Klemmen er designet for bruk innenfor en Inline-stasjon. Den brukes til å sende ut digitale signaler og muliggjør kanalvis utvidet diagnostikk for feilene overlast, kortslutning og trådbrudd Egenskaper - Tilkoblinger for to digitale aktuatorer - Tilkobling av aktuatorene i 2-, 3- og 4-lederteknikk - Nominell strøm pr. utgang: 500 mA - Klemmens totale strøm: 1 A - Kortslutnings- og overlastbeskyttede utganger - Gjenkjenning av trådbrudd - Diagnostikk- og statuskvisninger - Enkeltkanaldiagnostikk - Parametriserbare egenskaper på utgangene ved INTERBUS-reset
IB IL 24 EDO 2
-
Inline-klemme
2742599
Inline digital-utgangsmodul, uten tilbehør, to utganger, 24 V DC, 500 mA, 4-ledertilkoblingsteknikk, utvidet diagnostikk, parametriseringsbare utganger
Produktdetaljer
| Byggform | modulær |
| Antall kanaler | 2 |
| Diagnostikkmeldinger | Kortslutning eller overlast på de digitale utgangene Feilmelding i diagnostikkoden (buss) samt i visning (2 Hz) via LED (D) i modulen |
| Modul | |
| ID-kode (des.) | 191 |
| ID-kode (hex) | BF |
| Lengdekode (heks) | 41 |
| Lengdekode (des) | 65 |
| Prosessdatakanal | 4 Bit |
| Inngangsadresseområde | 4 Bit |
| Utgangsadresseområde | 4 Bit |
| Registerlengde | 4 Bit |
| Behov for parameterdata | 3 Byte |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 40 mA |
| Potensialer: Forsyning av segmentkrets (US) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Strømforbruk | maks. 1 A |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 5 V-forsyning innkommende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 5 V-forsyning videreførende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk) / 24 V-forsyning (periferi) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (periferi) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Digital: | |
| Betegnelse utgang | Digitale utganger |
| Beskrivelse av utgang | utvidet diagnostikk, parametriseringsbare utganger |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 2-, 3-, 4-leder |
| Antall utganger | 2 |
| Beskyttelseskobling | Kortslutningsbeskyttelse, overbelastningsbeskyttelse |
| Utgangsspenning | 24 V DC (US - 1 V) |
| Maksimal utgangsstrøm pr. kanal | 500 mA |
| Maksimal utgangsstrøm pr. modul | 1 A |
| Nominell utgangsspenning | 24 V DC (Spenningsdifferanse ved Inom ≤ 1 V) |
| Merkelast induktiv | 12 W |
| Merkelast lamper | 12 W |
| Merkelast ohmsk | 12 VA |
| Egenskaper ved overlast | Auto-restart |
| Egenskaper ved induktiv overlast | Utgangen kan bli ødelagt |
| Egenskaper ved utkobling av spenning | Utgangen følger spenningsforsyningen uten forsinkelse |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Inline-lokalbuss | |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Diagnostikkmeldinger | |
| Diagnostikk | Kortslutning eller overlast på de digitale utgangene |
| Melding | Feilmelding i diagnostikkoden (buss) samt i visning (2 Hz) via LED (D) i modulen |
| Målskisse |
|
| Bredde | 12,2 mm |
| Høyde | 119,8 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Merknader til målangivelser | Husdimensjoner |
| Farge | grønn |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 2742599 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Produktnøkkel | DRI132 |
| GTIN | 4017918876784 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 65,4 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 51,09 g |
| Opprinnelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo