AI przetwarzanie bezpiecznych sygnałów, na przykład pochodzących z pomiarów wiatru, nie wymaga już stosowania analogowych podzespołów bezpieczeństwa I/O. Odbywa się to za pośrednictwem oprogramowania certyfikowanego przez TÜV.

Dzięki temu w swojej elektrowni wiatrowej możesz realizować funkcje bezpieczeństwa aż do poziomu SIL 3 i PL e. Elementem uzupełniającym pakiet jest doradztwo naszych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa w branży energetyki wiatrowej.

Bezpieczeństwo sieci

Oprogramowanie dla bezpieczeństwa sieci  

Rozwiązania do ochrony instalacji przed niepowołanym dostępem

Komunikacja elektrowni wiatrowych przez Internet musi spełniać coraz wyższe wymagania. Użytkownicy, kierownictwo i pracownicy serwisu mają różne wymagania dotyczące dostępu online.

Przy użyciu rozwiązań do rozproszonego zdalnego sterowania na bazie naszych routerów bezpieczeństwa MGUARD ze zintegrowaną zaporą sieciową można niezawodnie chronić instalację przed niepowołanym dostępem. Odpowiednie oprogramowanie zapewnia prawidłowe nadawanie uprawnień dla różnych użytkowników.

Monitorowanie stanu

Komponenty do monitorowania stanu  

Komponenty do monitorowania przestojów i prędkości obrotowej

W elektrowni wiatrowej wszystkie czujniki i elementy ruchome muszą być stale monitorowane. Proces ten obejmuje przetwarzanie wartości cyfrowych oraz pewne monitorowanie przestojów i prędkości obrotowej.

W ten sposób można utworzyć rozwiązania monitorowania np. do systemu Pitch lub Yawing.

Pewne monitorowanie elektrowni wiatrowej

Pewne monitorowanie różnych sygnałów to podstawowe zadanie układów sterowania elektrowniami wiatrowymi. Obszerny asortyment produktów bezpieczeństwa firmy Phoenix Contact pozwala spełnić wysokie wymagania dyrektywy maszynowej w zakresie energetyki wiatrowej.

Pewne monitorowanie elektrowni wiatrowej

Dzięki rozwiązaniom bezpieczeństwa firmy Phoenix Contact zrealizujesz wysokie wymagania dyrektywy maszynowej

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410