Produktliste konvertere og repeatere

Filter

18 træffere

facetDefinition[facetId=PIM_FAC_APPROVAL_CBX_STR, helpText=, helpImageUrl=]

Godkendelse

  • Flere muligheder
    Luk

    Godkendelse



facetDefinition[facetId=PIM_FAC_NETWORK_INTERFACE_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_LENGTH_RANGE , helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_CONNECTION_METHOD_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_MEDIUM_STR, helpText=, helpImageUrl=]

Afslutningsmodstand - PSI-TERMINATOR-PB-TBUS - 2702636

Aktiver afslutningsmodstand til PROFIBUS- og RS-485-bussystemer, redundant spændingsforsyning, gennemrangering af forsyningsspænding over DIN-skinne-busforbinder, galvanisk adskillelse, terminering kan tilkobles, integreret programmeringsgrænseflade

Grænsefladekonverter - FL COMSERVER UNI 232/422/485 - 2313452

Anden generation FL COMSERVER UNI..., seriel modulserver til konvertering af en seriel 232/422/485-grænseflade til Ethernet, understøtter TCP-, UDP-, Modbus Gateway- og PPP-applikationer, inkl. Com Port Redirector Software og brugerdokumentation (PDF)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 E - 2708313

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, periferiapparat med en lysledergrænseflade (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 T - 2708300

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, T-kobler med to lysledergrænseflader (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 850 E - 2708339

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, periferiapparat med en lysledergrænseflade (BFOC), 850 nm, til PCF-/glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO 850 T - 2708326

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, Modbus ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, T-kobler med to lysledergrænseflader (BFOC), 850 nm, til PCF-/glaslyslederkabel (Multimode)

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS485W2/FO1300 E - 2708562

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-485 2-leder-bussystemer (SUCONET K, MODBUS ... ) til 500 kbit/s, NRZ-kodning, periferiapparat med en lysledergrænseflade (SC-duplex), 1.300 nm, til glaslyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS232/FO 660 E - 2708368

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-232-grænseflader op til 115,2 kbit/s, periferiapparat med en lysledergrænseflade (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS232/FO 660 T - 2708410

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-232-grænseflader op til 115,2 kbit/s, T-kobler med to lysledergrænseflader (FSMA), 660 nm, til polymer-/PCF-lyslederkabel

Lyslederkonvertere - PSI-MOS-RS232/FO 850 E - 2708371

Lyslederkonverter med integreret optisk diagnose, alarmkontakt, til RS-232-grænseflader op til 115,2 kbit/s, periferiapparat med en lysledergrænseflade (BFOC), 850 nm, til PCF-/glaslyslederkabel (Multimode)

18 træffere

PHOENIX CONTACT A/S

Hammerholmen 48
Postboks 1181
2650 Hvidovre
36 77 44 11

Denne hjemmeside anvender cookies. Ved at fortsætte accepterer du vores cookie regler. Læs vores erklæring om beskyttelse af persondata.

Luk