Morskie farmy wiatrowe

Morskie farmy wiatrowe

Do trudnych warunków

Postaw na wytrzymałe i niezawodne rozwiązania do stosowania w najbardziej niesprzyjających warunkach otoczenia.

Powrót do Zastosowania i rozwiązania

Kategoria

Morskie elektrownie wiatrowe oferują największe uzyski, ale muszą sprostać najtrudniejszym warunkom: wibracjom, wahaniom temperatury, mgle solnej. Ze względu na szczególnie wysokie koszty konserwacji szczególne znaczenie ma tutaj monitorowanie warunków i najwyższa dyspozycyjność.

Korzystając z rozwiązań automatyzacyjnych firmy Phoenix Contact w niezawodny sposób wyposażasz swoje morskie elektrownie wiatrowe, mając możliwość skorzystania z wiedzy naszych ekspertów w dziedzinie energetyki wiatrowej. Dzięki temu wykorzystasz swoje instalacje w najbardziej efektywny sposób i będziesz mieć wszystkie parametry pod kontrolą.

Zalety

  • Stałe informowanie przez układy ochrony przed przepięciami i analizę online
  • Pewność działania dzięki redundantnej koncepcji sterowania
  • Niezawodne okablowanie z użyciem wytrzymałej i konfekcjonowanej techniki połączeń

Układ ochrony przed przepięciami

Elektrownia wiatrowa podczas burzy  

Ochrona przed przepięciami chroni instalację przed szkodami spowodowanymi uderzeniami piorunów

Szkody spowodowane uderzeniami piorunów są w przypadku morskiej elektrowni wiatrowej szczególnie kosztowne z powodu trudnej dostępności.

Dzięki kompletnym rozwiązaniom firmy Phoenix Contact do ochrony przed przepięciami i systemowi monitorowania warunków można utrzymać te koszty na najniższym możliwym poziomie.

Układy ochrony przed przepięciami POWERTRAB niezawodnie chronią wyposażenie elektryczne. System pomiaru prądu piorunowego LM-S monitoruje łopaty wirnika pod kątem uderzeń pioruna i natychmiast informuje użytkownika w trybie online.

Koncepcja redundancji

Wysokowydajne sterowniki w szafie sterowniczej  

Redundantna koncepcja sterowania dla maksymalnej dyspozycyjności

Bezawaryjne systemy automatyzacyjne są koniecznością w przypadku elektrowni wiatrowych w obszarze morskim. Rozwiązanie: redundantna koncepcja sterowania na bazie wysokowydajnego sterownika RFC 460R.

W przypadku rozległych farm wiatrowych pozwala to zapewnić nieprzerwane działanie systemu automatyzacji — funkcję uszkodzonego sterownika natychmiast przejmuje inny sterownik.

Technika połączeń

Technika połączeń firmy Phoenix Contact  

Wytrzymała technika połączeń do niesprzyjających warunków otoczenia

Od konfekcjonowanych ciężkich złączy wtykowych w wersji z metalu lub tworzywa sztucznego aż po odporne na mgłę solną złączki szynowe do prawie każdego przekroju przewodu wraz z pozwalającą zaoszczędzić czas techniką przyłączeniową — jako eksperci w dziedzinie techniki połączeń oferujemy również technikę pasującą do morskich elektrowni wiatrowych.

Korzyść: oszczędność czasu i miejsca dzięki kompaktowej i łatwej w obsłudze technice przyłączeniowej od czujników aż po sterownię.

Bezpieczne zdalne sterowanie w obszarze morskim

Znormalizowane protokoły i rozwiązania bezpieczeństwa zapewniają bezpieczną komunikację. Dzięki firmie Phoenix Contact zrealizujesz przeglądy okresowe i zoptymalizujesz procesy, co pozwoli obniżyć koszty.

Monitoruj elektrownie wiatrowe i farmy wiatrowe przy użyciu zdalnego sterowania i bibliotek oprogramowania. Zapewni to bieżące informacje o wszelkich wygenerowanych wartościach pomiarowych. Zastosowanie protokołów takich jak ODP czy IEC 60870-5-101/104 umożliwia utworzenie sieci pomiędzy elektrowniami wiatrowymi a układem sterowania.

Zdalne sterowanie w obszarze morskim

Rozwiązania do bezpiecznej komunikacji morskich elektrowni wiatrowych z układem sterowania

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis

System pomiaru prądu piorunowego LM-S

LM-S monitoruje farmę wiatrową w Guangxi o mocy 1,5 MW.