Zastosowania i rozwiązania dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej

Zastosowania i rozwiązania dla gospodarki wodno-kanalizacyjnej

Efektywne procesy dla Twojego systemu

Firma Phoenix Contact oferuje zaawansowane rozwiązania systemowe w zakresie zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków.

Powrót do Gospodarka wodno-kanalizacyjna

Kategoria

  • Oczyszczanie ścieków
    Oczyszczanie ścieków

    Firma Phoenix Contact jest dostawcą redundantnej techniki sterowania i rozwiązań do monitorowania urządzeń obiektowych, od sieci kanalizacyjnych po oczyszczalnie biologiczne.

  • Zaopatrzenie w wodę pitną
    Zaopatrzenie w wodę pitną

    Firma Phoenix Contact oferuje kompleksowy system do niezawodnego uzdatniania, magazynowania i dystrybucji wody.

Phoenix Contact to niezawodny partner w dziedzinie gospodarki wodno-kanalizacyjnej. Dysponujemy zespołem profesjonalistów na całym świecie i współpracujemy z branżowymi partnerami”. Phoenix Contact rozwija własne technologie automatyzacji, komunikacji i zdalnego sterowania dla wszystkich typów systemów uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków. Od sterowni, przez poziom sieci i sterowania, po urządzenia obiektowe i maszyny – Phoenix Contact oferuje rozwiązania dla wszystkich poziomów systemu. Nasze indywidualne i gotowe do użycia rozwiązania są oparte na otwartym systemie i otwartych interfejsach, co jest gwarancją bezpieczeństwa inwestycji.

Oferujemy kompleksową obsługę projektową, szkolenia branżowe i obsługę serwisową w każdej fazie realizacji aż do finalizacji projektu naszych klientów.

Internet Rzeczy (IoT)

Cyfryzacja gospodarki wodno-kanalizacyjnej  

Cyfryzacja gospodarki wodno-kanalizacyjnej

W nowoczesnych instalacjach uzdatniania przepływają nie tylko duże ilości wody, lecz również olbrzymie ilości danych. Dane są przesyłane ze wszystkich, zarówno centralnych, jak i rozproszonych obszarów instalacji. Wiele różnych czujników i urządzeń zapewnia nowy poziom przejrzystości. Wyzwanie polega na przedstawieniu informacji cyfrowych w sposób zrozumiały oraz powiązaniu logicznym złożoności różnych danych.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma Phoenix Contact pomoże Ci wkroczyć do epoki cyfrowej. Oferujemy rozwiązania pozwalające na tworzenie sieci łączących komponenty, obszary instalacji i człowieka. Struktury Internetu Rzeczy umożliwiają przechowywanie i przetwarzanie informacji w zewnętrznej sieci komputerowej. Do optymalizacji procesów wykorzystuje się dane zewnętrzne, np. prognozowane ilości opadów, przesyłane za pośrednictwem aplikacji IoT. Ponadto dostęp do systemu jest możliwy w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Struktury IoT i oferowane przez nie usługi i moce obliczeniowe umożliwią w przyszłości zwiększenie efektywności eksploatacji obiektów gospodarki wodnej oraz oszczędniejsze zużycie zasobów.

Przegląd systemu

Systemy techniczne w gospodarce wodnej są podzielone na obszary infrastrukturalne, które różnią się pod względem wymagań. Podczas gdy struktury centralne wymagają szybkich magistrali obiektowych o dużej szybkości transmisji danych, komunikacja z obiektami i stacjami rozproszonymi odbywa się poprzez transmisję bezprzewodową o niskiej przepustowości oraz protokoły zdalnego sterowania. Wszystkie istotne dane są przesyłane do centrali sterowniczej, gdzie są wizualizowane i przetwarzane. Phoenix Contact oferuje odpowiednie komponenty i rozwiązania, które mimo zróżnicowanych oczekiwań spełniają wymagania kompleksowego systemu.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis

Oczyszczalnia ścieków w Konstancji

Kompleksowa automatyzacja


Zakład wodociągowy Landeswasserversorgung Baden-Württemberg

Modernizacja systemu sterowania