Modüler montaj hattında kesintisiz üretim

Genel bakış

Phoenix Contact'ta makine imalatı  

Phoenix Contact'ta makine imalatı

Yüksek kaliteli komponentler üreten otomatik montaj hatları yenilikçi fikirleri, kapsamlı uzmanlığı ve tecrübesi olan makine imalatçısı için esastır.

Bu nedenle Phoenix Contact'ın makine imalat bölümü sistemleri firma içinde geliştirip üretmektedir. Düşük çevrim süreli yüksek hızlı montaj sistemleri tasarlanır ve uygulanır.

180 kişinin çalıştığı bölüm Phoenix Contact'ın tüm iş kollarını ve dünyadaki arge ve üretim fabrikalalarını destekler.

Uygulama

Modüler montaj hattı  

Modüler montaj hattı üretimde yüksek esneklik sağlar

Makine imalatındaki inovasyon gücünün bir örneği Inline konnektörlerinin modüler tasarımlı montaj hatlarıdır. Bu sistem tek süreçte 200 farklı versiyon üretir ve küçük adetlerin bile çok kısa sürede üretilmesini sağlayarak müşteri ihtiyaçlarını karşılar.

Süreç adımları çeşitli istasyonlar arasında dağıtılır. Her bir komponent bir araya getirilerek bitmiş konnektöre elde edilir. Kameralar ve test aygıtları doğru montaj ve ürünün doğru özelliklerde olmasını sağlar.

Bu boyutta bir montaj hattı yatırımın hızlı geri dönebilmesi için istikrarlı çalışması gerekir. Duruşu önlemek için her komponentin çok yüksek güvenilirliği olması gerekir. Bu noktada güç kaynaklarının önemi büyüktür çünkü eğer kontrolör 24 V DC ile beslenmezse arızaya geçer ve makine durur.

Çözüm

QUINT POWER güç kaynakları  

QUINT POWER güç kaynakları kesicileri hızlı açtırır

Duruşları önlemek için makine imalatı yalnız QUINT POWER güç kaynaklarına değil, kesintisiz çözümlere de güvenir.

Dağıtılmış kontrol kutuları
Güç kaynakları makinenin üzerinde bulunan küçük, dağıtılmış kontrol kutularında yer alır.

Entegre SFB teknolojisi (seçici sigorta açtırma) sayesinde primer anahtarlamalı güç kaynakları standart kesicileri hızlı ve güvenli şekilde açtırır. Arızalı akım yolları seçici olarak kesilir, arıza izole edilir ve önemli makine bileşenleri çalışır durumda kalır.

Önleyici fonksiyon izlemesi kritik çalışma durumlarını hata oluşmadan önce bildirir. POWER BOOST güç rezervi ile büyük kalkış akımı çeken yüklere güvenli şekilde yol verilebilir.

Kesintisiz güç kaynakları  

Kesintisiz güç kaynağı şebeke kesintisinde bile besleme sağlamaya devam eder

Merkezi kumanda panosu
Merkezi kumanda panosunu beslemek için makine imalatı sektörü QUINT DC-UPS kesintisiz güç kaynağında karar kılmıştır.

Veri kaybı veya üretim kesintisinin maliyeti çok yüksektir, dolayısıyla kesintisiz çözüm çok yararlıdır. Enerji kesintisinde güç kaynağı kontrolöre ve endüstriyel PC'ye önemli proses verilerinin saklanması ve edüstriyel PC'nin kontrollü şekilde kapatılmasına yetecek süre boyunca 24 V DC sağlamaya devam eder.

Özet

Modüler montaj hattında QUINT POWER güç kaynakları  

Kumanda panosunda QUINT POWER güç kaynakları

Hassas komponentlerin güvenli beslemesi söz konusu olduğunda QUINT POWER güç kaynakları, yüksek kalite ve işlevsellikleri sayesinde en iyi çözüm olduklarını kanıtlamışlardır.

Inline konnektör montaj hattında uygulamanın sürekliliğini garantilemek için esastırlar.

Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Şti.

Kısıklı Mah. Hanım Seti Sok. No:38/A
34692 B. Çamlıca - Üsküdar
İstanbul/Türkiye
Mersis:0729002180800018
+90 216 225 4300

Referrer: