Water Functions – Biblioteka procesowa dla gospodarki wodnej

Przegląd

Biblioteka oprogramowania dla PLCnext Engineer  

Biblioteka oprogramowania dla PLCnext Engineer

Biblioteka bloków funkcyjnych Water Functions modułowej platformy oprogramowania PLCnext Engineer stanowi rozszerzenie techniki sterowania firmy Phoenix Contact o funkcje automatyzacji procesów w gospodarce wodno-kanalizacyjnej. Umożliwia szybkie i łatwe integrowanie urządzeń obiektowych, np. napędów, zasuw i klap. Dzięki branżowym modułom wizualizacji można zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty projektowania.

Zastosowanie

Wizualizacja SCADA w sterowni  

Rozwiązania do kompleksowej kontroli nad procesem

Technologie i metody stosowane w gospodarce wodnej są stale rozwijane i dostosowywane do aktualnych standardów. Z powodu zmieniających się uwarunkowań instalacje technologiczne podlegają procesowi nieustających zmian.

Wymaga to optymalizacji i dostosowania istniejących urządzeń i systemów, aby zapewnić najwyższą jakość dostaw oraz ekonomiczną eksploatację. Wyzwaniom tym można sprostać dzięki nowoczesnym i efektywnym rozwiązaniom.

Rozwiązanie

Rozwiązania dla gospodarki wodnej od poziomu obiektu po poziom sterowania  

Kompleksowe koncepcje od poziomu obiektu po poziom SCADA

Water Functions – Biblioteka procesowa dla gospodarki wodnej umożliwia efektywne programowanie urządzeń i systemów na bazie gotowych bloków funkcyjnych. Biblioteka ta obejmuje funkcje podstawowe do najprostszych zastosowań, kompleksowe bloki napędów, zaworów i urządzeń pomiarowych oraz moduły do włączenia do systemu SCADA.

Różne technologie, takie jak PROFIBUS, PROFINET, Modbus i OPC UA, umożliwiają bezproblemowe włączanie do systemu nowych urządzeń obiektowych. Ścisła współpraca z producentami urządzeń obiektowych stosowanych w branży gospodarki wodnej zapewnia sprawdzoną i efektywną integrację urządzeń obiektowych.

Dzięki stałemu rozwojowi biblioteki procesowej Water Functions liczba możliwości podłączania stale rośnie.

Korzyści

  • Minimalizacja kosztów programowania dzięki gotowym blokom funkcyjnym
  • Łatwy pomiar, sterowanie i regulacja procesów technologicznych za pomocą standardowych modułów oprogramowania
  • Bezpieczne przesyłanie danych procesowych z wykorzystaniem wszystkich popularnych metod komunikacji, takich jak sieć komórkowa, sieci telefonii stacjonarnej, systemy bezprzewodowe i systemy kablowe oraz systemy w chmurze
  • Bezpieczna komunikacja zdalna za pośrednictwem standardowych protokołów, np. IEC 60870-5-101,-104 i OPC UA
  • Możliwość połączenia ze wszystkimi standardowymi układami sterowania dzięki otwartości w stosunku do sprawdzonych, nowoczesnych interfejsów, np. OPC UA

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410
Referrer: