Inline tellermodulen IB IL CNT registrerer og bearbeider raske impulsfølger fra sensorer. Den er utstyrt med én tellerinngang, én styreinngang samt en fritt parametriserbar koblingsutgang som settes av modulen selv. Slik oppnår man korte reaksjonstider som er uavhengige av buss og styring. Modulen kan tas i bruk i driftstypene hendelsestelling, frekvensmåling, tidsmåling og impulsgiving.
Inngangene er egnet for tilkobling av initiatorer med både 24 V DC-forsyning og 5 V DC-forsyning. Koblingsutgangen leverer en strømstyrke på maksimalt 500 mA.
Denne varianten kan tas i bruk i et INTERBUS 2 Mbaud-system.
IB IL CNT-2MBD
-
Inline-funksjonsmodul
2855813
Inline tellermodul, én tellerinngang, én styreinngang, én utgang, 24 V DC, 500 mA, 3-ledertilkoblingsteknikk
Gratis nedlasting tilgjengelig.
Nedlastinger
Produktdetaljer
| Byggform | modulær |
| Inline | |
| Driftsmodus | Prosessdatadrift med to ord |
| Diagnostikkmeldinger | Kortslutning av sensorforsyningen |
| Overbelastning av sensorforsyningen |
| Modul | |
| ID-kode (des.) | 191 |
| ID-kode (hex) | BF |
| Lengdekode (heks) | 02 |
| Lengdekode (des) | 02 |
| Prosessdatakanal | 32 Bit |
| Inngangsadresseområde | 4 Byte |
| Utgangsadresseområde | 4 Byte |
| Registerlengde | 4 Byte |
| Behov for parameterdata | 1 Byte |
| Behov for konfigurasjonsdata | 5 Byte |
| Potensialer: Forsyning av logikk (UL) | |
| Forsyningsspenning | 7,5 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 60 mA |
| typ. 50 mA | |
| Effektopptak | maks. 0,45 W (til UL) |
| Potensialer: Forsyning av segmentkrets (US) | |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (via potensialrangerer) |
| Strømforbruk | maks. 1 A |
| Forsyning: | |
| Betegnelse | Sensorforsyning |
| Forsyningsspenning | 24 V DC (genereres fra segmentforsyningen US) |
| Galvanisk skille / isolasjon av spenningsområdene | |
| Testspenning: 5 V-forsyning innkommende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 5 V-forsyning videreførende fjernbuss / 7,5 V-forsyning (busslogikk) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 7,5 V-forsyning (busslogikk) / 24 V-forsyning (periferi) | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Testspenning: 24 V-forsyning (periferi) / funksjonsjord | 500 V AC, 50 Hz, 1 min |
| Måler: | |
| Betegnelse inngang | Målerinngang for 24 V signaler |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 2-, 3-leder |
| Antall innganger | 1 (kun en målerinngang kan benyttes, for signaler på enten 24 V eller 5 V) |
| Driftsmodus | Hendelsestelling, frekvens-/tidsmåling |
| Inngangsspenning | 24 V DC (Nominell spenning) |
| 30 V DC (maks.) | |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | 0 V DC ... 5 V DC |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 15 V DC ... 30 V DC |
| Inngangsfrekvens | maks. 100 kHz |
| Inngangsstrøm | typ. 5 mA |
| Inngangsmotstand | ca. 5,7 kΩ |
| Måler: | |
| Betegnelse inngang | Målerinngang for 5 V signaler |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 2-leder (skjermet), ekstern 5 V forsyning |
| Antall innganger | 1 (kun en målerinngang kan benyttes, for signaler på enten 24 V eller 5 V) |
| Driftsmodus | Hendelsestelling, frekvens-/tidsmåling |
| Inngangsspenning | 5 V DC (Nominell spenning) |
| 8 V DC (maks.) | |
| Inngangsspenningsområde "0"-signal | 0 V ... 1,5 V |
| Inngangsspenningsområde "1"-signal | 3,5 V ... 8 V |
| Inngangsfrekvens | maks. 100 kHz |
| Inngangsstrøm | typ. 5 mA |
| Inngangsmotstand | ca. 1,7 kΩ |
| Digital: | |
| Betegnelse utgang | Koblingsutgang |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Tilkoblingsteknikk | 2-leder |
| Antall utganger | 1 |
| Beskyttelseskobling | Kortslutningsbeskyttelse; ja, kortslutningssikker (automatisk gjeninnkobling) |
| Overbelastningsbeskyttelse | |
| Utgangsspenning | 24 V DC (Nominell spenning) |
| Utgangsstrøm | maks. 0,5 A (Nominell strøm) |
| Merkelast induktiv | maks. 12 VA (1,2 H, 48 Ω) |
| Merkelast lamper | maks. 12 W |
| Merkelast ohmsk | maks. 12 W (48 Ω) |
| Returspenningsfasthet mot korte impulser | returspenningsfast |
| Egenskaper ved ohmsk overlast | Auto-restart etter at overlast er fjernet |
| Egenskaper ved induktiv overlast | Utgangen kan bli ødelagt |
| Egenskaper ved lampeoverlast | Auto-restart etter at overlast er fjernet |
| Overstrømsutkobling | min. 0,7 A |
| Inline-tilkoblingsplugger | |
| Tilkoblingstype | Fjærkrafttilkobling |
| Ledertverrsnitt entrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt flertrådet | 0,08 mm² ... 1,5 mm² |
| Ledertverrsnitt AWG | 28 ... 16 |
| Avisoleringslengde | 8 mm |
| Inline-lokalbuss | |
| Tilkoblingstype | Inline-datarangerer |
| Overføringshastighet | 2 MBit/s |
| Overføringsfysikk | Kobber |
| Diagnostikkmeldinger | |
| Diagnostikk | Kortslutning av sensorforsyningen |
| Diagnostikkmeldinger | |
| Diagnostikk | Overbelastning av sensorforsyningen |
| Målskisse |
|
| Bredde | 24,4 mm |
| Høyde | 119,8 mm |
| Dybde | 71,5 mm |
| Farge | grønn |
| Miljøforhold | |
| Omgivelsestemperatur (drift) | -25 °C ... 55 °C |
| Beskyttelsesgrad | IP20 |
| Lufttrykk (drift) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Lufttrykk (lagring/transport) | 70 kPa ... 106 kPa (opptil 3000 m over havet) |
| Omgivelsestemperatur (lagring/transport) | -25 °C ... 85 °C |
| Tillatt luftfuktighet (drift) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Tillatt luftfuktighet (lagring/transport) | 10 % ... 95 % (iht. DIN EN 61131-2) |
| Beskyttelsesklasse | III (IEC 61140, EN 61140, VDE 0140-1) |
| Monteringstype | Skinnemontering |
| Artikkelnummer | 2855813 |
| Pakkestørrelse | 1 Stk. |
| Minimum bestillingsmengde | 1 Stk. |
| Produktnøkkel | DRI163 |
| GTIN | 4017918955946 |
| Vekt pr. stk. (inkl. forpakning) | 144,7 g |
| Vekt pr. stk. (ekskl. forpakning) | 117,71 g |
| Opprinnelsesland | DE |
| EU REACH SVHC | |
| Henvisning til REACH-kandidatstoff (CAS-nr.) | Ingen stoff med en masseandel på over 0,1 % |
Kompatible produkter
PHOENIX CONTACT AS
Strømsveien 344; N-1081 Oslo