Muliggjør tilkobling til EtherNet/IP-, MODBUS TCP- og OPC UA-nettverk. Det åpner for drift av opptil åtte IO-Link-sensorer/-aktuatorer og brukes i tillegg til å registrere digitale signaler. Utstyret er designet for bruk innen anleggsteknikk.
IOL MA8 EIP DI8
-
Kommunikasjonsmodul
1072839
IO-Link-master med åtte kanaler stiller komfortable konfigurasjoner av IO-Link-enheter til rådighet ved hjelp av Web-based Management. Støtter tilkobling til EtherNet/IP, MODBUS og OPC UA. Har åtte ekstra digitale innganger, redundante tilkoblinger for inngangsstrømforsyning, pluggbare klemmer med push-in-tilkobling.
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Bredde | 45 mm |
| Høyde | 114,5 mm |
| Dybde | 99 mm |
| Merknad for bruk | |
| Merknad for bruk | Kun for industriell bruk |
| Bruksrestriksjoner | |
| EMC-merknad | EMC: Klasse A-produkt, se produsenterklæring på nedlastingsområdet |
| Farge (Hus) | grå (RAL 7042) |
| Husmateriale | Polyamid |
| EtherNet/IP™ | |
| Antall kanaler | 2 |
| Tilkoblingstype | RJ45-bøssing |
| Overføringshastighet | 10/100 MBit/s (med autonegotiation) |
| Overføringsfysikk | Ethernet i RJ45 twisted pair |
| EtherNet/IP™ | |
| Utstyrstype | EtherNet/IP™-enhet |
| Digital: | |
| Betegnelse inngang | Digitale innganger |
| Beskrivelse av inngang | IEC 61131-2 type 1 |
| Antall innganger | 8 |
| Tilkoblingstype | Push-in- / stikkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 3-leder |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | 0 V DC ... 5 V DC |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 15 V DC ... 30 V DC |
| Merkeinngangsspenning UIN | 24 V DC |
| Nominell inngangsstrøm ved UIN | typ. 3,5 mA |
| Inngangsfrekvens | 0,5 kHz |
| Beskyttelseskobling | Overbelastningsbeskyttelse |
| Kortslutningsbeskyttelse av sensorforsyningen | |
| Digital | |
| Betegnelse inngang | Digitale innganger |
| Beskrivelse av inngang | IO-Link-porter i driftsmodus digital inngang (DI) |
| Antall innganger | maks. 8 (EN 61131-2 type 1 og 3) |
| Tilkoblingstype | Push-in- / stikkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 3-leder |
| Merkeinngangsspenning UIN | 24 V DC |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | 8 V DC ... 11,5 V DC (for C/Q-stift) |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 10,5 V DC ... 13 V DC |
| Sensorstrøm pr. kanal | maks. 200 mA (fra L+/L-) |
| Sumstrømmen sensor | maks. 1,6 A (fra L+/L-) |
| Beskyttelseskobling | Overbelastningsbeskyttelse; ja |
| Kortslutningsbeskyttelse av sensorforsyningen; elektronisk | |
| IO-Link | |
| Beskrivelse av inngang | Digitale innganger (DI) |
| Tilkoblingstype | Push-in- / stikkobling |
| Merkeinngangsspenning UIN | 24 V DC |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | 5,2 V DC ... 6,4 V DC |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 6,8 V DC ... 8 V DC |
| Nominell inngangsstrøm | typ. 3,5 mA |
| Sensorstrøm pr. kanal | maks. 200 mA (fra L+/L-) |
| Sumstrømmen sensor | maks. 1,6 A (fra L+/L-) |
| Beskyttelseskobling | Overbelastningsbeskyttelse; ja |
| Kortslutningsbeskyttelse av sensorforsyningen; ja | |
| IO-Link | |
| Antall porter | 8 |
| Tilkoblingstype | Push-in- / stikkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 3-leder |
| Syklustid | min. 4 ms (IO-link - syklustid) |
| Digital: | |
| Maksimal utgangsstrøm pr. kanal | 200 mA |
| Digital | |
| Beskrivelse av utgang | IO-Link-porter i driftsmodus digital utgang (DO) |
| Tilkoblingstype | Push-in- / stikkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 3-leder |
| Antall utganger | maks. 8 |
| Nominell utgangsspenning | 24 V DC |
| Maksimal utgangsstrøm pr. kanal | 200 mA |
| Maksimal utgangsstrøm pr. modul | 1,6 A |
| Merkelast ohmsk | 4,8 W (120 Ω, ved nominell last) |
| Utgangsspenning i utkoblet tilstand | maks. 1 V |
| Utgangsstrøm i utkoblet tilstand | maks. 400 µA |
| Beskyttelseskobling | Overbelastningsbeskyttelse |
| Kortslutningsbeskyttelse; ja | |
| Egenskaper ved overlast | Utkobling med automatisk restart |
| Produkttype | IO-komponenter |
| Produktserie | Stand-alone |
| Byggform | Stand-alone |
| Maksimalt effekttap ved nominelle betingelser | 4,4 W |
| Forsyning: IO-Link | |
| Nominell periferiforsyningsspenning | 24 V DC |
| Nominell strøm pr. IO-Link-port | maks. 200 mA (på C/Q) |
| maks. 200 mA (på L+/L-) | |
| Tillatt ledningslengde | < 20 m |
| Beskyttelseskobling | Overbelastningsbeskyttelse; ja |
| Potensialer | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC |
| Forsyningsspenningsområde | 10,8 V DC ... 30 V DC |
| Strømforbruk | 155 mA |
| Forsyning: Modulelektronikk | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC |
| Forsyningsspenningsområde | 18 V DC ... 30 V DC |
| Strømopptak | 3,7 A |
| Forsyning: | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC |
| Forsyningsspenningsområde | 18 V DC ... 30 V DC |
| Strømopptak | maks. 3,7 A |
| Typisk strømopptak | 155 mA (ved 24 V DC) |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 24-V-forsyning/Ethernet | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (US) / FE | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet/FE | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: Ethernet/Ethernet | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Tilkoblingstype | Innstikkstilkobling |
| pluggbar | ja |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,2 mm² ... 2,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 24 ... 14 |
| Avisoleringslengde | 10 mm |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 60 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % |
| Mechanical test | |
| Vibrasjonsfasthet i henhold til EN 60068-2-6/IEC 60068-2-6 | 1g |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 1072839 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Rabattgruppe | 31NDR |
| Produktnøkkel | DRI7PD |
| GTIN | 4055626766904 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 383,5 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 226,6 g |
| Tolltariffnummer | 85176200 |
| Opprinnelsesland | US |
ECLASS
| ECLASS-13.0 | 27242608 |
| ECLASS-15.0 | 27242608 |
ETIM
| ETIM 10.0 | EC001604 |
UNSPSC
| UNSPSC 21.0 | 32151600 |
| EU RoHS | |
| Oppfyller kravene iht. RoHS-direktivet | Ja (Ingen unntak) |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-E
Ingen farlige stoffer over grenseverdiene
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
Dine fordeler
Web-based Management
8-kanals IO-Link-Master
Diagnostikk- og statusvisninger
Kortslutnings- og overlastbeskyttelse av sensorforsyningen
Pluggbare tilkoblingsklemmer, Push-in-tilkoblingsteknikk
Tilkoblinger for opptil 16 digitale sensorer
Ofte søkt
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo