Klemmen er designet for bruk innenfor en Inline-stasjon. Den brukes til å registrere digitale signaler.
IB IL 24 DI 16
-
Inline-klemme
2726230
Inline digital-inngangsmodul, uten tilbehør, 16 innganger, 24 V DC, 2-, 3-ledertilkoblingsteknikk
Produktdetaljer
| Byggform | modulær |
| Antall kanaler | 16 |
| Programmeringsdata | |
| Lengdekode (heks) | 01 |
| ID-kode (des.) | 190 |
| Lengdekode (des) | 01 |
| Prosessdatakanal | 16 Bit |
| Inngangsadresseområde | 2 Byte |
| Utgangsadresseområde | 0 Byte |
| Parameter channel (PCP) | 0 Byte |
| Register length (bus) | 16 Bit |
| Feltbussdatatelegram | |
| Behov for parameterdata | 1 Byte |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 60 mA |
| Potensialer: Forsyning av segmentkrets (US) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Forsyningsspenningsområde | 19,2 V DC ... 30 V DC (inklusive alle toleranser, inklusive ripple) |
| Strømforbruk | maks. 4 A |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 5 V-forsyning innkommende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 5 V-forsyning videreførende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk) / 24 V-forsyning (periferi) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (periferi) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Digital: | |
| Betegnelse inngang | Digitale innganger |
| Antall innganger | 16 (IEC 61131-2 type 1) |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 2-, 3-leder |
| Inngangsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | -3 V DC ... 5 V DC |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 15 V DC ... 30 V DC |
| Typisk reaksjonstid | < 1 ms |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Inline-lokalbuss | |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Overføringshastighet | 500 kBit/s |
| Målskisse |
|
| Bredde | 48,8 mm |
| Høyde | 119,8 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 2726230 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Produktnøkkel | DRI131 |
| GTIN | 4017918168094 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 140,3 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 113,31 g |
| Opprinnelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
-
-
IB IL FIELD 8 - Merkefelt 2727515
-
ESL 62X10 - Innstikksstrimmel 0809492
-
ESL 62X46 - Innstikksstrimmel 0809502
-
IB IL SCN-12-ICP - Inline-plugg 2727611
-
ZB 6:UNBEDRUCKT - Merkeremse 1051003
-
ZB 6/WH-100:UNBEDRUCKT - Merkeremse 5060935
-
ZB 6,QR:FORTL.ZAHLEN - Merkeremse 1051029
-
ZBFM 6/WH:UNBEDRUCKT - Zackremsematte flat 0803618
-
B-STIFT - Merkepenn 1051993
-
X-PEN 0,35 - Merkepenn 0811228
-
FLKM 14-PA-INLINE/IN16 - Frontadapter 2302751
Dine fordeler
16 digitale innganger
Tilkobling av sensorene i 2- og 3-lederteknikk
Diagnostikk- og statusvisninger
Maks. tillatt laststrøm pr. sensor: 250 mA
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo