Seria złączek szynowych PTV

Złączka szynowa PTV

Beznarzędziowe przyłącze Push-in z bocznym wejściem przewodu złączki z zaciskiem śrubowym.

Złączki szynowe PTV łączą w sobie zalety beznarzędziowego przyłącza Push-in z bocznym wejściem przewodu złączki z zaciskiem śrubowym. Złączki szynowe PTV umożliwiają zatem bezpośrednie i szybkie podłączenie oraz przejrzyste oprzewodowanie bez konieczności zginania przewodów w jednej tylko złączce.

Korzyści

  • Boczne wejście przewodu zapewnia lepszą widoczność oznaczeń zacisków i przewodów
  • Przejrzyste oprzewodowanie bez zginania przewodów
  • Szybkie przyłączanie przewodów dzięki metodzie bezpośredniego montażu Push-in bez użycia narzędzi
  • Proste wypinanie przewodu bez specjalnych narzędzi
  • Intuicyjne podłączanie i układanie przewodów
  • Stosowanie akcesoriów CLIPLINE complete

Technologia Push-in

Boczna technologia Push-in  

Boczna technologia Push-in

Do złączek szynowych PTV można podłączać bezpośrednio i bez jakichkolwiek narzędzi zarówno druty, jak i przewody zarobione tulejką. Kształt sprężyny pozwala na łatwe wetknięcie drutów o przekroju od 0,5 mm². Wsunięcie przewodu powoduje samoczynne otwarcie sprężyny, zapewniając wymaganą siłę docisku. Dzięki przyciskom można podłączać linki bez tulejki o przekroju od 0,14 mm². Niezależnie od długości przewodu sprężyna stykowa zapewnia maksymalną siłę połączenia i wyciągania przewodu oraz szczelne połączenie odporne na wibracje. Wysokiej klasy stop miedzi ze specjalną powłoką zapewniają minimalną rezystancję przejścia i maksymalne przewodzenie prądu.

Złączki przelotowe, złączki wieloprzewodowe i złączki dwupoziomowe

Złączki przelotowe  

Złączki przelotowe

Złączki przelotowe, złączki wieloprzewodowe i złączki dwupoziomowe wyróżniają się kompaktową budową. Złączki szynowe są niezwykle elastyczne w montażu oraz umożliwiają szybkie i łatwe oznakowanie. Dzięki temu złączki szynowe należą do najbardziej uniwersalnych elementów techniki połączeniowej.

Złączki bezpiecznikowe

Złączki bezpiecznikowe  

Złączki bezpiecznikowe

Kompaktowe złączki bezpiecznikowe PTV umożliwiają przejrzyste zintegrowanie w systemie bezpieczników typu G 5 x 20. Złączki są wyposażone w obrotową dźwignię, która zapewnia szybką i komfortową wymianę bezpieczników. Wskaźniki optyczne pozwalają na szybką identyfikację uszkodzonych bezpieczników niezależnie od kierunku prądu. Dzięki bocznemu przyłączu przewodu dźwigienki złączek bezpiecznikowych otwiera się łatwo do końca nawet przy podłączonym przewodzie.

Złączki odłącznikowe i złączki z odłącznikiem nożowym

Złączki odłącznikowe i złączki z odłącznikiem nożowym  

Złączki odłącznikowe i złączki z odłącznikiem nożowym

Złączki odłącznikowe PTV z bocznym przyłączem przewodu zapewniają przejrzyste rozdzielenie prądów sygnałów w warunkach ograniczonej przestrzeni. Oferta złączek szynowych obejmuje wersje z otworem funkcyjnym oraz wersje bez otworu funkcyjnego.  

Obwody złączek z odłącznikiem nożowym otwiera się łatwo standardowym wkrętakiem. Dzięki blokowaniu dźwigni rozłączających w pozycjach końcowych stany przełączania złączek z odłącznikiem nożowym są stabilne i zawsze jednoznacznie widoczne. Natomiast złączki odłącznikowe PTV posiadają przerwę, w której można zamontować bez użycia narzędzi różne wtyki funkcyjne. Aby zagwarantować optymalną możliwość kontroli mimo zajętego otworu funkcyjnego, złączki te posiadają dwustronne odczepy pomiarowe. Odczepy pomiarowe gwarantują łatwe i bezpieczne pomiary i testy. Duża powierzchnia połączenia na belce prądowej zapewnia niezawodne wyniki pomiaru.

Wielofunkcyjna przerwa

Złączka odłącznikowa z wtykiem funkcyjnym  

Złączka odłącznikowa z wtykiem funkcyjnym

Złączki odłącznikowe PTV mają standardową przerwę. W przerwie można umieścić różne wtyki, np. wtyk bezpiecznikowy, wtyk do elementów elektronicznych, złączkę przelotową czy wtyk rozłączający. Tak duża różnorodność pozwala na dużą indywidualizację rozdzielnicy.

Istnieje możliwość implementacji wtyków funkcyjnych. Złączkę odłącznikową można przemienić szybko i łatwo w złączkę do elementów elektronicznych, złączkę bezpiecznikową czy złączkę przelotową.

Złączki rozłączalne pomiarowe

Złączki rozłączalne pomiarowe  

Złączki rozłączalne pomiarowe

PTVME 6/S… to złączki rozłączalne pomiarowe z pionowym przyłączem Push-in. Są one przeznaczone do wszystkich aplikacji oprzewodowania wtórnego rozdzielnic do przekładników i sygnałów. Złączki te mają napięcie znamionowe 1000 V i prąd znamionowy 30 A, dzięki czemu wyróżniają się wyższą odpornością na przebicie i przeskok iskry.

Obie wersje złączek różnią się pod względem gniazd pomiarowych. Wersje ... 6/S można uzupełnić opcjonalnie o gniazda pomiarowe jako akcesoria. W wersji ... 6/S-P gniazda pomiarowe 4 mm są zintegrowane fabrycznie.

Wybór wersji zależy od indywidualnych preferencji. Wersje ze zintegrowanymi gniazdami pomiarowymi pozwalają na oszczędność czasu i kosztów oprzewodowania. W wersji bez zintegrowanych gniazd pomiarowych można zastosować izolowane gniazda pomiarowe Phoenix Contact. Umożliwia to wykonywanie testów i pomiarów również przy użyciu przewodów pomiarowych przystosowanych do trzymania w ręce wg IEC EN 61010-031.

Ochrona przed przepięciami Push-in typu 2

Ochrona przed przepięciami Push-in typu 2  

Ochrona przed przepięciami Push-in typu 2

VAL-MS-PT to pierwszy na świecie ogranicznik przepięć typu 2 oparty na technice połączeń Push-in. Złączka PTV jest zintegrowana z ogranicznikiem przepięć, dzięki czemu oferuje atuty wygodnej instalacji również w tej dziedzinie. Nie ma konieczności sprawdzania zalecanego momentu dokręcenia. Dzięki możliwości oprzewodowania przelotowego nie są potrzebne dodatkowe materiały instalacyjne. Opcjonalny zestyk komunikacji zdalnej umożliwia monitorowanie urządzeń zabezpieczających. Można go zainstalować wygodnie również w oprzewodowaniu przelotowym.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410