Przetwornica i zasilanie

Przetwornica i zasilanie

Zgodne z normami zasilanie sieci

Kompletne rozwiązania do zarządzania zasilaniem umożliwiają elastyczne reagowanie na wydarzenia w sieci.

Powrót do Elektrownie wiatrowe

Kategoria

Przekazywanie wytworzonej energii do sieci zasilającej podlega obecnie znacznie wyższym wymaganiom niż przed kilkoma laty. Aby zapewnić stabilność sieci, prawie każdy kraj zaostrza wytyczne dotyczące zasilania. Dlatego każda elektrownia wiatrowa i każda farma wiatrowa potrzebuje samodzielnego zarządzania zasilaniem.

Firma Phoenix Contact oferuje kompletne rozwiązania do zarządzania zasilaniem i monitorowania sieci, umożliwiając spełnienie tych wymogów przez zgodne z normami instalacje.

Zalety

  • Pewne przyłączanie energoelektroniki z użyciem rozwiązań dla każdego przekroju
  • Łatwa w serwisowaniu ochrona instalacji dzięki funkcji zdalnego sprawdzania stanu
  • Zgodne z przepisami zasilanie przy użyciu rozwiązań do zarządzania zasilaniem

Technika przyłączeniowa

Technika przyłączeniowa firmy Phoenix Contact  

Odpowiednia technika przyłączeniowa dla Twojej instalacji

Należy przestrzegać podwyższonych wymagań w zakresie komunikacji danych i sygnałów dotyczących przetwornicy, które są uwarunkowane kompatybilnością elektromagnetyczną.

Ponadto technika przyłączy obwodów PCB musi być zaprojektowana w odpowiedni sposób i mieć możliwość przewodzenia prądów do 125 A.

Niezależnie od wielkości realizowanej instalacji i koniecznych do uwzględnienia dyrektyw lokalnych u nas znajdziesz odpowiednie rozwiązania techniczne.

Ochrona i rozdzielanie prądów

Komponenty do ochrony przed uderzeniami piorunów  

Niezawodna ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez uderzenia piorunów

Elektrownie wiatrowe ze względu na swoje eksponowane położenie są szczególnie narażone na uderzenia piorunów.

POWERTRAB firmy Phoenix Contact to szczególnie wytrzymały, wysokowydajny odgromnik typu 1, który niezawodnie ochroni Twoją instalację przed uszkodzeniami z powodu przepięć.

W programie CLIPLINE complete znajdziesz rozwiązanie do łatwego i szybkiego rozdzielania wysokich prądów w Twojej elektronice, pasujące do danego zapotrzebowania.

Zasilanie

Transformatorownia przed podstawą elektrowni wiatrowej  

Kompletne rozwiązania dla zasilania

Od modernizacji do nowej instalacji: dzięki kompletnym rozwiązaniom firmy Phoenix Contact do zasilania w efektywny i zgodny z normami sposób wdrożysz lokalne dyrektywy w swojej elektrowni wiatrowej.

Przekładniki prądowe PACT RCP są przykładowo rdzeniem oszczędzającego czas rozwiązania modernizacyjnego dotyczącego rejestracji danych przy zasilaniu.

Zasilanie energią zawsze zgodne z normami

Jednym z zadań elektrowni wiatrowej jest obecnie przeciwdziałanie wahaniom sieci, a tym samym poprawianie stabilności sieci. Musi ona spełniać warunki przyłączenia do sieci, które na przykład w Niemczech wynikają z przepisów VDE-AR-N 4105. Jednym z elementów składowych takiej elektrowni jest ochrona sieci i instalacji, która rejestruje wartości stanu sieci i w razie potrzeby realizuje awaryjne odłączenie według zdefiniowanej procedury postępowania.

Zgodnie z tymi wymaganiami eksploatacja elektrowni wiatrowej musi być kompleksowo zabezpieczona, a sieć stale monitorowana. Dzięki rozwiązaniom firmy Phoenix Contact do zarządzania zasilaniem możesz w ciągły sposób monitorować sieć zasilającą, a układ sterowania instalacji może reagować na wydarzenia w sieci.

Rozwiązanie do zgodnego z normami zasilania

Rozwiązania do zarządzania zasilaniem firmy Phoenix Contact to możliwość elastycznego reagowania na wydarzenia w sieci

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410