Monitorowanie pomp i silników

Monitorowanie pomp i silników

Prewencyjne utrzymanie ruchu

Monitoruj niezawodnie stan urządzeń rotacyjnych.

Znaczna część nieplanowanych awarii jest spowodowana przez maszyny i urządzenia wirujące. Często przeglądy tych urządzeń odbywają się w stałych odstępach czasu lub nie są wykonywane w ogóle. Dlatego są przeprowadzane zbyt wcześnie lub w niektórych przypadkach zbyt późno, co prowadzi do przestojów produkcji.

Umożliwiamy przeprowadzanie przeglądów we właściwym czasie poprzez stałe monitorowanie newralgicznych pomp i silników. W zależności od wielkości i typu maszyny może być wskazany monitoring hydrauliczny, mechaniczny lub elektryczny.

Korzyści

  • Łatwa instalacja i prosty montaż urządzeń do pomiaru mocy czynnej do monitorowania urządzeń rotacyjnych
  • Minimalizacja prac związanych z utrzymaniem ruchu dzięki konserwacji zapobiegawczej uwzględniającej parametry elektryczne
  • Dalsze zwiększenie dyspozycyjności systemu poprzez opcjonalną analizę drgań i stanu łożysk

Punkty do oceny stanu

Pompy, silniki, linia technologiczna  

Punkty do oceny stanu

Na podstawie mocy elektrycznej można określić działanie, stan i punkt pracy maszyny lub procesu.

Na podstawie charakterystyki mocy czynnej można zidentyfikować wiele nieprawidłowości, co pozwala na wykonywanie przeglądów we właściwym czasie.

Monitorowanie pomp i silników

Pompa, silnik, moc elektryczna  

Pomiar mocy elektrycznej do oceny stanu

Parametry robocze silnika są rejestrowane na podstawie elektrycznej mocy czynnej poprzez pomiar prądu i napięcia. Jest to możliwe w przypadku urządzeń trójfazowych w połączeniu z napędem bezpośrednim, stycznikiem lub falownikiem.

Dodatkowo można zastosować do monitorowania dalsze czujniki, dzięki którym model monitorowania jest dokładniejszy. Dane są przesyłane do nadrzędnego systemu, np. Cloud, MES, DB lub Asset Management. Jest przy tym zagwarantowany brak sprzężeń zwrotnych.

Chcesz otrzymać informacje na temat zastosowania naszych rozwiązań do monitorowania w Twoim zakładzie?

Chętnie doradzimy i pomożemy Ci w opracowaniu indywidualnej i skalowalnej koncepcji monitorowania po gotowy montaż i uruchomienie.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410