UKK 5-2 BE BU
-
Komponentrækkeklemme
3048031
Komponentrækkeklemme, Maksimal bredde for komponenter, der skal iloddes: 5 mm, mærkestrøm: 32 A, 1. og 2. etage, tilslutningstype: Skruetilslutning, Dimensioneringstværsnit: 4 mm2, tværsnit: 0,2 mm2 - 4 mm2, montering: NS 35/7,5, NS 35/15, NS 32, farve: blå
Produktdetaljer
| Bemærk til driften | Maksimal bredde for komponenter, der skal iloddes: 5 mm |
| Produkttype | Komponentklemme |
| Poltal | 2 |
| Antal tilslutninger | 4 |
| Antal rækker | 2 |
| Isoleringsegenskaber | |
| Overspændingskategori | III |
| Forureningsgrad | 3 |
| Mærkeimpulsholdespænding | 6 kV |
| Antal tilslutninger pr. etage | 2 |
| Mærketværsnit | 4 mm² |
| 1. og 2. etage | |
| Tilslutningstype | Skruetilslutning |
| Skruestørrelse | M3 |
| Tilspændingsmoment | 0,6 ... 0,8 Nm |
| Afisoleringslængde | 8 mm |
| Prøvedorn | A4 |
| Tilslutning iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Ledertværsnit stiv | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit AWG | 24 ... 12 (omregnet iht. IEC) |
| Ledertværsnit fleksibelt | 0,2 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit fleksibelt [AWG] | 24 ... 12 (omregnet iht. IEC) |
| Ledertværsnit for fleksible ledere (terminalrør u. kunststofkrave) | 0,25 mm² ... 4 mm² |
| Ledertværsnit for fleksible ledere (terminalrør m. kunststofkrave) | 0,25 mm² ... 2,5 mm² |
| 2 ledere med samme tværsnit, stive | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| 2 ledere med samme tværsnit, fleksible | 0,2 mm² ... 1,5 mm² |
| 2 fleksible ledere med samme tværsnit m. terminalrør uden kunststofkrave | 0,25 mm² ... 1,5 mm² |
| 2 fleksible ledere med samme tværsnit m. TWIN-terminalrør med kunststofkrave | 0,5 mm² ... 1,5 mm² |
| Mærketværsnit | 4 mm² |
| Mærkestrøm | 32 A |
| Maks. belastningsstrøm | 32 A (ved 4 mm² ledertværsnit) |
| Bredde | 6,2 mm |
| Endepladebredde | 2,5 mm |
| Farve | blå |
| Brændbarhedsklasse efter UL 94 | V0 |
| Isolationsmaterialegruppe | I |
| Isolationsmaterialer | PA |
| Mekaniske data | |
| Åben sidevæg | Ja |
| Tilslutning iht. standard | IEC 60947-7-1 |
| Monteringstype | NS 35/7,5 |
| NS 35/15 | |
| NS 32 |
| Varenummer | 3048031 |
| Pakningsenhed | 50 Stk. |
| Minimum bestillingsmængde | 1 Stk. |
| Salgsnøgle | BE1271 |
| Produktnøgle | BE1271 |
| GTIN | 4055626385518 |
| Vægt pr. stk. (inkl. indpakning) | 13 g |
| Vægt pr. stk. (ekskl. indpakning) | 13 g |
| Toldtarifnummer | 85369010 |
| Oprindelsesland | PL |
Kompatible produkter
Bemærk: Anvendelse af nogle af nedennævnte tilbehørsdele kan indskrænke produktets funktionsevne.
-
-
D-UKK 3/5 - Endeplade 2770024
-
DG-UKK 3/5 - Afstandsplade 2770817
-
DP-UKK 3/5 - Afstandsplade 2770794
-
SZS 0,6X3,5 - Skruetrækker 1205053
-
NS 32 PERF 2000MM-VPE 10 - Bæreskinne med huller 1201002
-
NS 32 UNPERF 2000MM-VPE 10 - Bæreskinne, uden huller 1201015
-
ZB 6:UNBEDRUCKT - Mærkestrimler 1051003
-
ZB 6 CUS - Mærkestrimler 0824992
-
ZB 6,LGS:FORTL.ZAHLEN - Mærkestrimler 1051016
-
ZB 6,QR:FORTL.ZAHLEN - Mærkestrimler 1051029
-
ZB 6,LGS:GLEICHE ZAHLEN - Mærkestrimler 1051032
-
ZB 6,LGS:L1-N,PE - Mærkeskilte til klemmer 1051414
-
ZB 6,LGS:U-N - Mærkeskilte til klemmer 1051430
-
UC-TM 6 - Mærkeskilte til klemmer 0818085
-
UC-TM 6 CUS - Mærkeskilte til klemmer 0824589
-
UCT-TM 6 - Mærkeskilte til klemmer 0828736
-
UCT-TM 6 CUS - Mærkeskilte til klemmer 0829602
-
E/UK - Endeholder 1201442
-
E/UK 1 - Endeholder 1201413
PHOENIX CONTACT A/S
Hammerholmen 43C, 1. tv. 2650 Hvidovre