Betáplálás-kezelés Innovatív megoldásainkkal a decentralizált energiatermelő rendszereket rugalmasan lehet csatlakoztatni a hálózatüzemeltető helyi követelményeinek megfelelően.

Betáplálás-kezelés

Kihívás


Hálózati csatlakozási pont egy napenergetikai parkban

A hálózati csatlakozási pont paramétereit mérőkészülékek mérik, és egy központi EZA szabályozóhoz továbbítják

A decentralizált energiatermelő rendszerek hálózattal kompatibilis csatlakoztatása

Az energetikai átalakulás miatt a decentralizált energiatermelő rendszereknek és az akkumulátoros tárolórendszereknek nagyban hozzá kell járulniuk a hálózat stabilitásához.
Az illetékes hálózatüzemeltetők a fotovillamos rendszerek hálózatra csatlakoztatási feltételei között megadják a hálózati frekvencia és feszültség betartandó tűrését, valamint a meddő teljesítményt is.
A létesítmény vezérléséhez az energiatermelő rendszerek (EZA) szabályzói gyűjtik az aktuális feszültség és frekvencia adatait a hálózati csatlakozási pontokon. Az inverterek megfelelő előírt értékeit ennek alapján határozzák meg abból a célból, hogy a hálózati csatlakozási ponton szabályozzák a hatásos és a meddő teljesítményt.

Megoldás


Kapcsolószekrény-megoldás a betáplálásszabályozáshoz

Kapcsolókészülék-kombináció betáplálásszabályozáshoz

Hálózati támogatás a betáplálás-szabályozásnak köszönhetően Egyszerű csatlakoztatás teljes megoldással

Az energiaellátóhoz és a közvetlen értékesítőhöz kapcsolódó interfészeket, illetve a külső készülékek, például inverterek és energiamérő készülékek integrálását a megoldási partnereink projektspecifikusan valósítják meg. A betáplálás-szabályozásra szolgáló telepítésre kész kapcsolószekrény-megoldásokkal már egyetlen házban egyesítettünk minden szükséges összetevőt, pl. a vezérlőt, az I/O modulokat, a hálózattechnikát és a tápellátást. Ily módon az Ön decentralizált energiatermelő rendszere hozzájárul a hálózati stabilitáshoz.

Vezérlő betáplálásszabályozáshoz

Vezérlő betáplálásszabályozáshoz

Az energiatermelő rendszerek hálózatnak megfelelő csatlakoztatása Tanúsítás

Akár fotovoltaikus, akár szélenergia- vagy biogáz-létesítményekről van szó: a német közép-, nagy- vagy extra nagyfeszültségű hálózatba betápláló energiatermelő rendszereket tanúsított szabályzóegységgel, úgynevezett energiatermelő rendszer szabályzóval kell felszerelni. A tanúsítványt a DIN EN ISO/IEC 17065 szerint akkreditált tanúsító szervezet állítja ki. A tanúsítvány az aktuális irányelvekhez való folyamatos alkalmazkodást követel meg.

A mi energiatermelő rendszer szabályzónk, a Power Control Unit (PCU) Németországban a VDE-AR-N 4110/20/30 szabvány szerint tanúsítva van. A PCU megfelel a hatásos és meddő teljesítményre vonatkozó előírásoknak, valamint megvalósítja a hálózati csatlakozási ponton előírt feszültségfeltételek felügyeletét. Spanyolországban a PCU a Norma Técnica de Supervisión de la Conformidad de los Módulos de Generación de Electricidad szabvány szerint tanúsítva van. Lengyelországban pedig a ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2016/631 szerinti tanúsítvány van érvényben.

Egy munkatárs ül a képernyő előtt, amelyen a vezérlőfelület látható

Csökkentett programozási ráfordítás a betáplálás-szabályozáshoz

Az interfész programok jelentősen csökkentett programozási ráfordítást kínálnak

A Phoenix Contact saját hardvereiből és szoftvereiből álló megoldása gondoskodik arról, hogy a betáplálás-szabályozás műszaki tervezési ráfordítása csekély maradjon. A szoftver funkcióválasztéka folyamatosan bővül. A PLCnext Engineer programozási környezethez kész interfészprogramok állnak rendelkezésre. Ezek lehetővé teszik a hálózatüzemeltetők, a közvetlen értékesítők, az energiamérő készülékek, az inverterek, a portálok és az időjárás-érzékelők gyors és egyszerű integrációját. Az alkalmazás PLCnext Engineer szoftverben megvalósított konfigurálása után az interfészek paraméterezése következik az eHMI-ben.

