Montaż końcowy

Montaż końcowy

Od montażu silnika po gotowy samochód

Rozwiązania Phoenix Contact zapewnią precyzyjne procesy podczas łączenia układu napędowego i nadwozia.

Podczas montażu końcowego następuje połączenie nadwozia z układem napędowym. Dodatkowo przez maszyny i ludzi są montowane fotele, deska rozdzielcza, koła i szyby. Na koniec po testach samochód trafia do sprzedaży.

Rozwiązania automatyzacyjne firmy Phoenix Contact wspierają właściwą ergonomię i obsługę przy montażu ręcznym. Poprzez szybki i niezawodny przepływ informacji zapewniają precyzyjne procesy logistyczne i montażowe.

Zalety

  • Łatwe utrzymanie ruchu i utrzymywanie zapasu części zamiennych poprzez stosowanie standardowych produktów
  • Jakość poprzez wizualne wsparcie procesów montażu
  • Wstępne przetwarzanie danych w sterownikach regulacji procesu

Regulacja wysokości roboczej

Kombinacja urządzeń łączeniowych do regulacji wysokości roboczej  

Kompletne rozwiązanie do regulacji wysokości roboczej

Regulacja wysokości roboczej wspiera optymalny pod względem ergonomicznym i jakościowym montaż komponentów w samochodzie.

Nasze koncepcje stworzone na bazie standardowych produktów sięgają do kompletnej skrzynki rozdzielczej. To kompletne rozwiązanie przetwarza dane ze stacji, ustawia wysokość roboczą i jest wyposażone w obszerne opcje diagnostyczne. Dzięki temu jest łatwe w obsłudze i utrzymaniu ruchu.

Prowadzenie pracownika

Prowadzenie pracownika przez komputer panelowy Designline  

Komputer panelowy serii Designline

Aby sprostać każdej możliwej wersji wyposażenia jednego modelu, monitory i systemy Phoenix Contact stanowią pomoc przy ręcznym montażu elementów, np. radioodtwarzacza.

Komputery panelowe serii Designline firmy Phoenix Contact to wydajna technologia w atrakcyjnej, kompaktowej obudowie o stopniu ochrony IP65.

Połączenie danych SQL do danych jakości

Połączenie danych SQL   

Przetwarzanie i archiwizacja danych procesowych w bazie danych SQL

Podczas przesyłania dużych ilości danych liczy się niezawodność i szybkość.

Do przetwarzania i archiwizowania danych w bazie SQL­ lokalny sterownik udostępnia dane monitorowania procesu również bez kompleksowego oprogramowania pośredniczącego. W tym celu dane robocze są przesyłane bezpośrednio ze sterownika do nadrzędnej bazy danych.

Sterownik i komunikacja

Nasze sterowniki miniaturowe poza funkcją sterowania są odpowiedzialne również za komunikację za pośrednictwem wielu protokołów IT. Do wizualizacji stosuje się np. wewnętrzny serwer WWW. Pliki mogą być zapisywane i odczytywane przez FTP. Połączenie z bazą danych SQL nie wymaga skomplikowanego programowania.

Topologia: sterownik i komunikacja w montażu końcowym

Koncepcja komunikacji i sterownika do montażu końcowego

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410