Miejsca wydobycia

Miejsca wydobycia

Bezpieczne monitorowanie z oddali

Rozwiązania do monitorowania miejsc wydobycia umożliwiają stałą kontrolę nad systemem.

Powrót do Zastosowania i rozwiązania

Kategoria

Miejsca wydobycia ropy naftowej lub gazu mogą się bardzo różnić w zależności od warunków geologicznych, geograficznych, wydobywanego surowca oraz wielkości. Dodatkowo mogą być oddalone od siebie o wiele kilometrów, a często nie ma tam ani sieci kablowych, ani zasięgu GSM. Przestarzałe miejsca wydobycia nie są praktycznie wyposażone w systemy monitorowania, co znacznie zwiększa koszt ich serwisowania.

Phoenix Contact oferuje wytrzymałe kompleksowe rozwiązania do cyfryzacji pól naftowych, do remontów (Brownfield) lub nowych realizacji (Greenfield). Umożliwiają one niezawodne i niedrogie monitorowanie i diagnozowanie również na znaczne odległości.

Zalety

  • Partner w dziedzinie cyfryzacji pól naftowych za pomocą skalowalnych kompleksowych rozwiązań
  • Bezpieczna komunikacja z szyfrowaniem danych do wielu sposobów transmisji
  • Efektywne serwisowanie niższym kosztem z koncepcjami mobilnego i rozproszonego dostępu do aplikacji

Monitorowanie miejsc wydobycia

Remote Terminal Unit do monitorowania miejsc wydobycia z niezależnym zasilaczem  

Skalowane kompleksowe rozwiązanie do monitorowania miejsc wydobycia

RTU, czyli Remote Terminal Unit, to ważny aspekt zdalnego monitorowania miejsc wydobycia surowców. Kompleksowe rozwiązania Phoenix Contact znacznie ułatwiają dostęp, na przykład do stacji pomp.

Proces wydobycia oraz dyspozycyjność systemu stają się dzięki temu bardziej przejrzyste, ponieważ przeglądy można wykonywać w zależności od aktualnych potrzeb.

Bezpieczne sieci

Bezpieczna sieć z użyciem modułu radiowego Radioline  

Bezpieczne przesyłanie sygnałów za pomocą modułu radiowego Radioline

W zależności od wymogów technicznych i geograficznych miejsca wydobycia firma Phoenix Contact oferuje niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązania do przesyłania danych ze sterowni i do sterowni.

Od systemów radiowych z zamkniętym protokołem, poprzez modemy 3G z routerem bezpieczeństwa i technologią VPN po modemy SHDSL, o ile dostępna jest infrastruktura z odpowiednimi przewodami.

Zdalna diagnostyka

Tablet dopuszczony do użytku w strefie Ex do monitorowania miejsca wydobycia  

Tablet dopuszczony do użytku w strefie Ex do monitorowania miejsca wydobycia

Zapewnij sobie dostęp do swojego miejsca wydobycia o dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na świecie, diagnozuj elastycznie stan swojej instalacji. Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne Visu+ mobile możesz na przykład za pomocą tabletu lub smartfona dopuszczonego do użytku w strefie Ex mieć dostęp do informacji na temat miejsca wydobycia.

W ten sposób możesz stworzyć efektywne rozwiązania do obsługi i nadzoru dla personelu serwisowego.

Sieć cyfrowego pola naftowego

Miejsca wydobycia tworzą często szeroko rozgałęzioną siatkową sieć. Do niezawodnego przesyłania danych również przez wiele kilometrów znajdziesz u nas rozwiązania komunikacyjne na bazie modułów radiowych Radioline.

Radioline umożliwia szybką konfigurację również sieci siatkowych – pokrętłem bezpośrednio w urządzeniu lub z pendrive'a. W razie awarii następuje natychmiastowa kompensacja uszkodzonego modułu radiowego.

Sieć cyfrowego pola naftowego  

Urządzenia firmy Phoenix Contact stworzą niezawodną i bezpieczną sieć na polu naftowym.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410