Siber güvenlik

Ağınızın güvenliği

Ağınızın güvenliği

Endüstriyel ağlarınızı yetkisiz erişimlere ve zararlı yazılımlara karşı korumanızda size yardım edelim.

Endüstri hiç bugün olduğu kadar ağa entegre ve şeffaf dolayısıyla saldırılara açık olmamıştı. Endüstri 4.0 veya Endüstriyel Nesnelerin Interneti üretime büyük verimlilik ve esneklik katar. Aynı zamanda ağa entegre sistemler yüksek risk içerir ve hata, sabotaj veya veri kaybını kolaylaştırır.

Yenilikçi siber güvenlik ürün ve hizmetlerimizle endüstriyel sistemlerinizi siber saldırılardan ve virüslerden korumanıza nasıl yardımcı olacağımızı keşfedin.

Geleceğinizi güvenceye alın

Roland Bent, Pazarlama ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı

Roland Bent, Pazarlama ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı

"Dijital katma değer zincirinin yanında ağ ve veri güvenliği Endüstri 4.0'ın önemli konularından biridir. Tüketici uygulamalarının yanında endüstriyel geliştirme, üretim ve lojistik süreçlerinin de gittikçe ağa entegre olduğu dünyada süreçleri, ürünleri ve bilgi paylaşımını güvenceye almamız gerektiği esastır."

Otomasyon teknolojisinde lider üreticilerden biri olarak bunu dikkate aldık ve Berlin'de kendi siber güvenlik yetkinlik merkezimizi kurduk; Phoenix Contact Syber Security GmbH (daha önce Innominate Security Technologies AG). Bu uzmanlık endüstri gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmış ağ çözümleri ve ürünleri sunmamızı sağlamaktadır.

Endüstriyel ağ güvenliği

Endüstriyel ağlarda güvenlik riskleri  

Endüstriyel ağ güvenliği artan ağ entegrasyonunun getirdiği tehlikelere karşı koruma sağlar

Endüstriyel ağ güvenliği ağa entegre endüstriyel sistemleri saldırılar, casusluk, virüsler, zararlı yazılımlar ve yanlış kullanıma karşı korur. Ethernet standardının aksine ofis güvenlik duvarı gibi güvenlik konseptleri üretim ağına kolayca aktarılamaz. Bunlar endüstriye özel gereksinimleri karşılamaz.

Otomasyon teknolojisinde yıllara dayalı tecrübeye dayanarak endüstrinin ihtiyacını biliyoruz ve kanıtlanmış güvenlik konseptleri ve yenilikçi ürünleri içeren çözümler sunuyoruz. Örneğin şunu sunuyoruz:

  • Endüstri için özel güvenlik duvarı fonksiyonları, ör: koşullu güvenlik duvarı ve kullanıcı güvenlik duvarı
  • Endüstriyel protokoller için derin paket kontrolü
  • Servis teknisyenleri için güvenli ağ erişimi

Güvenli uzaktan erişim

Dünya çapında güvenli haberleşme  

Makinelerin ve sistemlerin global ağ entegrasyonu için güvenli uzaktan bakım konseptleri

Uzaktan erişimle üretim sistemlerinin yönetimi seyahat maliyetlerini ve duruşları azaltır. Bununla birlikte uzaktan bakımın sunduğu tüm faydalardan yararlanmak için güvenli, güvenilir ve hatasız bir bağlantı şarttır. Güvenli olmayan bir bağlantı yetkisiz kişilerin şirket ağına erişmesine imkan verir: bu ciddi finansal kayıplara yol açabilecek bir güvenlik açığıdır.

Güvenli uzaktan erişim sağlayan komponentlerimiz VPN tünel ile en yeni şifreleme standartlarını kullanarak güvenli veri aktarımı sağlar. Aynı zamanda bu amaç için özel endüstri gereksinimlerini dikkate alan iyi tasarlanmış sistemler sunuyoruz. Örneğin komponentlerimiz şunları sağlar:

  • Makinelerin ve sistemlerin yazılım kurulmadan kolay entegrasyonu
  • İnternet veya mobil ağ üzerinden esnek bağlantılar
  • Güvenli erişim için VPN tünelinde güvenlik duvarı
  • Şirketin güvenlik duvarında değişiklik gerektirmeyen VPN haberleşme

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300