Kybernetická bezpečnost

Bezpečnost pro vaši síť

Bezpečnost pro vaši síť

Pomáháme vám chránit vaše průmyslové sítě před neoprávněnými přístupy a škodlivým softwarem.

Zpět na Řešení

Kategorie

 • Aplikace a řešení
  Aplikace a řešení

  Phoenix Contact nabízí inovativní řešení a cyber security pro konstruktéry a provozovatele strojů a zařízení i pro průmysl a kritickou infrastrukturu.

 • Produkty
  Produkty

  Produkty Cyber Security od společnosti Phoenix Contact pro průmyslovou bezpečnost sítě a bezpečnou dálkovou komunikaci.

 • Reference
  Reference

  V následujících referenčních příspěvcích si přečtete, jak naši zákazníci realizovali náročné projekty s bezpečnostním příslušenstvím od společnosti Phoenix Contact.

 • Servis a podpora
  Servis a podpora

  Zde najdete další informace, jako jsou soubory ke stažení, nabídky servisu, odkazy a FAQ k tématu Cyber Security od společnosti Phoenix Contact.

Ještě nikdy nebyl průmysl tak zesíťován a tak transparentní jako dnes – a ještě nikdy nebyl tak náchylný k útokům. Trendy jako Industrie 4.0 nebo Internet věcí (Industrial Internet of Things) zajišťují ve výrobě více efektivity a flexibility. Současně představuje zesíťování všech zařízení velké bezpečnostní riziko a připravuje půdu pro výpadky, sabotáž nebo ztrátu dat.

Zjistěte, jak vám můžeme pomoci s našimi inovativními produkty a servisem chránit vaše průmyslová zařízení před kybernetickými útoky a viry.

Bezpečný start do budoucnosti

Roland Bent, ředitel pro marketing a vývoj

Roland Bent, ředitel pro marketing a vývoj

„Kromě digitálního řetězce tvorby hodnot je bezpečnost sítí i dat ústředním tématem Industrie 4.0. Ve vysoce zesíťovaném světě, který nebude zahrnovat jen spotřebitelské aplikace, ale v rostoucí míře i průmyslové vývojové, výrobní a logistické procesy, je zabezpečení procesů, produktů a výměny informací naprostým základem.“

Jako předskokan v automatizační technice přihlížíme k této skutečnosti a disponujeme se společností Phoenix Contact Cyber Security GmbH (dříve Innominate Security Technologies AG) vlastním kompetenčním centrem pro kybernetickou bezpečnost v Berlíně. Toto know-how nám umožňuje nabízet individuální síťová řešení a produkty speciálně pro požadavky průmyslu.

Průmyslová bezpečnost sítě

Bezpečnostní rizika v průmyslových sítích  

Průmyslová bezpečnost sítě chrání před riziky rostoucího zesíťování

Industrial Network Security znamená ochranu zesíťovaných průmyslových systémů a zařízení před útoky, datovou špionáží, výpadky v důsledku virů, škodlivých programů a chybného ovládání. Neboť na rozdíl od standardního Ethernetu není tak jednoduše možné etablované bezpečnostní koncepty jako kancelářské firewally přenést do výrobních sítí. Nesplňují speciální požadavky průmyslu.

Na základě naší dlouholeté zkušenosti v automatizační technice známe požadavky průmyslu a můžeme je vyřešit osvědčenými bezpečnostními koncepty a inovativními produkty. Nabízíme například:

 • Speciální funkce firewallu pro průmyslu, např. conditional firewall a user firewall
 • Deep Packet Inspection pro průmyslové protokoly
 • Bezpečné přístupy k síti pro servisní techniky

Bezpečný dálkový přístup

Celosvětově bezpečná komunikace  

Bezpečné koncepty dálkové údržby pro celosvětové zesíťování strojů a zařízení

Řízení výrobních zařízení pomocí dálkového přístupu šetří cestovní náklady a snižuje doby prostoje. Abyste mohli vydatně profitovat z možností dálkové údržby, je zapotřebí bezpečné, spolehlivé a bezporuchové spojení. Neboť nezabezpečené dálkové spojení umožňuje i nepovolaným osobám přístup k firemní síti: bezpečnostní nedostatek, který může vést ke značným hospodářským škodám.

Naše komponenty pro bezpečný dálkový přístup zaručují obzvláště bezpečný přenos dat přes VPN tunel a za použití nejmodernějších standardů kódování. I v tomto případě nabízíme promyšlené systémy, které zohledňují speciální požadavky průmyslu. Naše komponenty například umožňují:

 • jednoduché připojení strojů a zařízení bez instalace softwaru
 • flexibilní spojení přes internet nebo mobilní rádiovou síť
 • firewall ve VPN tunelu pro zabezpečení přístupů
 • VPN komunikaci beze změn firemního firewallu

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Dornych 47
CZ-617 00 Brno
+420 542 213 401

Tato webová stránka používá soubory cookies , pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s naší cookie politikou. Více informací naleznete v našich zásadách o ochraně osobních údajů.

zavřít