Hızlı kablolama için klemensler

Hızlı kablolama için klemensler

Hızlı kablo bağlantısı

Geçiş klemensinden fonksiyon klemensine – uygulamanız için her zaman doğru klemens.

Avantajlarınız

  • Geçmeli bağlantı çözümleri sayesinde hızlı ve esnek montaj ve devreye alma
  • Hızlı bağlantı teknolojisi kablolama zamanında %60'a varan azalma sağlar.
  • Push-in teknolojisi ile aletsiz bağlantı ve %50 daha az bağlantı kuvveti
  • Standart aksesuarlar stok maliyetlerini düşürür
  • EN 50155'e göre test edilmiş klemensler

Uygulama

Raylı taşıtlar düzenli aralıklarla bakım görmelidir. Operasyonel güvenilirliği sağlamanın yanında amaç raylı taşıtı en kısa sürede tekrar kullanıma koymaktır.

Bu nedenle teknik gerekliliklere artık uymayan veya bir sonraki bakımda garanti edilen çalışma ömrünü doldurmuş olacak komponentler hızlıca değiştirilmelidir.

Çözüm

Geçmeli klemens çözümleri elektrik komponentlerini değiştirirken büyük avantajlar sağlar. IDC bağlantı teknolojisi veya push-in bağlantı teknolojisi önemli kablolama avantajları sunar.

Modüler kablolama için geçmeli klemensler

COMBI geçmeli bağlantı çözümleri  

COMBI geçmeli bağlantı çözümleri

Eğer trendeki tüm modüller değiştiriliyorsa Phoenix Contact'ın geçmeli klemensleri ideal seçimdir. Modüller önceden üretim sırasında COMBI konnektörlerle donatılabilir. Böylece saha kablolaması fişlerin bireysel kodlanması sayesinde oldukça hızlı ve hatasız yapılabilir.

COMBI konnektörler, ray klemenslerde olduğu gibi vidalı, yaylı, push-in ve hızlı bağlantılı olarak mevcuttur. 41 A ve 1000 V'a kadar olan nominal veriler, sinyal ve güç kablolamaları için geçmeli bir sistemi mümkün kılmıştır. Sistem en zor titreşim gerekliliklerini karşılamaktadır. Hem klemensler hem de fişler dokunma emniyetlidir. Kilit mekanizmasından ekran bağlantısına kapsamlı bir aksesuar gamı mevcuttur.

Hızlı bağlantılı klemensler

Hızlı bağlantı teknolojili klemensler  

Hızlı bağlantılı klemenslerle kablolama sürelerini kısaltın

Hızlı bağlantının en önemli özelliği patentli izolasyon kaydırmalı temastır. Kablonun soyulmasına gerek yoktur. Kablo döner mekanizma ve tornavida yardımıyla tek adımda bağlanır ve temas eder.

Kablolar ön hazırlık yapılmadan bağlandığı için diğer bağlantı yöntemlerine kıyasla %60'a varan zaman kazanılır. Hızlı bağlantı teknolojili klemensler sınırlı alan olan uygulamalar için de idealdir.

Push-in bağlantılı klemensler

Push-in teknolojili klemens  

Push-in teknolojisi ile aletsiz kablolama

Kolay, direkt bağlantı push-in teknolojisinin temel avantajıdır. Bağlantı kuvvetinde %50'ye varan azalma ve aletsiz bağlantı bakım personeli için kolay kullanım ve zaman kazancı sağlar.

Push-in bağlantı yalnız montaj üstünlüğü sunmaz. Komponentler değiştirilirken bile özel aletler gerekmez. Entegre aktivasyon koluyla bağlı iletkeni kolay ve hızlıca çıkarabilirsiniz.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300