Interaktív képtérkép: A betápláláskezelés topológiája
Betáplálásszabályzó
Energiatermelő rendszer szabályzónkkal a decentralizált energiatermelő rendszereket rugalmasan lehet csatlakoztatni, a hálózatüzemeltető helyi követelményeinek megfelelően.
Tudjon meg többet
Betáplálásszabályzó
Energiamérő készülékek
Egymással összehangolt mérőkészülékeink csökkentik az energetikai adatgyűjtés ráfordításait.
Tudjon meg többet
Energiamérő készülékek
Generátor-csatlakozódobozok
A fotovillamos ágáramokat felügyelő rendszerünkkel Ön azonnal reagálhat az üzemzavarokra és teljesítményveszteségekre, még egyes ágak kiesése esetén is.
Tudjon meg többet
Generátor-csatlakozódobozok
Távvezérlés és vezérlés
A földrajzilag elosztott, decentralizált hálózati alállomások központi irányítóközponthoz való csatlakoztatása moduláris és méretezhető távvezérlő rendszereket igényel.
Tudjon meg többet
Távvezérlés és vezérlés

Önnek nyújtott előnyök

  • A fotovoltaikus rendszerek üzembe helyezésének felgyorsítása a hálózati csatlakozási ponton
  • Energiatermelő rendszer szabályzónk tanúsítása Németország, Lengyelország és Spanyolország számára, valamint az európai hálózati csatlakozási követelmények teljesítése a "Generátorokra vonatkozó követelmények" (NC RfG) hálózati kódexe szerint
  • Megbízható rendszerüzemeltetés és egyszerű hálózati csatlakozás az összes csatlakoztatási feltétel teljesítése révén
  • Felhasználóbarát kivitel a kész interfészprogramokon alapuló jelentősen csökkentett programozási ráfordításnak köszönhetően
  • A lehető legnagyobb rugalmasság a rendszer nyitottsága és skálázhatósága révén
A helyi hálózati alállomás kapcsolószekrénye

A helyi hálózati alállomások felügyelete és vezérlése

Intelligens elosztóhálózatok Moduláris távvezérlés-technika helyi hálózati alállomásokhoz

Az energiahálózatok hatékony kiépítésének és megbízható üzemeltetésének alapvető feltétele az üzemi értékek felügyelete. Moduláris távvezérlés-technikai megoldásainkkal Ön egyszerűen felügyelheti és vezérelheti rendszereit távolról, és mindig minden információt egy pillantással áttekinthet.

Az energiamérő készülékek és az energiafogyasztás-mérők áttekintése

Az energiamérő készülék az energiatermelő rendszer fontos jellemzőit méri

Energiamonitoring Intelligens monitoring az Ön jövőbeli energiamenedzsmentjéhez

A hálózatba köthető energiamérőkkel központilag és helyben is lehet a villamos jellemzőket felügyelni. Ezáltal a fotovillamos rendszer valamennyi lényeges jellemzője egy kisvezérlőn keresztül gyűjthető, és egy SQL adatbázisban jegyzőkönyvezhető. A Phoenix Contact energiamérő készülékeivel Ön jól illeszkedő megoldást kap az energiatermelő rendszer optimális hálózati integrálásához.

Egy férfi és egy nő beszélgetnek egy termékről, táblagép mellett

Energy Solution partnereink

A Phoenix Contact világszerte válogatott partnerekkel működik együtt, akik átfogó tudással bírnak termékeinkről és rendszereinkről. Ez garantálja azt, hogy napenergetikai ipari megoldásaink világszerte optimálisan illeszthetőek legyenek az ügyfelek követelményeihez.

Hasznosítsa Ön is Solution partnereink szaktudását, és kérjen most széles körű tanácsokat!

Interaktív kép: A felügyeleti megoldások topológiája
Betáplálás-kezelés
Innovatív megoldásainkkal a decentralizált energiatermelő rendszereket rugalmasan lehet csatlakoztatni a hálózatüzemeltető helyi követelményeinek megfelelően.
Tudjon meg többet
Betáplálás-kezelés
Időjárási adatgyűjtés
Időjárásjelző állomásunkkal Ön folyamatosan tájékoztatást kap fotovillamos rendszerének hatékonyságáról.
Tudjon meg többet
Időjárási adatgyűjtés
Adatgyűjtő
Adatgyűjtőnk a napelempark összes lényeges adatát rögzíti.
Tudjon meg többet
Adatgyűjtő
Kommunikáció az inverterekkel
A Phoenix Contact kifejezetten fotovillamos rendszerekhez való szoftverkönyvtárakat kínál, amelyek egyre több funkciót tartalmaznak.
Tudjon meg többet
Kommunikáció az inverterekkel
Generátor-csatlakozódobozok
A fotovillamos ágáramokat felügyelő rendszerünkkel Ön azonnal reagálhat az üzemzavarokra és teljesítményveszteségekre, még egyes ágak kiesése esetén is.
Tudjon meg többet
Generátor-csatlakozódobozok

Termékek


Tabletet kezelő személy egy kapcsolószekrény előtt

Még nem találta meg a megfelelő terméket?

Forduljon hozzánk bizalommal. Tanácsot adunk Önnek, és együtt találjuk meg az optimális megoldást.