Klemmen er designet for bruk innenfor en Inline-stasjon. Den brukes til å sende ut analoge spenningssignaler.
IB IL AO 2/U/BP
-
Inline-klemme
2732732
Inline analog utgangsmodul, uten tilbehør, to utganger, 0-10 V, ± 10 V, 2-ledertilkoblingsteknikk
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Byggform | modulær |
| Modul | |
| ID-kode (des.) | 91 |
| ID-kode (hex) | 5B |
| Lengdekode (heks) | 02 |
| Lengdekode (des) | 02 |
| Prosessdatakanal | 32 Bit |
| Inngangsadresseområde | 4 Byte |
| Utgangsadresseområde | 4 Byte |
| Registerlengde | 32 Bit |
| Behov for parameterdata | 6 Byte |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 40 mA |
| typ. 33 mA | |
| Potensialer: Forsyning av analogmoduler (UANA) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Strømforbruk | maks. 35 mA |
| typ. 25 mA | |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk), 24 V-forsyning UANA / periferi | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk), 24 V-forsyning UANA / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (periferi) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Analog: | |
| Betegnelse utgang | Analoge utganger |
| Tilkoblingsteknikk | 2-leder (skjermet) |
| Antall utganger | 2 |
| D/A-omformingstid | < 100 µs |
| Beskyttelseskobling | Transientbeskyttelse av utganger |
| Dataformat | IL, IB ST |
| Utgangsverdifremstilling | 16 bit (15 bit + fortegn) |
| DAC-oppløsning | 13 Bit |
| Oppdatering av prosessdata | < 2 ms |
| Last / utgangslast strømutgang | > 2 kΩ |
| Utgangssignal spenning | 0 V ... 10 V |
| -10 V ... 10 V | |
| Last/utgangslast spenningsutgang | > 2 kΩ 0,05 % |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Inline-lokalbuss | |
| Antall kanaler | 2 |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Overføringshastighet | 500 kBit/s |
| Overføringsfysikk | Kobber |
| Målskisse |
|
| Bredde | 12,2 mm |
| Høyde | 119,8 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Farge | grønn |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 2732732 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Produktnøkkel | DRI142 |
| GTIN | 4017918187125 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 70,7 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 56,39 g |
| Opprinnelsesland | DE |
| China RoHS | |
| Environment friendly use period (EFUP) |
EFUP-E
Ingen farlige stoffer over grenseverdiene
|
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo