Uyarlanmış sinyal marşalingi switch odasında yer kazandırır

Uyarlanmış sinyal marşalingi switch odasında yer kazandırır

Yerden tasarruf

Proes mühendisliğinde kompakt marşaling konseptiyle switch odasında yer kazandırır.

Avantajlarınız

  • Kumanda panosunu %20 küçülterek marşaling maliyetlerini düşürün
  • Projeye özel planlama ve pozisyonlama desteği
  • Tek kaynaktan tam bir sinyal marşaling konsepti
  • Tüm komponentler için yalnız bir kontak kişisi

Uygulama

Klasik analog ve dijital sinyaller proses mühendisliğinde en sık kullanılan sinyal tipleri olmaya devam etmektedir. Bu tip sinyal iletiminin yönetilmesi ve teşhis edilmesi çok kolaydır, bununla birlikte klasik paralel kablajı switch odasında çok fazla yer kaplar.

Sisteme bağlı olarak birkaç yüzden binlercesine saha sinyali çift kablolarla merkezi kontrol teknolojisinin IO kartlarına bağlanmalıdır. Sensör ve aktüatör kabloları saha bağlantı kutularında toplanır ve merkezi switch odasına çok kutuplu ana kablolarla taşınır. Burada çeşitli sinyaller taşıyan bu kabloların bağlandığı marşaling panoları veya yönlendirme çerçeveleri bulunur. Sinyaller buradan arayüz modülleriyle DCS sisteminin IO kartlarına bağlanır. Kontrol teknolojisinin arayüz modülleri ve IO kartları ayrı bir pano veya çerçevede yer alır.

Kısa sürede açıklığa kavuşacak olan şey, verimli sinyal marşalingi için çok sayıda noktanın derinlemesine dikkate alınması gereğidir. Kompakt marşaling konseptleri sistem operatörleri, planlama ofisleri ve kontrol teknolojisi tedarikçilerinin ilgi alanındadır. Dahası operatörler gereken kumanda panosu sayısını düşürerek tüm switch odasının boyut ve maliyetini azaltmak istemektedir. Akılda tutulması gereken başka bir konu da göç özgürlüğüdür.

Kendinden güvenli sinyaller için marşaling yapısı örneği

Kendinden güvenli sinyaller için marşaling yapısı örneği

Çözüm

Proses mühendisliği sisteminde switch odası  

Proses mühendisliği sisteminde switch odası

Marşaling konseptinin sizin için doğru seçim olup olmadığı büyük oranda lokal şartlara ve kontrol teknolojisine bağlıdır. Yıllardır sinyal marşalinginin potansiyeli özellikle sinyal yoğunluğu ile ilişkili olarak geliştirilmiştir.

Kontrol sistemi ile saha seviyesi arasındaki tüm komponentlerin tedarikçisi olarak birçok müşteri ve DCS tedarikçisiyle uluslararası tecrübemiz vardır. Sinyal yoğunluğunu dilediğiniz oranda seçebileceğiniz kapsamlı bir marşaling komponentleri sunuyoruz.

Uyarlanmış sinyal marşalingiyle %20 yer tasarrufu  

Uyarlanmış sinyal marşalingiyle %20 yer tasarrufu

Uzun yıllardır başlıca kontrol sistemi tedarikçisinin IO komponentlerine uyarlanmış özel arayüz modülleri ve kablolama çözümleri geliştiriyoruz.

Modüler klemensler ve marşaling klemensleri, pasif arayüz modülleri ve röle modüllerine ek olarak tüm aktif komponentleri de üretiyoruz; örneğin SIL onaylı tekrarlamalı güç kaynakları, IS sinyal çoğullayıcıları, solenoid sürücüler, aşırı gerilim koruma ve emniyet röleleri

En yeni teknoloji sayesinde tüm cihazlar sıcaklık optimizasyonludur ve oldukça ince tasarıma sahiptir. Örneğin 1024 analog giriş kendinden güvenli şekilde izole edilir ve 80 x 80 cm panoda toplanır. Bu %20 yer tasarrufu sağlar. Bu cihazlar sağlam taşıyıcı sistemiyle panoya yer kazandıran yapıda monte edilir ve sistem konnektörüyle kolayca bağlanır.

Danışmanlıktan teslimata – herşey tek kaynaktan

Yüksek yoğunluklu switch panosu  

Yüksek yoğunluklu switch panosu

Ürünlerimiz dünyanın her yerinde proses mühendisliği ve klasik kontrol sistemlerinde kullanılmaktadır. Tecrübemiz switch odanız için doğru marşaling konseptini geliştirmemizi sağlamaktadır - yeni sistemler, küçük ölçekli genişlemeler ve göçler için.

Doğru ürünleri birlikte seçeceğiz, elektrik şemalarında destek olacağız ve partnerlerimizin yardımıyla size herşeyi tek kaynaktan tedarik edeceğiz – sadece iletişime geçmeniz yeterli!

Ürünlerimiz

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300